Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért romlik el ennyi házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért romlik el ennyi házasság, régen ennyire "felszínesek" voltak?

Figyelt kérdés
Szóval manapság az a csoda, ha egy házasság még épp, nem akarnak elválni v nem gondolkodnak erősen rajta. De miért van ez így? Szabadosabbak az emberek? Régen jobban viselték a hazugságot, a megcsalást, megalázást, lelki terrort? Azt sem hiszem h régebben körültekintőbben választottak, mikor 20 évesen már szinte vénlány volt az ember! Persze fontos a tolerancia, megértés, a másik iránti tisztelet, szeretet, de ha mondjuk a másik nem áll úgy hozzád, akkor is erőltetni kell ezt? Segítsetek! Régen miért működött ez jobban, ha nem akkor meg h bírták ki mégis egy életen át egymás mellett?
2010. júl. 9. 13:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
Azért mert ma már nem szégyen a válás és ahelyett, hogy az emberek megoldanák a problémáikat, inkább elválnak. Ez nem mese, még a pszichológiai jegyzetemben is benne volt, ugyanúgy ahogyan a nők láthatással való bosszúállása is, erre is látni jó pár példát az oldalon. A mi családunkban soha nem volt divat a válás, én sem szándékoznék elválni, lassan már az egész házasság elveszíti a szépségét és az értelmét a sok "nem éltem ki magam" emberkék miatt. Más az, ha valakiknél tényleg komoly tényezők vannak, de az esetek nagy százalékában hülyeségek miatt válnak.
2010. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy régen jobban megoldották a gondjaikat csak jobban tűrték mert nem volt más.
2010. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
54%
Mert az emberek problémamegoldó képessége a nullához konvergál.
2010. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

nem, ez nem divat dolog......könnyű ilyet mondani, rengeteget próbálkoztam megoldani a házasságomat, mégsem sikerült, a férjem egyszerűen lehetetlenné tette a dolgot és nem egyedi az eset, hidd el van amit nem lehet megbeszélni!

Pl mi van ha kiderül, h x éve a legjobb barátnőddel csal a férjed? Mit teszel? jól van drágám, megbocsájtok, többet ne csináld? nyelsz egyet és ugyanúgy tudsz a másikra nézni?

2010. júl. 9. 13:12
 5/38 anonim ***** válasza:
24%

miért kell 1 hónap ismeretség után házasságot kötni?

régen 5 évig is jártak egymással az emberek, mire összeházasodtak. 27 évesen. Ma meg minden kis tini házasodik 18 évesen, 1 hetes "járás" után

2010. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
92%

Az első megfogalmazta már:


"Azért mert ma már nem szégyen a válás..."


Ennyi.

2010. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
egyébként a kiinduló gondolat az az volt h ma reggel egy újabb "álompár" kapcsolata rengett meg, akiknek nem az első házasságuk ráadásul, elgondolkodtam, h mi az ami miatt ennyire lehetetlen manapság a házasság intézménye
2010. júl. 9. 13:19
 8/38 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ennek a kulcsa az hogy régebben jobban tűrték a megaláztatást a nők, nem igazán volt szavuk, és elvált nőnek lenni szégyen volt. Szerintem ez pont elég ok volt arra hogy tűrjenek. Nem hiszem hogy jobban összeillő párok voltak, hiszen a legtöbb esetben 18évesen(néha már terhesen)mentek férjhez a lányok.:( Szerintem régebben sem volt kevesebb megcsalás, és hasonló balhé mint most, csak akkor nem verték nagy dobra.

Manapság ha valami nem tetszik akkor el lehet válni senki nem szól meg érte. Szerintem jobb ez a világ hogy nem kell a végletekig tűrni. Amit írtál hogy a férj csal a barátnővel....hát tudod mikor bocsátanám meg....

2010. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

akkor régen se voltak boldogabbak csak ciki volt elválni?

egyébként láttam én 9 éves kapcsolat utáni esküvőt is......a végét tudjátok

2010. júl. 9. 13:21
 10/38 anonim ***** válasza:
16%
A többség, de mint mondtam én is, vannak kivételek. És igen, a legtöbben képtelenek megoldani a problémákat. Ne haragudj, hogy most ezt fogom mondani, nem rossz szándék, de a megcsalás is ebből fakad. Olyat keres az egyik amit otthon nem kap meg, vagy menekül mert a házastárs örökké cirkuszol és még sorolhatnám. Ha normális emberek módján ezeket meg lehetne beszélni, akkor sokkal kevesebb lenne a megcsalás. Nem mondom, akkor is lenne, mert tényleg van, hogy a válás a legjobb megoldás. Ezt a régi felszínességet nekem senki ne mondja, dédimamám és dédipapám mindig szerették egymást és dédimamám a mai napig sírva mesél dédipapámról (kicsi voltam, amikor meghalt). Nagymamámat kérdeztem nem rég róluk, ő mondta, hogy a mai napig szerelmes papámba. És igen, náluk is voltak veszekedések, kiabálások, de akkor kiveszekedték magukat és kész, ennyi, nem pedig váltak, minden szarért. És nem a szüleik választották a házastársukat. Ezerszer példásabb házasság. Ma 10-ből 8 válással végződik, akkor a maiakban van a hiba, vagy a régieknek is így kellett volna végződnie?
2010. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!