Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetnék a volt feleségemm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék a volt feleségemmel szemben?

Figyelt kérdés

3 hete született meg az uj kapcsolatomból a közös gyerekünk.


A volt feleségemmel élnek a vele a közös 2 gyerekünk. Ő már a párom terhessége elején uszította a gyerekeket a baba ellen. Nem fog apa titeket szeretni,csak az új családja van már,és hasonló szöveg.


Fizetem a gyerektartást ,60.000FT. Ez mellett beszállok a nagyobb kiadásokba is,mint iskola kezdés pl. Bár jóformán azt is egyedül én fizettem,mert a volt felségem hiába dolgozik és kapja a gyerektartást,állitása szerint nem volt pénze. Albérletet nem fizet,mert az én lakásomba lakik(ami nem közös) és csak a számlákat kellene fizetnie de azt se teszi. Múltkor is az orrom alá dugta a levelet h leszerlik a gázórát ha nem fizeti be a 3 havi elmaradást. Rendeztem. De azóta is hol ezt hol azt nem fizeti be,és a gyerekek érdekében én rendezem őket.

Az étkezést a suliba se fizeti be,azt is velem fizetteti ki rendszeresen.


A gyerekeket nem adja oda láthatáskor,hanem lehetetlen időpontokba ugraszt h na most vihetem őket. Ha dolgozom épp,és nem tudok menni akkor mondja hogy mert bezzeg az ő megmondta h az új családom a fontosabb.


Felmerült,hogy kérem hogy vegyék el tőle a gyerekeket és akkor nálam helyezzék el őket,de párom úgymond friss anyuka. Neki első baba a gyerekünk,és fél attól hogy egyik napról a másikra 3 gyerekes anya legyen,mikor még nagyon bizonytalannak érzi magát így is. Ha akarja ha nem bizony ő foglalkozna többet a gyerekeimmel,mivel nekem dolgozni el kell mennem.


Ez mellett a két gyerek ragaszkodik az édesanyjukhoz,ami természetes. De nonszensz hogy valóban az új családomtól veszem el a pénzt,hisz gyakorlatilag két helyen fizetek számlát,és minden egyéb költséget ami a két gyerekemmel kapcsolatos. És hiába fizetek gyerektartást,mert az exem nem tudom abból mit fizet vagy mit vesz.


2016. okt. 1. 13:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem most már jó lenne,ha komolyan elbeszélgetnél a volt feleségeddel, hogy nonszensz amit csinál és nem lehetsz mindig ott mellette anyagilag. Szóval, valamilyen szinten jobb tényleg, ha te fizeted ki utánuk a számlákat, nehogy még a végén tényleg valami közműt lekapcsoljanak.


Én a helyedben elindítanám, hogy a 2 gyerek lakjon veled. A párodnak is lehet jobb lenne..

2016. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
51%

Ha a jelenlegi párod hajlandó felvállalni a felelősséget - és még nem hangolták teljesen ellene a gyerekeket, hogy gyűlölködés legyen -, én elindítanám a helyedben a gyermekelhelyezést. Inkább most, mint később.

Ilyenben ritkán szoktam véleményt nyilvánítani, de az exnek hála az lesz a dolog vége, hogy elveszíted a gyermekeidet (elmarja mellőled), és elveszíted az új családodat is, mert nem fogja ezt a kettősséget bírni a leányzó...

2016. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
28%
Hány évesek az első házasságodból született gyerekeid? Azért kérdezem, mert ettől függ a válaszom.
2016. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
62%

Hmmm...hát talán nem fog tetszeni,de amíg a volt asszonnyal ilyen kaliberű gondok vannak,nem kellett volna új családot alapítani.

Nyilván nem tudsz kétfelé szakadni,de ezt tartani sem lehet! Másrészt pedig a párodra nyomni a két gyereket enyhén szólva nem fair húzás vele szemben. Hisz a te gyerekeid,ha nálad helyezik el,akkor jóval többet kellene otthon lenned velük, nem rázúdítani a párodra,hogy nesze itt a két gyerek. (érted,elindítod a gyerekelhelyezés megváltoztatását,aztán meg nem is te foglalkozol velük??)

Mennyi idősek egyébként?

Mennyi idő telt el a válás és az új gyerek születése között? Gyanítom nem sok.

A volt asszonyt kell leültetni és eligazítani!

2016. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

7 és 9 évesek.


Mondtam az exemnek,hogy jó akkor én fizetem a lakásba a számlákat,de akkor gyerektartást nem fizetek,vagy kevesebbet. De nem jó neki,mert neki szüksége van a gyerektartásra azt mondja. Ha rosszabb napja még fenyeget feljelentéssel is hogy nem fizetek.


