Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam, de továbbra is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam, de továbbra is közösen neveljük a gyerekeket, így csak félig vagyok szabad, lehet így feszültségmentes új kapcsolatom? (44/F)

Figyelt kérdés
Szabad, elvált nőknek ez kevés (és nehezen is viselik hogy vannak még néha közös családi programok a gyerekek miatt), nem szabad (válófélben, nyitott házas stb.) nőknek pedig sok ennyi szabadság (nekik a heti 1-2 párórás este ami ideális lenne, de az már inkább csak szeretői kapcsolat, közös program, közös hétvége már többnyire nem fér bele).

2018. júl. 24. 13:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ami számomra nem egyértelmű, hogy a közösen neveljük, ez azt jelenti, hogy egyik héten veled vannak, másik héten a volt feleségeddel, s ehhez jönnek még közös családi programok? Mert a környezetemben van erre példa,s ez a feleség pártalálásának kedvez.A volt férjnél viszont nem értékelik ezt a felállást a nők.

A 2 hetente hétvégi apukák viszont könnyen találnak párt.Ahogy utolsó írta, ez a felállás a nőknek nem kedvez, hacsak nincs nagyszülői segítség.

Ne add fel, előbb-utóbb jön, aki úgy fogad el, ahogy vagy.

2018. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Közösen neveljük azt jelenti, hogy hétköznap este 2 vagy 3 alkalommal én gyűjtöm be a gyerekeket nagymamától, intézem a vacsit, tolom őket ágyba mindezt a feleségem lakásában, addig vagyok amíg hazaér, ami nagyjából 10 körül van(néha ott is alszom, ha nem jön haza). Máshogy nem megoldható, fél órányi útra lakunk egymástól, tőlem nyűgös lenne suliba járniuk. Hétvégente meg nagyjából egyszer itt vannak egyszer ott. Családi program meg... Születésnapok, ballagás, exem olyan rokonai jönnek akivel jóban vagyok, megünnepeljük a gyerekekkel éttermezéssel a jó bizonyítványt, ilyesmi, ezekből nincs kettő, nincs apánál meg anyánál külön szülinap. Nehéz volt a válás után ezt a rendszert kialakítani, amiben nem szakadok el a gyerekek mindennapi dolgaitól és mégsincs állandó összefeszülés ráadásul az exem is és én is nagyjából igazságosnak érezzük. Pont ezért nem örülök neki, amikor valaki azzal kezdené velem a kapcsolatot, hogy ebben rendezkedik meg kikötéseket tesz mi hogy legyen, aki meg nem akar rendezkedni az azért nem mert csak szerető...
2018. júl. 24. 16:56
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez én sem asszisztalném.

Ez túlmegy az elviselhető határon.

De ezt Te istudod. Nem véletlenül irod, hogy félig vagy szabad.

Ne érts félre, jogod van igy élni. De én nem akarnék egy ilyen ffi tarsa lenni.

Pontosabban, ha akarnék sem tudnék. Mert õ tovâbbra is egy másik nõ târsa. Akkor is, ha papíron elvãlt.

2018. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
#13-nál a pont. Minden mondata ott van, de főleg az utolsó kettő.
2018. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
"hétköznap este 2 vagy 3 alkalommal én gyűjtöm be a gyerekeket nagymamától, intézem a vacsit, tolom őket ágyba mindezt a feleségem lakásában"! --- az mégvhagyján, hogy ilyen sok időd elmegy a gyerekezéssel, de hogy neked FELESÉGED van, az nonszensz. Veled egx pillanatig nem tudnèk együtt lenni, mert a válásotok csak névleges.
2018. júl. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

:) Az az igazság, hogy nem feltétlen ítélkezést vagy véleményeket kértem, inkább abban tanácsot, milyen kapcsolattipus ilyenkor a relative feszkómentes. (különben még jöhetne ítélet a túloldalról is, hogy ne kamuzzak, a heti 2-3 esti gyerekvigyázás az közel sem a fele a gyerekezésnek:)). Azon meg jót röhögtem, hogy ez még kapcsolat, átlagban hetente egy órát sem vagyok az exemmel közös légtérben (azért maradok este a gyerekekkel sokáig, hogy ő lóghasson olyankor szabadon), szóval kíváncsi vagyok ki szeretne ilyen kapcsolatot magának...

