Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mi a véleményed?

Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

181 cm és 124 kg-os férfi vagyok kialakítottam magamnak egy étrendet. a minta étrendet a sárga kapszulából vettem. Mi a véleményed róla ? Néhány helyen a zöldségeknél nincs feltüntetve hogy hány grammot kell bejuttatni a szervezetbe (mindegy?) sárgarépa+ paradicsom+ uborkát tervezek enni.

1. 7óra: 150 g Zabpehely + 10 tojásfehérje + 45 g whey protein

2. 9 óra:233 g csirke + 90 g barna rizs + zöldség( paradicsom+ sárgarépa+ uborka)

3. 11 óra:233 g csirke + 90 g barna rizs + zöldség (paradicsom+ sárgarépa+ uborka) + 7.5 g lenmagolaj

4. 14 óra :120 g tonhal + 150 g zöldség(paradicsom+sárgarépa+uborka) + 7,5 g lenmagolaj

5. 17 óra:283 g csirke + zöldség(paradicsom+sárgarépa+uborka)

6. 20 óra:300 g sovány túró + zöldség(paradicsom+ sárgarépa+uborka)

750g csirke 150 g fehérje

180 g tonhal 36g fehérje

300 g túró 30 g fehérje

10 tojásfehérje 31 g fehérje

135 g whey protein 90g fehérje

------

összesen 337 g fehérje


150 g zabpehely 90g szénhidrát

180g rizs 135 g szénhidrát

------

Összesen:225g szénhidrát


15 g lenmagolaj: 15g zsír


Edzés utáni turmix a 4. és 5. étkezés között: 90g whey protein. (glutamint fogyasszak? elvileg a whey proteinben van)

Edzés előtt: L karnitin,

[link]

Ezt a L karnitint szedném.


[link]

Whey protein (azt írják hogy van benne glutamin, tehát így elmaradjon a 10-20 g glutamin szedés?)


[link]

super fat burner ( napi 4 szem) edzés előtt 2 lefekvés előtt2


Edzés: heti 5-ször 2 óra kondizás intenzíven, minden nap 80 perc biciklizés. Esetleg este futás (kezdetben nem hiszem hogy futok majd ha sikerült leadni jó pár kilót utána mehet a futás is, vagy futnom is kellene?


Étrendről mi a véleményed? Két hónapig minden áldott nap ezeket szeretném enni, semmi csoki, semmi cukros lötty, csak víz és az előírt adagok! növeljem az adagokat vagy pont jó így? Fehérjéből 337 g-nál nem kellene egy kicsivel többet bevinni? Akaraterőm hatalmas, akármit végigcsinálok a fogyásért.


2012. jún. 3. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

5x2 órát hogyan lehet intenzíven kondizni?, szerintem az sok.

az izmokat szó szerint rombolja az edzés, és a pihenés alatt regenerálódnak. osztatlan edzéstervvel kell az edzések közé pihenőnap.


Futni szigorúan csak akkor kezdj el ha már kevesebb mint 20kg felesleg van rajtad, mert különben csak a térdízületed megy szét, de nagy túlsúlynál akár a szívet is túl lehet erőltetni és megmakkanni.


az a fehérje piszok sok :D

mondjuk diétába kell is a sok fehérje, de hogy még emelni kéne rajta azt kétlem.

2012. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek, hogy lenne már sok ilyen testsúlyhoz ekkora mennyiségű fehérje? Főleg súlyzós edzés mellett? 2 óra szerintem is irreálisan sok, nagyobb testrészekre 4-5 gyakorlat, lábnál ebbe nem számoltam a vádlit, hátnál pedig a hiperhajlítást, amúgy ennyi fehérjével el leszel az elején, aztán ahogy csökkented a ch-t úgy növelheted a fehérjét, valamint játszhatsz azzal, hogy zsírból több kalóriát viszel be.Edzéshez még annyit hogy futás tényleg nem ajánlott, helyett elipszis trainer ami kíméli a térdeket,valamint erőltetett séta , bringa, taposás, és úgy lenne igazán jó ha reggel lenne az aerob éh gyomorra előtte mehetne mondjuk bcaa, vagy bcaa val megspékelt fehérje turmix, a súlyzós edzés pedig minél távolabb legyen ettől.1 teljes pihenő nap legyen. Amúgy azt kell mondanom hogy a legjobb úton haladsz, a terv baromi jó, példát kéne venniük rólad az itt kérdezősködő bolondoknak akik minden mocskot esznek, hulahoppkarikáznak, meg nagy túlsúllyal futnak.Nem csak le fogsz fogyni, hanem izmos is leszel, ha ezt így betartod 1-2 évig akkor azt kell mondanom hogy egy baromi jó formát tudsz majd hozni, főleg akkor ha eddig nem sportoltál.Sok sikert hozzá, és öröm volt végre egy jól összeállított tervet olvasni;)
2012. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A glutaminról elfelejtettem nyilatkozni, Bcaa-t javasolok ár arányban pl bcaa express kiváló, a szervezet pedig mivel elágazó láncú aminósav, azt kreál belőle amire épp szüksége van,ha glutaminra akkor glutamint, valamint energizál is.
2012. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Felesleges kiszórni a tojások sárgáit, a sárgákban arányaiban több fehérje van, mint a fehérjében.

