Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek kb 200ezer netto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kb 200ezer netto bérbòl 3 kiskoru gyermek utan mennyi a realis gyermektartásdíj?

Figyelt kérdés
"Apuka" azt mondja 15ezer gyermekenként.
2018. júl. 17. 14:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
65%

20-as: 18-as vagyok, az utolsó mondatom ez volt "És persze azt is vegyük számításba, hogy apuka mennyire veszi ki részét a gyereknevelésből."


Amúgy egyetértek, mindent figyelembe kell venni, ezért is írtam, hogy a részletek nélkül nincs értelme arról vitatkozni, hogy reális-e vagy sem.


De látatlanban ne állítsuk már be anyukát mártírnak, hogy ő lemond a magánéletéről, a gonosz apuka meg vígan él. Lehet, hogy ez a jellemző a mai világban, de azért akkor se általánosítsunk.


Én egy gyermekes apuka vagyok, most vagyok válófélben. Annak most itt nincs jelentősége, hogy miért válunk. De én maximálisan részt kívánok venni a gyereknevelésben, nagyságrendileg 50-50% arányban. Elvégre nem a gyerekemtől válok, hanem a feleségemtől. Elvileg ilyenkor nem is kellene gyerektartást fizetni egyik félnek sem, de tekintettel a jóval magasabb fizetésemre önként fizetek, nem is keveset. Sokan örülnének ennyi gyerektartásnak még akkor is, ha apuka csak hétvégi apuka.

2018. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
55%

#21:

Ez nálunk is elhangzott váláskor, aztán az új barátnő nem szimpatizált a "kölykeimmel", és egész évben kemény 20, azaz húsz napot töltött a gyerekeivel a mintaapa. Pedig égre-földre esküdött, hogy a gyermeknevelésben besegít. Egyszer hívtam fel, hogy ő aznap pihenős, hozza el az oviból a hányó gyereket. Voltam mindenfèle hisztis féltékeny k.urva, aki direkt tönkreteszi a randevúját.


Szóval erre majd térjünk vissza 20 év múlva, hogy miből vetted ki a részed a gyakorlatban...

2018. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon gyakran osztott felügyeletet ítélnek, ahol az idő felében az anyával, másik felében az apával vannak a gyerekek. Ilyenkor nincs gyerektartás, es ez tök korrekt is.

Javaslom neltek is, hogy ezt az utat válasszátok, mert a gyerekeknek egyértelmû, hogy szükségük van az apjukra is!

2018. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

21# 20as vagyok.


Igen vannak kivételek, de egyelőre a rossz példák dominálnak a környezetem en, sajnos. Nálunk pl. a minden 2 hvg se megy, mert nem lehet rávenni a gyerekekeimet hogy menjenek....kb főtt rizsen élnek ha ott vannak, hűtő üres, hosszú...


Aki azt írta hogy osztott felügyeletet ítélnek az tévedés annyiban, hogy ahhoz a szülőknek együtt kell működni és azt közösen eldönteni. Az exem hiába toporzékol a félidőért, mert a gyerek elmondta a bíróságon hogy NEM akar többet a minden 2 hvg-nél az apjával tölteni. Menjek szembe a gyerekkel hogy kitoljak vele? Nem fogok....Ahhoz hamarabb kellett volna apukának gondolkodni....

2018. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
71%

Jól mondja a 18-as, anyuka is tegye hozzá a részét. Az én volt férjem két gyerekre 40 ezret fizet, hozzáteszem az én 40 ezremet, 80-ból eltartok két gyereket. De a 15 ezer gyerekenként kevés.

Szerintem nem apuka él vígan egyedül, míg anyuka megszakad a gyerekekkel, hanem én vagyok a gazdag és szerencsés, mert nálam vannak a gyerekeim, minden nehézség ellenére, apuka meg szegény, mert kéthetente láthatja őket.

2018. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Én elvinném “apukához” 1 hétre őket felváltva lennének itt is ott is,hogy anyukának is lehessen magánélete.
2018. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

18-as:jelenleg gyeden vagyok,hamarosan megyek vissza dolgozni és nem fogom tudni kihasznalni a max.adokedvezményt.jó is lenne ha annyi lenne a bérem majd.

2,4,6 évesek a gyerekek,váltott nevelés szóba sem jöhet,mivel jol irta valaki az csak közös akarattal megvalósitható.

Apuka eljátssza 2 hetente a minta apát,hétköznapokban semmiben sem segít,a 2 nagyot szokta csak elvinni.

2018. júl. 17. 22:34
 28/37 A kérdező kommentje:
18as :apuka 75öt fizetett eddig,majd e honaptol önkényesen 45öt.
2018. júl. 17. 22:36
 29/37 anonim ***** válasza:
94%

22-es: 18 és 21-es vagyok. Nem akartam a válásom okait részletezni, de annyit elmondok, hogy nekem nincs új barátnőm, nem is keresek a közeljövőben, feleségemnek van új pasija, aki miatt most válunk. De ha a jövőben mégis találnék valakit, akkor neki kéne hozzánk alkalmazkodnia, nem pedig fordítva. Sose hanyagolnám a saját gyerekem egy nő miatt.


Amiket leírtam, azok nem tárgyaláson elhangzott kamu ígéretek. Én eddig is rengeteget foglalkoztam a gyerekkel és a háztartással, a szoptatáson kívül kb. mindent meg tudok és meg is szoktam csinálni. Miért lenne ez másképpen a válás után? Mint mondtam, nem a gyerekemtől válok, hanem a feleségemtől.


Olyan nehéz ezt elhinni, hogy van még normális apa, akinek a gyereke a legfontosabb? Nem is értem a lepontozást ...

2018. júl. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
18-as,én nem pontoztalak le.Ritka az ilyen apa.Sajnos.
2018. júl. 17. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!