Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Anyagi konfliktus, hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi konfliktus, hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

5 éve váltunk. Az ok: szeretőt tartott.

Akkor megítélt a bíróság egy x összegű gyerektartàst, a két közös gyerek után. Ez a volt férjem akkori fizetésének a 40%-a.

A családi ház az èn örökségem, tehát neki nem járt semmi, értelem szerűen mi maradtunk.

Azóta újra férjhez mentem. Jobb munkahelyem van. A férjem is előre lépett. Született közös gyerek, így járnak a nagycsaládos kedvezmények. (Adö, csp, stb.)

A volt férjem egyre többször hisztizik, hogy miatta élünk jó anyagi körülmények között, és hogy nem igazság, hogy nekem járnak a kedvezmények a 3 gyerek után. Nekik tervben van egy gyerek, de ők egy gyerekre kapnak majd kedvezményt. Gyerektartás csökkentésre sincs esélye, mert az elmúlt években nőtt annyit a fizetése, hogy a mieinkre eső 2/3-ad is ugyanannyi lenne, mint amit most fizet.

Most vettek lakást, hitelre. Mi most adtuk el a testveremmel anyànk hàzát, amiből több millió marad (adózàs után is.) Gondolom, ez lehet a katalizátor, hogy ennyire elkezdett hàborogni.

Sajnos a gyerekeken csattan az ostor, ők hallgatják, hogy miattam és miattuk élnek ennyire rosszul, ezért nem jutnak előre. Persze a szokásos bezzeg anyád dőzsöl a gyerektartásból, mereszti a p.jàt a hitel mentes házban, stb.

Hogy lehetne megoldani ezt a konfliktust úgy, hogy legalább az eddigi közömbös, udvarias hangnem fenntartható legyen? Most az exem és a baràtnője szemében is én vagyok a világ szemete. Viszont bennem is gyűlik az indulat. Mikor elváltunk, mert ők felrúgtak mindent a szerelemért, őket se érdekelte, hogy hónapokig milyen szorult helyzetben voltunk a gyerekekkel.



2018. szept. 12. 07:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

"Mikor elváltunk, mert ők felrúgtak mindent a szerelemért, őket se érdekelte, hogy hónapokig milyen szorult helyzetben voltunk a gyerekekkel."


Ezzel a mondattal. Ő azért él most rosszabbul, mert egy másik punci jobban kellett neki, így járt.

Amúgy meg minek kötöd az orrára, hogy miből épp hány milliót szereztél? Mi köze van hozzá már? Ha olajat öntesz a tűzre, miért csodálkozol, ha az jobban lángol?

2018. szept. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem kötöm az orrára, csak pletykáltak a gyerekek. Első dolga kifaggatni őket rólunk, amint megérkeznek. Azt nem tudja, hogy mennyi a pontos összeg, hisz ezt a gyerekek orrára se kötjük. De simán ki lehet sakkozni, hogy mennyi pènz lesz belőle.


Az a baja, hogy válás óta egyre nő az anyagi különbség. Mikor végre kezdtünk volna kilábalni a gondokból, ő akkor lépett le. Ez egy pár hónapra visszavetett, de kerestem (és szerencsére találtam) jobban fizető munkát. Aztán megismertem a páromat, és összeköltöztünk.

Innentől hallgatom, hogy nekünk ott van két fizetés, plusz a gyt, ők pedig 1,5 fizetésből élnek.

Lement a hitel a házról (amit én fizettem természetesen), több maradt, és

megszületett a legkisebb, és hirtelen megugrottak a bevételek az adókedvezmény miatt. Azóta azt hallgatom, hogy neki is három gyereke lesz, mégse kapja a kedvezményt. (Elvégre csak egyet nevel.)


Most ez ilyen utolsó csepp, hogy mi pénzhez jutunk, fel tudjuk újítani teljesen a házat, és marad is, ők meg hitelt vettek a nyakukba, hogy ne a barátnője 1,5 szobás lakásába szülessen a közös gyerek. Ők azzal is számoltak, hogy csökkenthető a gyerektartás, de az ügyvéd megmondta, hogy erre nincs reális esélye, vagy marad ugyanennyi, vagy 5-10 ezerrel lesz kevesebb, ami elhanyagolható.

2018. szept. 12. 07:49
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Intelligens ember nem kattog más anyagi helyzetén! Ennyi!

Ne beszélj az anyagiakról a gyerekek előtt! Kicsit ez az írás is olyan, "majd én megmutatom, hogy tudok jobban élni stílusú" kb.csak úgy 10szer írtad le, hogy most milyen jól élsz.

Oké, elhisszük! De! Ez nem tartozik senkire sem! Ha beszélsz róla másnak azzal egyidejűleg támadási felületet biztosítasz neki!

2018. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Nehogy már még te jópofizz neki! Ő akart menni, tessék, ott a nagy szerelem, legyen boldog és egye meg amit főzött!
2018. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

Én azt nem értem, hogy a gyerekek honnan tudnak az anyagi helyzetetekről?! Kicsit olyan szaga van a dolognak, hogy szándékosan mondasz el nekik dolgokat, mert tudod, hogy úgyis elmondják az apjuknak. Szerintem többet kattogsz te rajtuk, mint ők rajtad!

Amúgy meg leírtad ezerszer, hogy milyen jól élsz... szuper, minden oké. bizonygasd csak, te talán elhiszed, más viszont semmi irigyelni valót nem lát abban, hogy 3 gyereket nevelsz (jelenleg) 2 apától. Aki valóban jól él, csendben teszi! Nem bizonygat, és nem jön ode kérdést kiírni...

2018. szept. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha jelentős változás áll be sz anyagi helyzetetekben, az ex kérheti a gyt. felülvizsgálatát, ami amúgy is időszerű lenne, mert 2018-ban a fix összegű gyt. a bevett bíró i szokás, nem a százalékos. Az pedig elég jelentős változás, hogy a gyerekeknek nem kell fizetni se menzát, se tankönyvet, stb... mert mostantól ingyenes.
2018. szept. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Te amúgy honnan tudod, hogy most vettek lakást? És azt, hogy hitelre? Miért foglalkozol ennyit velük?
2018. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
Ha neki megszületik a harmadik gyermeke ő is kap majd adó és járulékkedvezményt?
2018. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A gyerekek azt mesélik el, hogy voltunk Balatonon, utazgattunk, sok programot csináltunk a nyáron. Az exemmel strandra is jó, ha évente egyszer eljutottunk. Ebből azért ki tudja sakkozni mindenki, hogy pénzbe került...

Onnan tudom, hogy lakást vettek, hogy a gyerekek ott vannak láthatáson. Hihetetlen, de feltűnt a 15 és 12 éves gyereknek, hogy nem ugyanott lakik az apja, mint eddig. 🤔

Onnan tudom, hogy hitelből, mert azóta hallgatom, hogy milyen nehéz anyagi helyzetbe került, és ezért csökkenteni akarja a gyerektartást.

A tankönyv 9.-ig minden gyereknek ingyenes. Az egykéknek is. A menzakaja ehetetlen, ezért itthonról visznek tízórait, egyik se napközis, délben itthon esznek. (Amúgy 50% kedvezmény lenne menzán, de mint írtam, nem èlünk vele.)

Szerencsére mindenki előtt ott a lehetőség, hogy három, vagy több gyereket vállaljon, és megkapja a kedvezményeket. 😉


Egyéb kérdés?

2018. szept. 12. 08:59
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Ezt told oda a volt urad, szeme elé:


Péld 6,26

Mert a parázna asszony miatt jut az ember egy darab kenyérre, és más férfi felesége drága életet vadász!

2018. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!