2. Kb. a 3. nap behánysz ettől az étrendtől, az 5. napon pedig inkább nem eszel semmit, csak ne kelljen még egyszer ugyanazt.

Van egy pont, amikor az akarat nem elég, ész is kell. Tudod, többet ésszel, mint erővel.

2012. jún. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

67%-os válaszolónak köszönöm. szerinted akkor ha kb. 1 évig minden áldott nap az előbb leírt étrendet követem nem fogok túl egyhangúan étkezni?


akkor a leírt adagok jók? ha jól értem akkor kb egy hónap múlva(vagy kevesebb legyen) csökkentsem a szénhidrátot kb 50 grammal a fehérje mennyiségét pedig növeljem 50grammal.


Az almaecet igazán jól fogyaszt. Evés előtt egy pohár vízbe egy evőkanálnyit tegyünk, és igyuk meg. ennek van értelme? Olvastam még hogy a lúgos víz fogyasztása is jó, de nem írnak róla hogy napi hány litert kellene.

2012. jún. 3. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Az almaecet nem fogyaszt, lúgosvíz jót tehet az emésztésnek 1-1pohárral de szerintem nem feltétlen van rá szükség, vagy ne vidd túlzásba.


A túlzottan monoton étrendet tényleg szinte képtelenség tartani, de ez az étrend csak egy alap , és lehet játszani azzal hogy hány féleképpen tudod ízesíteni, összekombinálni a megfelelő alapanyagokat. fahéj, édesítő, néha kevés alacsonyabb cukortartalmú gyümölcs, diabetikus cuccok, stb. Nem kell ennek monotonnal lennie csak meghatározott tápanyagmennyiséget kell tartalmaznia, megfelelő minőségben.

csak annak nem szabad semmit ízesítenie aki ilyen segget akar:

[link]

:D


egyébként 2,7gramm/tskg fehérje állandó bevitelre sok, de én is úgy gondolom hogy diétában oké. És most csak azért is magyarázkodni fogok hogy igazam legyen. :D

A testsúlyhoz lőtt fehérje eleve csak közelítés, de igazából a száraz izomtömeghez lehetne pontosabban belőni. Ennyire ugyan nem kell elaprózni de minél kövérebb valaki annál durvábban csal a testsúlyos megközelítés a fehérjebevitelre. Egyébként bármilyen hihetetlen az orvosok akik az 1,7et ajánlották testépítőknek nem feltétlen a fehérje esküdt ellenségei.

Engem amúgy nem zavar ha emeled a fehérjét ,bajod valószínűleg nem lesz belőle.


Még annyi jutott eszembe hogy 1-2tojássárgáját tényleg meg lehet enni de amúgy meg zsíros és a megszabott zsírbevitelhez nem árt ha tartod magad.

2012. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy totálisan kiegyensúlyozott étrend, a szendvics, gyors kaja,péksüti, nem változatos, ezeket is el lehet változatosan készíteni úgy hogy nem unod meg. Akik ez alapján étkeznek jól néznek ki egészségesek, és le is tudnak némi teljesítményt adni. Ne hallgass senkire, aki az ellenkezőjét mondja, mert nem ért hozzá!!! Ennél hitelesebb oldalt, mint a bodybuilder nem igazán találsz, persze jönnek majd a zseni ötletek hogy egyél bármit, csak számold a kalóriákat, de kérdem én ha kimegyek a strandra mondjuk miért nem köszönnek ezeknek a csoda diétáknak a hatásai? Amúgy pedig megvan minden fontos mikro és makro tápanyag ebben az étrendben. Csináld végig a tervet, nem mondom hogy néha nem lehet félrezabálni, de az heti 1 kajálás lehet, de miután elkezdesz ilyen szinten egészség tudatosan élni, a szemét kajától undorodni fogsz kbb, valamint azt is meg fogod tapasztalni, hogy mennyivel fittebb leszel. Go hard, or go home ;)
2012. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szombatiné Kati válasza:

Kedves Sporttárs !


Előszöri köszönöm, hogy a honlapunk termékei között is találtál megfelelő terméket magadnak.

Másodsorban olyan jó edzéstervet és étrendet állítottál össze magadnak, hogy nem sok javítani való van rajta a profik is megirigyelhetnék :-) Ezzel garantált a fogyásod.

Két apró dolog van amit érdemes figyelembe venned :

1. A futás nagyon fontos, de amíg nem vagy 100 kg alatt, addig ne erőltesd, mert az ízületeid látják kárát. szobakerékpárral vagy/és elliptikus trainerrel helyettesítsd.

2. A fehérjebevitel fontos, de nálad már túl sok. A veséd és a vérnyomásod rakoncátlankodhat miatta. A fehérjebevitel azért fontos, hogy a súlycsökkenés ne eredményezzen petyhüdt testtónust. A meglévő izomzat megtartásához elengedhetetlen. Még a testépítők sem használnak 2g/testsúky kg.-nál többet.(Pedig ők izmot építenek, nem csak megtartanak) Nálad az egészséges határ a napi 150g-180g (esetleg 200g).

Mivel június elején írtál, gondolom már sok eredményt elértél.

További sok sikert kívánunk

[link]

2012. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!