Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál ki, mi dönti el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál ki, mi dönti el, hogy ki marad a lakásban, és ki megy el?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan gyerekeket, fiatalokat, családokat, ahol a szülők elváltak, külön élnek. Viszont azt sose értettem (meg nem is volt alkalmam kérdezősködni), hogy válás esetén ki marad a közös otthonban, és ki kell elköltözzön. Sőt, válás előtt, mikor már nem akarnak együtt élni a felek, akkor hogy döntik el, hogy ki marad?


Igazából, azért kérdem, ha bárkit is érdekel, elolvashatja, mivel a szüleim között már elég régóta elhidegült a házasság. Anyukám az igazából, aki tartja még magát, én már tuti rég kiadtam volna apámnak az útját.

Ha úgy döntenek, hogy elválnak, én nyilván anyukám mellett maradnék, apukámat nem is szeretem, semmi kapcsolatom nincs vele (azon kívül, hogy ő az apám). Az is nyilvánvaló, hogy nekünk (anyukámnak, nekem) nagyobb szükségünk lenne, hogy ebben a lakásban maradjunk (ami közösen anyukám és apukám nevén van), apukámnak van egy saját lakása, mamámékkal egy házban. Tehát ideális döntés lenne, hogy ő menjen, tekintve, hogy van hova mennie. De amilyen önző, kinézem belőle, hogy azt akarná, hogy anyukám menjen. Abban az esetben, ha mind a két fél igényt tart a lakásra, ki megy és ki marad?



2019. ápr. 30. 10:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Akinek esetleg nincsen semmilyen részesedése az ingatlanból, válás során általában az megy el. Nálunk úgy volt, hogy exem szüleivel laktunk 8 évig egy 54 m2-es panelban, ami a szülei nevén volt. Váláskor nyilván én mentem, másképpen nem is történhetett volna.
2019. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Közös ingatlan esetén vagy megegyeznek, vagy az marad, akinél a gyerek lesz. Ettől függetlenül a maradó félnek ki kell vásárolnia a másik felet az ingatlanból, vagy együtt eladják a közös ingatlant és mindenki a saját részével kufárkodik tovább.
2019. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

"Egy válásnál csak nyerhet, ha nincs lepapírozva."


Az esetek nagy százalékában az apuka lelép, anyuka egyedül marad a gyerekekkel, az összes felelősséggel, és örülhet, ha kap 20-30 ezer Ft gyerektartást, de sokan inkább feketén dolgoznak, hogy ne kelljen egy fillért se adni a saját gyerekének.

2019. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Amikor 17 éves voltam, hiába volt a ház közös, nekem meg anyámnak télvíz idején mennünk kellett. Apám nem volt olyan gáláns, hogy kimenjen a házból.
2019. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
a saját ingatlanomból jöttem el, csak többé ne terrorizáljon..
2019. máj. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!