Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Gyümi nap helyett valami más?

Gyümi nap helyett valami más?

Figyelt kérdés

sajnos régen egy túlzásba vitt fogyókúra egy jó kis gyomorideget eredményezett és pánikrohamot. ebből kifolyólag az orvosom megmondta hogy nem koplalhatok. ha éhes vagyok elkezdek remegni, rámtör a pánik.


itt a gond. nem szeretem a gyümölcsöket és tulajdonképpen nem is bírja őket a gyomrom. nem lakom jól velük. a 90 napossal "csak" ez volt a gond, ezért adtam fel többször is.


hallottam olyat hogy valaki zöldségnapot tart ismét gyümölcs helyett, illetve hogy egyszerűen kihagyja.

szerintetek? 10 kilót kellene leadnom. a sportolás nem igazán megoldott, van egy 7 hónapos picurkám, a férjem meg 3 műszakba jár dolgozni.


nem szoptatok és hetek óta foglalkoztat hogy végre bele kellene vágni a fogyókúrába. lényegében 4 kiló plusz maradt rajtam, de terheség előtt sem votlam egy vékony.


tudtok segíteni?


2011. márc. 25. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a 90 naposnak az egyetlen részben használható része az a gyümölcs. Amúgy egy vacak az egész.

Szerintem ha ennyire problémás eset vagy, nem lesz akármi jó, bár ez a többségre is igaz. Kérdezz ki egy dietetikust, vagy legalább a háziorvosod.

Bár 4 kiló az semmi, egyél egészségesebb kajákat, kicsit kevesebbet, kevesebb nasizás, menj el mozogni, vagy tornázz otthon, ha tudsz, ezzel szerintem le is megy. :D

2011. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Van egy másik diéta, bár én inkább életmódnak nevezem, testkontroll a neve. Elvben hasonlít a 90 naposra, annyiban, hogy szétválasztáson alapszik, viszont nem kell egy nap csak egyfélét enni, annyi a lényeg, hogy egymással ne keverjük az egyes ételfajtákat.


Délig csak gyümölcsöt szabad enni.


Utána szénhidrátot VAGY fehérjét ehetsz, de nem együtt a kettőt. Tehát pl. fehérhúshoz ne legyen tésztaköret.


Zöldséget mindenhez lehet enni.


Egy nap tehát mindenféle kaját ehetsz, csak ne keverd össze. Két étkezés (két fajta étel) között 3 óra teljen el, mert ennyi kell a szervezetednek, hogy lebontsa.


Nekem ez a diéta egy életstílus lett, energikusabb vagyok tőle, szebb a bőröm, és persze el is értem a vágyott testsúlyt szülések után.


Igaz, én futni is járok mellette, de sok ismerősöm fogyott testkontrollal sport nélkül.


Ha érdekel a téma, testkontrollra rákeresve sokkal pontosabb leírást találsz.


Nagy előnye, hogy nem kell külön főznöd magadnak és a családnak - csak pl. a pörkölt mellé ne egyél tésztát.

2011. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.


nem 4 kiló plusszom van sajna, csak annyi maradt meg a terhesség után. kicsit félreérthető voltam, bocsi :) összeségében legalább 10 kiló plusszom van.


azért gondoltam erre a diétára mert a barátnőm már másodjára vágott bele (évek teltek el közben) és midnig lefogyott 10-15 kilót.

2011. márc. 25. 22:59
 4/8 A kérdező kommentje:
hallottam, olvastam régen a testkontrollról is, sőt csináltam is, de nem igazán használt :(
2011. márc. 25. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz meg a futással. Nekem van egy nagyon jó (és könnyű) edzéstervem kezdőknek, amivel 6-8 hét alatt lazán lefutsz 30 percet anélkül, hogy összeesnél. Rajtam már 1 hónap után látszott a ruhaméret csökkenés.


Tudom, hogy gyerek mellett nehéz (nekem négy is van), de meg kell erőszakolni magad, hogy korán reggel felkelj egy órával hamarabb, és elmenj futni egyet. Az első 1-2 hét keserves, utána viszont még kívánni is fogod.

2011. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm. :)

a lányom 5,20-kor kel...hat körül eszik...azt hiszem nem tudnék hajnal négykor futni indulni :) férjem 3 műszakban jár dolgozni.

naponta most hogy jó az idő, két órát sétálunk. no majd lesz valahogy :)

2011. márc. 25. 23:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is anyuka vagyok,másfél éves a kislányom és ő is hajnali madárka.Nekem sincs időm ugrállni,mert amikor végre alszik napközben akkor érek rá házimunkázni.Én két hete csinálom a 90naposat és már 5kiló ment le.Jó mondjuk én sajnos 30-at szedtem magamra a terhesség alatt,de én is örökké fogyóztam amióta csak az eszemet tudom.Én se bírom az éhezést,és ez a kúra nagyon szuper,mert nem éhezel.Gyüminapon lehet sült és főtt gyümiket is enni,ha nem bírod a nyerset.Én a gyüminapon pattogatott kukoricát is szoktam majszolni,vagy hamlettet.Egyébként nagyon finom,ha megsütöd az almát,vagy kompótot készítesz édesítővel,vagy gyümölcscukorral.Amúgy meg lehet szeretni a gyümit úgy,ha gyümisalit készítesz.Recept:alma,narancs ,banán kis darabkákra vágod bele egy nagy tálba,nyakon öntöd ananászlével és narancslével ami persze cukormentes azaz 100%-os.Hagyod egy kicsit állni,hogy az ízek összeérjenek,hát meg fogsz lepődni mert isteni fincsi.Alig bírod majd abbahagyni.:)Sok sikert!
2011. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves másik anyuka: kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiii :) ez nagy löket volt nekem. mint írtam én sem vagyok vékony. 170cm és 78-79 kg. egy tizest adnék le. régen 62-63 körül mozogtam, én egy gyógyszer miatt híztam 85kilóra. aztán lementem 73-ra, és akkor tönkrement a gyomrom ugye. pár kiló le fel ugrált és végül terhes lettem.


tulajdonképpen én a gyümölcs semmilyen formában nem szeretem. ritkán eszem, terhesség alatt is azt a napi egy almát ettem mert a nőgyógyom megparancsolta. inkább zöldséges vagyok.

2011. márc. 26. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!