Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válni 3 gyerekkel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válni 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt. 3 gyerekünk van. Most fejeztük be az építkezést. Új házba költöztünk. Már az építkezés elején elkezdődtek a gondok. De akkor még azt mondta h feszült az építkezés miatt. Egyre többet veszekedett a gyerekekkel egyre bunkóbb lett. Olyanná vált mint akinek a gyerekek útban vannak és csak én kellenék neki. Energiám nincs már ahhoz hogy tegyek ezért a kapcsolatert. Belefáradtam. Nem tudom mit tegyek de sehogy nem jó. Az ahelyzet h nem tud civilizált tisztelettudoan viselkedni itthon. Mint egy őstulok dirigal játssza a nagy fehér főnököt és szavakkal bántalmazta a családot. Én ha beszélni próbálok róla neki akkor azt mondja azért viselkedik így mert megérdemlik a gyerekek. Mert szerinte gyereket nevelni úgy lehet ha félnek a szüleitől. Jah és észre sem veszi ha bunkó velük. Utólag elmondom neki mikor bunkó és nem érti mi bajom ezzel. Pl rendszeresen megalazza a fiúnkat h egy fiú nem nyavog ne lanyoskodjon... Olyan szavakat mond neki amivel direkt bántja és nem is akar változtatni ezen. Mikor kB 1 hónapja azt mondtam neki h valók akkor sírva békültünk ki mert h meg egy ilyen aranyos csajt nem találna mint én. Na azóta egy párszor már ezt is a fejéhez vágtam hogy biza akkor nem velem van a gond hisz ő úgy érzi én jó vagyok hozzá. Nagyon zavaros lett amit írtam. Igazából nem tudom mit akarok. Úgy érzem nem is szeretem. De még szakadna a szívem ha válni kellene. Nem tudom hogy helyre hozható e ez még.
2018. aug. 26. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

"Már az építkezés elején elkezdődtek a gondok."

A vagyon változtathatta meg, vagyis az hogy lett egy háza.

2018. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Azt ugye tudod, hogy a kialakult helyzetért, és a férjed gyermekeihez való kapcsolat megromlásáért masszívan hibás vagy?


Ez leesett már neked? vagy csak másra mutogatsz?


Mert előbb szerintem ezen kéne elgondolkodnod.

2018. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%

2+ Az írásod alapján a gyermekeid el vannak idegenedve az apjuktól. Az pedig sosem az egyik szülő hibája. Főleg egy apa esetében nem, ahol a gyerekek rajonganak az apáért.


Nálunk 3 gyerek van de kivétel nélkül mindegyik még nagy lovakként is rajong az apjukért, a mai napig, függetlenül attól, hogy vannak csöték is nálunk, és nem minden rózsaszin álom.

2018. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
*csörték
2018. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen hibás vagyok. De attól nem változik semmi. Hibás vagyok mert a gyerekek előtt kinyaltam a fenekét és hozzászokott. Ezt három gyerek mellett nem megy már. Ő ezt nem veszi figyelembe. Nem segít a gyerekek körül mert ő azt mondja hogy ha hazáért a munkából pihenni akár. Nyilván rá kellett volna eroszakolnom hogy márpedig játszál velük.. Nem hajlandó velük semmit csinálni. Régen sem tette. A legkisebbért rajong mert o meg istenként tekint rá. A gyerekek ha nincs ott apjuk akkor szotfogadnak. Ha hazáér tuti sír vki. Mert idegesíti a férjem ha épp mondani akár valamit és pont akkor kér vmit a gyerek akkor kiakad és orditozik. Ugyanilyen az apósom is. Szar mintát látott és nem hiszi el nekem hogy pl orditas nélkül is lehet gyereket nevelni...
2018. aug. 26. 15:18
 6/13 A kérdező kommentje:
Na ő nem az az apuka aki hagyja h lovagoljanak rajta. Ő mindig a problémákra fogja h miért nem foglalkozik velük. A fiam pl annak ellenére h az apja ilyen ő imádja. A múltkori veszekedés után bemenet a szobába és úgy aludt el h az apja határa feküdt. De a férjem pl utalja h ha hozzaer. Vhogy olyan mintha irtozna a fiatól. Amúgy a fiúval a legdurvabb. A lányokkal nem olyan durva. A fiú elé olyan elvarasojat állít
2018. aug. 26. 15:22
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

5+6



Még mindig sem nem értesz semmit, sem nem akarsz látni dolgokat.


