Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Feleségemmel válófélben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemmel válófélben vagyunk, megítélhetik e neki a házastársi tartást?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves lányunk, ő velem marad.

Az az igazság, hogy a feleségem nem dolgozott, maximum néha alkalmi munkát vállalt, mert én aránylag jól kerestem, így ha kicsit szűkösen is de kijöttünk egy fizuból.

Azóta ő elköltözött (van neki fickója).

Viszont azzal fenyeget, hogy asszonytartást fog tőlem kérni bírósági úton. Arra hivatkozik, hogy nem dolgozott még soha, így nagyon nehezen fog tudni elhelyezkedni.

Szerintetek ez lehetséges? Van okom félni?

34F



2019. jan. 21. 07:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen beszélj az ügyvédeddel. Emlékeim szerint annak járhat, aki megváltozott munkaképességű. Biztos, hogy vannak egyéb kitételek is, nemcsak ennyi. Magyarországon nem jellemző az asszonytartás, pláne akkor ha semmi baja, csak lusta dolgozni.
2019. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Ès ha a kislány veled marad, akkor neki kell gyt-t fizetnie.
2019. jan. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
El van nagyon varázsolva ez a nő. Ráadásul a kislányát se akarja, tisztára mint az anyám. Megy a drukk neked.
2019. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%

Olyat en is hallottam hogy valassal nem lehet veszelyeztetni a masik megelheteset.

Volt aki a párja hazaban lakott, a valassal koltoznie kellett es a birosag a felperest kerdezte megis hogyan akarja megoldani az exe lakhatasat

2019. jan. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
25%

Ha a hazassagi vagyonkozosseg miatt az egyik alig dolgozott, mert biztositva volt a megelhetese ami valassal veszelybe kerul, ott is eselyes hogy a birosag ra fog kerdezni a dologra.

Az asszonytartasrol meg ha kiokositja egy ugyved...plane indithat is érte pert

2019. jan. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Nemrég kíváncsiságból utánaolvastam, hogy mikor jár a házastársi tartás, és hogy ez egy ténylegesen létező dolog, neten csomó cikk van róla, esetleg utánanézhetsz te is, meg az ügyvéded is megkérdezheted. Na mindegy, szóval minden ilyen cikkben azt olvastam, hogy házastársi tartás csak akkor jár, ha az eltartott fél önhibáján kívül nem tud dolgozni (sérülés, fogyatékosság, ilyesmi). A leírás alapján ez nem áll fenn, szóval én nem aggódnék a helyedben, de persze egy kérdést megér.
2019. jan. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%

Ha forditva nezed. Pl van egy ffi aki kitart egy nőt h ne dolgozzon elég ha nevel 3 gyereket is es legyen cseléd, ágyas, akkor tenyleg valahol jogtalan egyszercsak kidobni az utcara egy bőrönddel miutan evtizedeken at nevelt gyereket es cseledkedett es azt se tudja mi az a munkahely


Kicsit szelsoseges pelda volt ugyan csak a jog megertese miatt

2019. jan. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

#7:

Ilyenkor a jog úgy védi, hogy utcára nem dobhatja ki csak úgy egyik napról a másikra. Ez élettársra is igaz.

De azt sehol se tiltja a jog, hogy egy életerős, egészséges nő munkába álljon és önellátó legyen.


Asszonytartásra akkor lenne jogosult (esetleg), ha a közös gyerekkel egyedül marad, albérletbe kényszerül, és pici a gyerek (pár hónapos), így még hosszú ideig nem tud munkába állni, hogy el tudja tartani kettejüket. A gyerektartás, gyes és családi nyilvánvalóan nem elég erre.


Olyan esetben erre szerintem esélye sincs, amikor a közös gyerek az apával marad. Valóban az anyának kell gyerektartást fizetnie. Ezt viszont akkor is, ha jelenleg nincs munkája. Megítélik a minimumot, és senkit se érdekel, hogy miből fizeti.

2019. jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Keresel tanút akivel megcsalt. Ő volt a hibás a válásnal. Ennyi.
2019. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem fognak semmit megitelni.


Asszonytartas egyébként sincs. Rokontartas van.

2019. jan. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!