Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az Apukának elmaradása van...

Ha az Apukának elmaradása van a gyerektartást illetően, akkor megvonható a lathatas?

Figyelt kérdés

Külön élünk már évek óta. Van egy kislányunk, akit a férjemmel közösen nevelunk. A lányom apja elég messze lakik így nen tud 2hetente jönni mindig, és elég problémás a pénzügyi helyzete! A lányom nagyon szereti az apját, és most 7vegen is nagyon várja! Viszont a férjem meg velem veszekszik, h menjünk bíróságra, mert mindig csúszik a pénzzel avolt párom, és van elmaradása is! A kérdés az, h megvonhatom e alathatast az apukatol? Mert én a lányom miatt nem szeretném. Nen akarom, h rám haragudjon, és annyira várja már! De a férjem azt mondta, ha nem tud hozni annyi pénzt amennit kell, akkor ne is jöjjön és be vigye el a gyereket!

Érdekelne erről a sziturol mások véleménye is!

Koszonom!

Amúgy a lányom meg csak 9 éves!



2014. márc. 14. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

a láthatást akkor vonják meg ha veszélyezteti. illetve akkor se megvonják általában, hanem szoc.munkás jelenlétében oldják meg a láthatást.


az elmaradás nem tudom hogy van de azt hiszem, hogy fél év elmaradás után lehet menni a bíróságra, addig nem.

bocs az offért, de a párod azért visszavehetne, ne szóljon már bele egy apa-lánya kapcsolatba, azért ezt szerintem beszéljétek át.

2014. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A férjed ebbe ne szóljon bele. Ha megvonod a láthatást, akkor csakis a lányoddal szúrsz ki, ezt tudhatná az okostojás férjed.

Szerintem engedd a láthatást, a volt férjed meg adjon annyi pénzt, amennyit tud most adni. Legalább a szándék megvan, sok apa meg nem is akar, pedig tudna fizetni. Kicsit légy megértő és türelmes, ne rögtön a láthatást vond meg. Azt a kislány sínyli csak meg. Természetesen mondd el a volt párodnak, hogy jó lenne ha valahogy rendezné, de legalábbis mindig adjon pénzt. Ez nem azt jelenti, hogy akkor már nem is kell fizetnie.

2014. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nincs köze a kettőnek egymáshoz, tehát nem teheted meg.

Másrészről te látod helyesen, nem az új férj, hogy a felnőttek közti konfliktus miatt nincs jogod elszakítani az apjától.

Ne hagyd magad, magyarázd el a férjednek, hogy ez nem így működik.


Tudom, semmi közöm hozzá és nem ismerem az apát, de ha tényleg nem direkt nem fizet, hanem mert nincs rá pénze, maga is megélhetési gondokkal küzd, akkor nem kellene abajgatni, ha amúgy anyagilag ti rendben vagytok.

Öröm, hogy a lányával ilyen jó a kapcsolata.

2014. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha semmiben nem segítene,(nem vesz a gyereknek ruhát, cipőt, játékot) nem fizetne egy fillért sem, akkor sem lehet megvonni a láthatást! Nálunk a férjemnek van egy 7éves gyereke , megvolt a gyermekelhelyezés, megítlték,hogy mennyi gyt-t fizessen az anyuka, de nem fizetett mg soha, viszont muszáj engedni ,hogy lássa a gyereket (bár ritkán kíváncsi rá)
2014. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért az durva hogy azért mert nem fizet, nem láthatja a gyerekét.
2014. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!