Még mindig azt látom gáznak, hogy a nők nagyrésze kontrollmániás, ha nem csinálhat a hapsiból papucsot és nem ő rendezkedik az életében, akkor rögtön nem komfortos. (pedig a fél életem is heti 2-3 estét jelentene + jópár hétvégét + ha valaha a gyerekek előtt is felvállalható lenne a kapcsolat idővel, akkor gyakorlatilag minden hétvégét. Sokan vannak akik együttélnek, és ennek az időnek a töredékét sem szánják egymásra, és így is komoly kapcsolatnak érzik a sajátjukat, szóval kicsit műbalhénak érzem ezt hogy így nem lehet...)

2018. júl. 25. 09:01
 17/27 anonim ***** válasza:
Én megértenélek. Mi százszor átbeszéltük a férjemmel és nálunk se menne másként! Egyikünk se akarja elvenni a másiktól a gyereket, mindketten imádjuk. A férjem nagyon jó apa, te is az lehetsz, nem elég neked a hétvégi apaság. Ha a férjemnél aludna a gyerek, hajnalban kéne kirángatni z ágyból, hogy férjem beérjen 7-re a munkahelyére. Ez a gyerekkel nagy kicseszés lenne, senki nem bírná, de a férjem nem hétvégi apukának való, nagyon jó apa, még ha köztünk el is romlott. Szóval én megértenélek, mert tudom miért van. Nekem hányingerem lenne az olyan férfitól, aki csak kényszerből látogatja a gyerekeit.
2018. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, en voltam a 13-as.

Nem vagyok kontroll manias:-)


Nem az lenne a gondom, hogy talalkozol az exfelesegeddel. Nem szamolnam, hogy hany orat vagy vele.


De ez egy vele osszeegyeztetett, az ő életét kiszolgáló időbeosztas. A lakást gyakorlatilag közösen használjátok, stb.


Èrtem, hogy szerinted így praktikus. De értsd meg a másik oldalt is. Pl engem. Én egy tartós kapcsolatban egy idő után együtt szeretnék élni a másikkal. Nem viselném jól, ha ő heti többször egy más háztartàsban aludna vagy hajnalban érne haza.


Nem beszélve arról, hogy gondolom a szabad estéidből még kell a hobbidra/ valami sportra, stb.


Mindegy, értem, hogy nem ez a kérdés, hanem hogy mivel férne ez leginkabb össze. Haaat... Egy harminc fölötti, családalapítàsban gondolkodó nővel szerintem nem.

De egy tartos, összeköltözésben gondolkodo szoros kapcsolattal sem (meg ha gyereket nem is akar a hölgy).


Talán pl egy szinten gyerekes, elfoglalt anyával, aki csak heti párszor szeretne kikapcsolódni, de nagyon összebútorozni nem.


Remélem ez az ötletem hasznos:-)

2018. júl. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
54%

Olyan nő vagyok, akinek nem lehet gyereke. Gond nélkül elfogadnék egy elvált, gyerekes férfit tartós kapcsolatban, szívesen részt vállalnék a gyermekei gondozásában, amennyiben az teszem azt, heti váltásban, a mi otthonunkban történne. Tehát egy hét, vagy fele hét nálunk, másik az anyánál. Számos működőképes példa van rá a környezetemben.

Ennél több számomra nem elfogadható.


Feszültségmentes új kapcsolatod ezzel az élettel soha nem lesz. Szexen kívül másra értelmes nőnek nem kellesz így.

2018. júl. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
És mi van akkor, ha nem laktok elég közel egymáshoz, kedves utolsó. Akkor egyik héten egyik oviba/suliba, másik héten másik oviba/suliba járjanak a gyerekek, mi?
2018. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!