Neked kellett volna törődni azzal, hogy a gyerekekkel neki milyen legyen a kapcsoolata, ez attól független, hogy szavaiddal használva: ki van nyalva a segge. Érted már?


És most kapálózól, mikor minden atomjaira van körülöttetek hulva, és még az sem biztos, hogy fenn maradtok.


Igy ez nem fog menni. Mert ahhoz, hogy felálljatok alapjaiban kéne változnod. A reakciódból meg semmi más nem szól mint a sértettség, de nem a javitani akarás, bár nem tudom, hogy ebből a helyzetből egyáltalán m ég bármit is tudsz kezdeni, mert a gyerek-apa kapcsolat az már attól a pillanattól kezdődik ahogys haza hoztad őket a kórházból, és nem attól amikor már minden atomjaira van hulva. Ez az igazság.


De még annyit: még a legjobb apa és gyerek kapcsolatban is van olyan, hogy a gyerek elfelejtkezik magáról és haverként reagál le valamit az apjának, amire nem csak az apukának kell lépni, és a gyerekre mordulni, hanem neked is a gyerekre kell mordulnod, eréályesebben mint az apa tette, hogy a gyerek lássa, hogy te és az urad egymás melletti véleményen van.


Ez csak egy példa.

2018. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
*reagál le valamit az apjának, visszakézből flegmén nyeglén válaszol
2018. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7%

Lehet hogy egy családi vállalkozás megoldaná a problémát. Persze nem vagyok benne biztos. A mi családunkban mindig az idegen munkahely volt minden probléma forrása. Ott rontották el egymást a munkatársak. Ott tanult meg az apa a többi hülyétől negatívan viselkedni és így tovább. Olyan volt mint ha kocsmába járt volna az a családtag aki dolgozni járt. Aztán volt idő amikor a szülői gazdaságban dolgoztam otthon. Akkor meg minden kánaánná és arannyá változott, pedig ugyanaz volt a ház és a két szülő is. Csupán egy valami változott, mindenki megszabadult a számunkra pusztulást és elzüllést jelentő munkahelytől és kizárólag a család és a saját életével foglalkozott mindenki. Lehet hogy meglepő hogy így vélekedek a munkahelyekről, mikor a legtöbb embernek legfőbb vágya hogy legyen munkahelye.

De más ismerősömnél is ugyanezt tapasztaltam. Például egyiknél a gyerek megkérdezte hogy "Apu, játszol velem?". Erre az apa jól kupán vágta és azt mondta neki hogy hagyja békén mert hulla fáradt és holnap is korán kel mert menie kell dolgozni. Aztán később ugyanez a család újra élesztette az egykori szülői gazdaságot a megörökölt tanyán. Jól ment a méhészet és otthon lehettek egész nap, együtt a család. Aztán egyik nap ismét hallottam hogy mondott a gyerek hasonlót, hogy "Apu, elmegyünk pecázni?". Azt vártam hogy az apa ismét jól kupán vágja, de meglepetésemre azt kérdezte hogy "Megvan a pecabotod és a bringád nem lapos?".

Vagyis az "Iszik vagy vezet" mondathoz hasonlóan lehetne mondani hogy "Idegen munkahelyen dolgozik vagy családot alapít." Mert a kettő együtt nem mindig fér össze. Persze valószínű van kivétel is. De magyar viszonyok közt azért az a gyakoribb hogy a munkavállalót megalázzák, kifacsarják, stb. És nem pedig felüdülve tér haza onnét a dolgozó.

2018. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Én válnék, az ilyen nem apa.

Nagy kárt tud okozni a gyerek lelkében, párom mindig mondja, milyen rossz hatással volt rá, hogy az "apja" félelemben tartotta, megalázta.

Te is nagyot hibáztál, hogy egy ilyennek 3 gyereket szültél.

2018. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!