Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti hogyan mondtátok el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan mondtátok el a gyereketeknek, hogy különköltöztök és váltok?

Figyelt kérdés
Hogy zajlott a beszélgetés? Mindkét szülő ott volt? Költözés előtt vagy csak akkor, úgy közben? Legfőképp kisiskolás gyerekek szüleire lennék kíváncsi.
2019. márc. 25. 13:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Valamint a gyerek hogy viselte ezt? Megértette?
2019. márc. 25. 13:46
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Normálisan úgy mint egy felnőttnek.

Teljesen nem értették meg, főleg a kicsi aki akkor 4 és fél volt.

Viszont aztán a gyakorlatban később semmi gond nem volt.

Magyarázd el mi hogy fog történni, különköltözés, új lakás, esetleg új iskola, mindent. Felfogják nyugi.

2019. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bence_ ***** válasza:
Fontos leszögezni, hogy ez a ti döntésetek ebben csak nektek van szerepetek.
2019. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ket ismerősöm vált el az utóbbi 2 évben ! Amit en lattam , hallottam róluk ! Egyik par nagyon értelmesen , normalisan kezeltek a válás dolgot a gyerekek is megértették ! Semmi gond nem volt , jol ki jöttek a valas után is a gyerekek miatt ! Kettes par , hat nagyon nem jol kezelte a no a valast , igy a gyerekre zúdította sajnos a dolgokat , igy ott hónapokig nagy bajok voltak ! A legfontosabb ilyenkor , h egyik fel se gyűlölködjon mert az viseli meg a gyereket a legjobban !!!! ( Elvált szülők gyereke vagyok , tudom mirol beszélek ! ) Anyám folyton rosszakat mondott apankra mivel megcsalta ot ! Elvárta , h en is gyűlöljem apámat emiatt ! De en gyerekként nem ertettem miert csinálja ezt , mert en szerettem az apámat attól , h elment ! Mai napig is sajnos jobb a kapcsolatom apukámmal meg az uj feleségével , anyu sajnos évekig rajtam vezette le a feszkoit mert apa elhagyta ! Szoval en azt tudom tanácsolni , h a legjobb ha jóban marad a ket szülő akkor nem lesz baj!!!
2019. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lesz 2 karácsony, 2 szülinap és 2 névnapod!! És 2x jön a télapó is!
2019. márc. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsős volt a gyermekem, mikor különköltöztünk az apjával. Ha jól emlékszem, én beszéltem vele - az apja azóta se nagyon tud "kényes témákról" beszélni a lányával, ez mindig rám hárul. Azt tudta addigra a gyermekünk, hogy sokat veszekszünk, úgyhogy ezzel magyaráztam. Olvastam valahol és be is vált, hogy azt kell elmondani, hogy az ő életében ez milyen változásokat hoz majd, mert a gyerek a változástól fél leginkább és jó, ha tudja, mire számítson. Mikor, hol, kivel lesz, stb.

Azt azért megemlítem, hogy bár békésen intéztük, azért az elején volt a gyermekben harag is, nem is kevés. Rám haragudott, de nem mondta/mutatta ki nyíltan, csak pl. az álmaiban jelent meg. Ez teljesen normális reakció, hamar elmúlt.

Idővel aztán teljesen megszokta, már jópár év eltelt, és mostanra már tényleg inkább élvezi - ahogy korábban írták, 2 szülinap, 2 karácsony, stb. Az apjával is ki tudtunk alakítani egymással egy segítő-együttműködő kapcsolatot. Ezt így minden érintett elfogadta, szerintem teljesen jól működik, lassan hat éve.

2019. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és annyi, hogy utólag, ahogy a lányom nőtt, azért még beszéltem neki róla arról, hogy miért is mentünk külön az apjával. Nem erőltetve a beszélgetést, hanem amikor éppen kapcsolódott a témához. Főleg az érzéseimről beszéltem. De akkor ott nem zúdítottam rá mindent, hanem fokozatosan, apránként adagolva és sosem túl sokat. Nem ez a fő témánk.
2019. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Külön mentünk mert fokyton megcsalt de még sokaig egy fedél alatt laktunk sajnos. Nekem relative hamar lett párom (ő fél evvel előtte házasságot kötött mi nem voltunk házasok), és a gyerekekkel 1 éven át elhitette hogy én rúgtam fel mindent. Aztan ahogy nagyobbak lettek persze szép lassan kiderült minden és onnan gyorsan fordult a kocka...mivel ő kirakott minket igy sok idő nem volt magyarazkodasra. Ez a lepese alapvetően meg is határozta a kapcsolatukat, nem hajlandók menni mert becsapta őket, csúnyán...
2019. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!