Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Aki veszítette már elválás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki veszítette már elválás miatt a házát, lakását, az hogy tette ezen túl magát?

Figyelt kérdés

Elváltam és ennek következménye, hogy a közösen (50-50%) hitelre vásárolt lakás felet dönteni kellet, hogy mi legyen annak a sorsa. Mivel az én fizetésem nem tette lehetővé a törlesztő részletek fizetését, a páromé viszont igen, így ennek következtében a lakás nála maradt.

Én az addig közösen fizetet hitel mértékének megfelelőn lettem kifizetve a lakásból.

Sajnos ez az összeg még önrészre sem elegendő egy másik lakás vásárlásához.

Albérletbe kényszerültem és egyre dühösebb vagyok amiért ez így történt, mert nem volt könnyű összeszedni a lakást, amihez ketten keletünk, mert egyedül egyikünknek sem ment volna.

Nem tudom elviselni, hogy albérletben kell laknom és most már esélyét sem látom, hogy valaha is lehet saját lakásom.

Hogy a fenébe nyugodjak bele, hogy ő ott él, abban a lakásban ami egykor az én otthonom is volt, amit közösen választottunk, rendeztünk be, festetünk ki...stb, én meg egész életemben albérletezhetek.


2010. jún. 21. 15:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Megértelek. De Ti nagyon korrekten osztoztatok, szerencsére nem lettél kisemmizve..
2010. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
ne csüggedj, mert még megtalálhatod az igazit és vele újra építheted az életed:) (és ha annak az embernek, aki valahol rád vár, már van lakása,akkor még az anyagiakon sem kell aggódni)
2010. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%

Ennek valahogy olyan "szaga van" hogy te voltál a hűtlenkedő fél. Ki lettél fizetve, akkor meg mit reklamálsz?

Nyugodjál bele, nem kellett volna félrekamatyolni!

2010. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tévedés, pont, hogy nem én voltam a hűtlen, hanem ő, aki most ott él mással.

Volt egy örökségből pénze, ezért tudta úgy intézni, hogy az övé maradjon a lakás.

2010. jún. 21. 15:22
 5/22 anonim ***** válasza:

Hidd el, még szerencsés vagy. Pár éve beszélgettem egy hajléktalannal, aki elmondta, hogy úgy került az utcára, hogy a feleségének ítélték a lakást.

Viszont igenis próbálj meg szerezni egy sajátot! Budapesten egyszobás lakások már bőven 10millió alatt kaphatók! Vidéken még sokkal olcsóbban is, láttam kétszobás házat 5milláért (igaz, az olyan vidéken volt, ahol nincs valami sok munkalehetőség). Költözz egy kicsi szobába albérletbe, 25-30ért már lehet találni. Ki kell bírni pár évig, de azalatt össze tudod szedni az önerőt. Nem tudom, mennyit kaptál, de ha csak 1milliót, és havi 40-50e-t tudsz félretenni, akkor is megvan az önerő max 3-4 év alatt. Persze nehéz, meg le kell mondani sok mindenről, de utána lesz egy saját lakásod, amit magadnak rendezel be, festesz ki, stb.

Ne add fel, meg lehet csinálni, csak nagyon kell akarni. Ne azt lássa már a volt férjed, hogy összeroppantott a válás!!

2010. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Rendes vagy 15:17es, de mennyi az esélye, hogy találok olyan társat, aki befogad az otthonába, ami ugye, attól még az ő otthona. Ez előbbi meg félig legalább az enyém volt, bár nem sokra mentem az 50%-mmal.
2010. jún. 21. 15:25
 7/22 anonim ***** válasza:
A leírásból nem jön le egyértelműen, hogy te most a nő, vagy a férfi vagy? Nem mindegy! Ha a nő, akkor sorry! a válaszomért (normál esetben a nők szokták a lakást megkapni a gyerekekkel)
2010. jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
ha valaki igazán szeret, hidd el,hogy össze akar költözni veled,ne azon rágódj,hogy nincs részed a leendő lakásból,mert ha ő az igazi, az majd 1 életre szól, és mindegy kinek az otthonában....:)
2010. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Gyerek nincs, csak és kizárólag a váláskori anyagi lehetőségek döntöttek.

Lakáshitelre nem gondolok harminc felett, egyedül, egy fizetésből és fedezetek nélkül, ez nem tűnik reálisnak.

Megdolgoztam én is ezért a lakásért és most törhetem a fejemet azon, hogy miként legyen megint otthonom, addig a másik fél éli benne az életét.

Érzelmileg ez megvisel.


Én érzelmileg kérdezem, hogy hogyan dolgozta fel az, aki volt hasonló helyzetben.

Idegenek ezek a falak, ez nem az otthonom, mit keresek én ebben az albérletben.


15:28as, ez is úgy nézet ki, hogy egy életre szól.

2010. jún. 21. 15:54
 10/22 anonim ***** válasza:

Tetthely.

Nyomasztó lenne azok közt a falak között, ahol mással voltál boldog,

netalán ott csalt meg... csupa negatív élmény.

Ja érzelmileg kérdezted, anyagilag "árfolyamveszeteség" - jogos a bánat ez akár számosítható és perelhető is lenne.

2010. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!