A jelenlegi párom most jelenleg (elmondása alapján minimum fél évig biztos )nem szeretné,vagyis jobban mondva nem repes a boldogságtól,hogy mi neveljük őket is.

Amit meg is értek,hisz nem azért kéne hozzánk költözni nekik,mert az anyjukkal vmi történt(baleset,ilyesmi)...ilyen esetben neki is természetes hogy vállalja értük is a felelősséget hanem mert az anyjuk aki annak idején foggal körömmel ragaszkodott hogy ő nevelhesse őket nem neveli őket normálisan,és keresztbe tesz nekünk.

2016. okt. 1. 14:23
 6/37 A kérdező kommentje:

Már külön éltünk régóta mikor megismerkedtem párommal,hivatalosan 1 éve mondták ki a válást.

Mikor meg tudta hogy terhes azóta nem fizet be dolgokat és szivat ezzel. Bár már akkor se adta mindig oda láthatáskor a gyerekeket,hanem amikor kitalálta.

2016. okt. 1. 14:26
 7/37 anonim ***** válasza:
52%

Ezt a 60 ezret, amit most fizetsz, a bíróság állapította meg? A helyedben megkeresnék egy családjogban járatos ügyvédet, és megkérdezném, hogy elfogadható-e, ha a gyerektartás egy részét természetben fizesd, rezsi, számlákkal igazolt vásárlások, stb.

A láthatáshoz, ha ezt szintén a bíróság állapította meg, ragaszkodnék.

A gyerekek "elvételét" tartom a legkevésbé szerencsésnek, igazából se neked nem kellenek a gyerekek, sem az új párodnak, ezért nekik ez lenne a legrosszabb megoldás.

2016. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy nehéz ilyen helyzetben racionálisan gondolkozni, de szerintem érdemes.


Sajnos a jelenlegi feltételek mellett apaként nem tudsz túl sokat tenni akkor, ha az anya nem biztosítja rendesen a láthatást. Bármennyit fizetsz, ezt pusztán pénzzel nem lehet elérni. A gyerekeid szeretét sem tudod pénzzel megvásárolni. Ő nyilván úgy élik meg, hogy elhagytad őket is.


Az egyetlen törvényi kötelességed a gyerektartás fizetése. Minden további bónusz, amit nyilván azért fizetsz, mert fontosak a gyerekeid. Te ismered a feleséged anyagi helyzetét. Ha valójában egyedül is ki tudná fizetni ezeket a költségeket, és valóban csak téged próbál zsarolni, akkor mondd meg neki, hogy ha innentől kezdve nem tartja be tökéletesen precízen a láthatás feltételeit, akkor te csak a gyerektartást fizeted, a többit pedig egyedül kell megoldania. Tudom, hogy kegyetlen dolog visszazsarolni a volt feleségedet, de ha szeretnéd látni a gyerekeidet, akkor ez az egyetlen megoldás, mert ha nem működik együtt, akkor mást nem nagyon tehetsz.


Ha tényleg anyagi gondjai vannak és neked fontosak a gyerekeid, viszont nincs annak realitása, hogy magadhoz vedd őket, akkor sajnos le kell nyelni azt, hogy felnőtt korukig pénzelned kell a volt feleségedet.

2016. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Tudom nem szép dolog, de nem csak ő fenyegetőzhet.

Neked jóval több eszed van, valószínűleg ezért nem tetted, de a láthatáshoz jogod van.

Szóval ha nem adja oda a gyerekeket, azzal ő bűnt követ el. Ezeket az eseteket jelentheted és a továbbiakban a gyerekelhelyezés során ez számítani fog.

Plusz talán ő is megijed, hogy nem csak ő arcoskodhat.


A legundorítóbb dolog, amit tehet egyébként az, amit valóban tesz. A gyerekeket használja a saját bosszújára.

2016. okt. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Kétgyerekes anyaként mondom, hogy valószínűleg nem vállalnám fel senki gyerekét. Le a kalappal, hogy a kötelező dolgok mellett is segítesz, de ez amit az ex csinál felháborító! Volt hivatalos gyermekelhelyezés? Bár ebben nem vagyok jártas, de ezesetben biztosítania kell a láthatást. Én megemlíteném neki, ha nem hajlandó a számlákat fizetni és ezzel veszélyezteti a gyerekeket akkor elveszed őket tőle! Felhoznám a gyámhatóságot is. Mennyi felelősség lehet egy ilyen "anyában"?
2016. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!