Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válunk feleségemmel és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válunk feleségemmel és nem akarja a közösen felvett hitelt tovább fizetni. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Fényképész vagyok, 2 éve vettünk fel hitelt a műtermem felújításához 5 millió forintot. Feleségemmel hamarosan válunk. Most azt mondja feleségem, hogy nem hajlandó a ráeső részt tovább fizetni, mert az az én műhelyemre kellett, viszont mi abból a műhelyből éltünk közösen több mint 2 évig. Nekem a munkámhoz kellett, amiből eltartottam a családomat. Igaz, ő is dolgozott, de az ő fizetése nem lett volna elég önmagában. Ilyen esetben mit lehetne tenni, hogy érvényesíteni tudjam a jogaimat?

2016. dec. 29. 02:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%

Már bocs, de úgy érzem meg kell adnom a legfrappánsabb és legsuttyóbb választ arra, hogy mit tehetsz:

Nem válsz el. Lehet nemcsak az anyagi gondjaidat oldaná meg a probléma, hanem hosszú távú boldogságot is eredményezne. Bocs, fogalmam sincs miért akartok elválni. Ha megcsalás van a dologban azt még megértem, de ha az hogy nem bírod elvilselni egy másik ember horkolását vagy hogy valaki odaégette a rántást, akkor érdemes lenne átgondolni a válást. Túl könnyen válnak az emberek.

2016. dec. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
9%
Passzold le a nőt, kifizetem a hitelt és mehetsz világot látni.
2016. dec. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Sajnos már menthetetlen a dolog. Mindketten közösen a válás mellett döntöttünk és jobb is ez így mindkettőnknek. Az okokat nehéz is lenne most felsorolnom, annyira sok van..
2016. dec. 29. 02:32
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
lehet hogy te többet kerestél, de a te fizetèsed se lett volna gondolom azrrt elèg önmagába. Valamint a jövőben Te Egyedül akarsz majd megèlni abból a pénzből ami a műtermedből befolyik, nemde? Ha annyival többet keresel mint állítod, akkor fizesd tovább egyedül. Gondolom most ,hogy külön ment tőled, nem ketten fizetitek a számlákat, máshová fog költözni, esetleg albérletbe, ami nem olcsó, ès mèg azt a hitelt is fizesse, amit ahhoz vettetek fel, hogy a te munkádat tudd csinálni. Szerintem örülj, hogy csak ennyit kér tőled ès mondjuk nem a műterem értékènek a felèt, vagy ilyenek. Fordított esetben te mit gondolnál? Vennétek fel hitelt a párodnak, mert szereted, ès segíteni szeretnèl hogy befusson a karrierje, de aztán úgy alakul, hogy szétmentek, te tovább fizetnèd a törlesztést, ha tudnád, hogy képes lenne rá egyedül is, viszont te jóval kevesebbet keresel ès megkellene èlned abból a pènzből?
2016. dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A hitel közösen lett felvéve a házasságunk alatt. A műhely viszont sajátom volt, már a házasságunk előtt is megvolt, tehát annak nem követelhetné a felét. A hitelbe én személyszerint azért váágtam bele, hogy magasabb színvonal mellett dolgozhassak azért, hogy több pénzt kereshessek a családomnak. Ha egyedül éltem volna, bele se vágtam volna a hitelbe. Mivel ő is aláírta a papirt, így a hitel közös. A szerződésben nincs külön kitétel arra, hogy válás esetén nem kell neki tovább fizetnie. Egyébként van két közös gyerekünk is.
2016. dec. 29. 02:47
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Két gyerekkel akkor már nem is kell a nőd. Tartsd meg. Amúgy meg ha ő is aláírta a hitelszerződéses papírt akkor kötelesek vagytok fizetni, mert ha nem akkor elég durva kamatot kaptok rá.
2016. dec. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Én is inkább a feleségednek adok igazat. Sőt ennél rosszabb is a helyzet, mert a rá eső pénzt is vissza kell fizetned, és még ezzel jársz jobban.


Mert most a jogi helyzet szerintem az, hogy az eddig befektetett összeg feleségedre jutó részével (vagyis felével, mivel házasságban vagyonközösség van), a feleséged tulajdonossá vált a fényképész vállalkozásodban. Ha tovább fizeti a hitelt, akkor annak megfelelően még tovább növekszik a tulajdoni hányada. Ennek megfelelően beleszólhat a működésbe, és a nyereségből arányosan részesedik.


Mivel ez valószínűleg egyikőtöknek sem tetszik, ezért jobb, ha inkább kifizeted, azaz visszavásárlod az őt illető tulajdonrészt, kb. az eddigi hiteltörlesztés felét, és ezután tovább fizeted te a hitelt.

2016. dec. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor azt teheted, hogy fizeted tovább a hitelt, és a két gyerekre a gyerektartást, elvégre most sokkal jobban keresel, és a két gyerekért csináltad az egészet. Tőlük nem válsz el, csak a feleségedtől, de örökre apa maradsz.


A másik lehetőség, ennek a szellemében, hogy már nem kell vért izzadni a családért, elvégre innentől szingli kan leszel, eladod a csecse műtermedet, kifizeted belőle a bank felé a hitelt, és a maradékból szerényebb körülmények között dolgozol, mert már kevesebb kereset is elég egy emberre, mint négyre. Ráadásul kisebb jövedelemből kisebb gyerektartást is szoktak megállapítani, ami dupla haszon.


Mégis, milyen alapon várod el, hogy a feleséged innentől éljen meg egyedül, nevelje a két gyereket, és még fizesse is évekig a hitelt, amiből TE fogsz innentől kényelmesen élni?! Toronyóra lánccal nem kéne?!


A legjobb megoldás egyébként az, ha az ügyvédedet megkérdezed, hogy ilyenkor ennek mi a menete, ugyanis ha nem tudtok közös megegyezéssel válni, akkor igen drága mulatságnak nézel elébe. Ha lesz közös megegyezés, akkor a bíró csak rábólint, két tárgyalás, 4-6 hónap, és szabadok vagytok.

De ehhez ugye az kell, hogy már peren kívül egyezségre jussatok a vagyonmegosztásról, gyerektartásról, láthatásról, és egyéb vitás kérdésekről. Ha feleséged nem bólint rá arra, hogy fizesse a hitelt tovább, és te se akarsz neki részesedést adni a műteremből, akkor ebből egyezség nem lesz, és akár 5-10 évig is pereskedhettek, aminek a végére nem hogy műtermed, szakadt alsógatyád nem marad.


Hidd el, hogy jobban jársz, ha hozol némi áldozatot, és kiegyeztek!

2016. dec. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%

Ha a hazassag alatt.vettetek fel a hitelt akkor az kozos

Ergo egyutt kell fizetnetek tovabra is


A hazassag vagyonkozosseg amit egyutt gyujtottetek az is kozos .. A pozitiv es a megativ is !

2016. dec. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kinek a tulajdona maga a műterem? Hol van?
2016. dec. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!