Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Fehérje napon mehet a főtt,...

Fehérje napon mehet a főtt, párolt zöldség is vagy csak a nyers?

Figyelt kérdés
A "Karcsúsodás a 4 napos szétválasztó diétával című könyvben a fehérje mellé főtt és párolt zöldségeket is ír a recept. Pl toros káposzta. Akkor most hogy is van ez?
2012. okt. 3. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: természetesen mehet, a főtt és párolt zöldségekben ugyan azok a tápanyagok, mint a nyersben. Állítólag bizonyos mikrotápanyagok csak hőkezelés hatására lesznek pl a répában "elérhetők". Tehát a zöldségeket úgy eszed meg, ahogyan csak akarod. Persze nem olajban megsütve, az egészségtelen.


Jótanács: ez a diéta átverés. Ezzel senki nem fogyott még le hatásosan. Gondolkozz. Van 3 szénhidrát napod, és 1 fehérje napod. A fehérje az izmokat őrzi meg, a szénhidrát meg a zsírt (nagyon sarkítva). Tehát a mérleg kevesebbet mutat, de csak izom ment le rólad, ami mellesleg nehezebb mint a zsír. Ne gyere azzal hogy neked nincs sok izmod, hidd el, van annyi, amiből lemehet vagy 10kg. [link]


A lehető leg egészségesebb, és leg tartósabb diéta(kérdezd az orvosod): Naponta 2-2.5g/testsúlykilogram fehérjét, és 3-3.5g/tskg szénhidrátot tartalmazzon az étrended. Ilyenekből kéne összerakni:

Fehérje: sovány húsok, túró, tojás, fehérje tápkieg.

Szénhidrát: rizs, zabpehely, tk.kenyér, zöldségek

Zsír: lenmagolaj, omega3

Mellé heti 3 kardió edzés.

2012. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ. Ezt a diétát egyszer már végigcsináltam eredményesen, de terhes lettem így szépen visszajött minden. Azért választottam újra ezt, mert ha tudom, hogy MIT ehetek az egyes napokon, akkor nem zabálok össze mindenféléket. Az általad elmondott ételcsoportokkal az a gondom, hogy nem igazán tudom, a nap melyik szakaszában mit ehetnék. Tudnál ebben segíteni valami részletesebb étrenddel? A mozgás megvan heti 4* 1 óra. Nem kemény edzőtermi, de mozgás.
2012. okt. 5. 06:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi 5 étkezés az kell. Mind tartalmazzon fehérjét és szénhidrátot, a reggeliben a szénhidrát domináljon, de az utolsónál (ami lefekvés előtt kb 1-2 órával van) inkább csak fehérje legyen. A sovány túró (a kazein miatt) tökéletes erre a célra.


[link]

Ezen a linken a "Fogyás" című bekezdést olvasd el, minden le van írva, mintaétrend is van. Az ne zavarjon hogy testépítő oldal, ezt a bekezdést átlagembereknek írta egy hozzáértő ember.

2012. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "mozgás" alatt mit értesz? Kardió mozgások kellenek, pl a futás (nem a kocogás, de nem is sprint). Esetleg csinálhatod hogy fél perc sima futás, 10mp sprint. Garantáltan kifulladsz.
2012. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mozgás az dvd-re tornázást jelent. Norbi, Leslie Sanson.. mikor mi. A futás nagyon nem megy...
2012. okt. 5. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért nem megy? Az ízületeid? Vagy csak hamar kifulladsz? Ha az utóbbi, az nem akadály, bele jössz 1-2 hét alatt. Ha az előbbi, az már necces. Egyébként a semminél még a Norbi is jobb.
2012. okt. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából a kifulladás a nagyobb gond meg az a plusz súly, amitől szeretnék megszabadulni :( Még tudnék ide írni rengeteg dolgot, hogy miért választottam inkább a dvd-ket, de elég ócska kifogások lennének...
2012. okt. 6. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!