Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 90 napozok lehet enni gyümölcs...

90 napozok lehet enni gyümölcsöt, zöldséget napközbe?

Figyelt kérdés

Holnap kezdeném el a 90 napos diétát. Sokat olvastam róla és felmerült bennem egy kérdés. Az, hogy az étkezések között lehet e enni zöldséget, gyümölcsöt tízóraira,uzsonnára mindegyik napon? Vagy csak gyümölcs napon lehet gyümölcsöt enni napközbe?

168/90/16L

Előre is köszi a válaszokat.


2013. febr. 5. 14:49
 1/8 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: lisztet lehet enni keményítő napon? az is ide sorolható?
2013. febr. 5. 15:27
 2/8 Mirk ***** válasza:
52%
Egy tanácsom van, ne csináld a 90 napos gyilkoskúrát.
2013. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Petyaatya válasza:
69%

Reggel mondjuk 10-ig ehetsz gyümölcsöt (1-2 almát) Étkezések között nem...

A liszt a szénhidrát napon elfogadott. Keményítő napon tudtommal behabarni/berántani se szabad a kaját.


De 16 évesen ne fogyókúrázz. Inkább sportolj valamit

2013. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
2013. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én fő étkezések közben azt szoktam enni, amilyen napom van. Pl. fehérjenapon joghurtot, keményítőnapon répát, szénhidrátnapon egy kis csokit.

Igen, csak gyümölcsnapon lehet gyümölcsöt enni napközben :)

2013. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnap 23:12


Ezért csinálod rosszul:


A gyümölcs az cukor, tehát szénhidrát. A csoki az cukor, tehát szénhidrát. A keményítő is szénhidrát. A joghurtban szinte nincs is semmiféle fehérje, ahogy a tejben sincs, csak nagyon minimális. Annyi, amennyit kár számolni is... ellenben tejcukor rengeteg van benne, tehát ez is inkább szénhidrát.


Összegezzük: a "diéta" alatt 3 napon keresztül szénhidrátot eszel(gyümölcs, keményítő, egyéb szénhidrát), és csak egy napon fehérjét. Ráadásul a fehérjenapon is lemegy elég sok szénhidrát. A szénhidrát hízlal, a fehérje az izmaid megtartásához kell. Miért csökken a súlyod? Mert az izom nehezebb mint a zsír. Az izmaidat lefogyod, ellenben a zsírodhoz nem nyúlsz, sőt, még nőhet is. Magyarul lepusztul a tested.


Ezért egy rakás szar ez a "diéta". Teljesen ellent mond a test alapvető biológiájának fogyást illetően. Lehet hogy az izomminusz miatt felmennek rád a rég kihízott ruháid, de összességében egyre szarabbul fogsz kinézni. Persze, ha csak a mérleg nyelve érdekel, a tükör nem, akkor csináld csak tovább... ha csak a barátnőidnek akarsz vagánykodni hogy x kilót fogytál, akkor nincs miről beszélnünk...

2013. febr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

jó érvelés, meg is állná a helyét, ha a kérdező minden nap elegendő fehérjét, húst, zöldséget fogyasztott volna és csak azért hízott el, mert elnassolt egy narancsot vagy egy banánt. Jaj de szép is lenne! De vedd figyelembe, hogy a legtöbb ember azért hízik el, mert csokit, chipset nassol, reggelire szendvicset vagy nutellás kenyerek eszik, ebédre pizzát vagy tésztát, vacsorára meg ugyan azt amit reggelire. Aki meg főzni is tud, annak az étrendjében előkelő szerepet kapnak a zsíros, olajtól csöpögő ételek.

A 90 napos diéta tényleg a diéták legalján van, de ha valaki idáig úgy evett, mint az leírtam, annak ez mégiscsak pozitív változás.

Sokan vannak, akiknek hiába mondod, hogy ne egyenek ezt vagy azt, helyette inkább amazt... de egyszerűen nem tartják be, mert hiányoznak nekik a régi ételek, a régi nagy adagok, a nassolások, stb...

Ha valaki megcsinálja a 90 naposat, akkor a 5-7 kiló mellett ami lemegy (bár vitatnám, hogy ez csak izom lenne) megtanul egy tudatos étkezést. Mert átmenetnek egész jó olyan embereknél, akik eddig azt ették, ami a kezükbe került. Most meg van szabva, hogy pl. kenyeret ma nem ehetsz, így nincs szomorúságérzet meg kétségbeesés, hogy le kell mondanod valamiről. Erre jó példa, hogy minden héten van pár kérdés, hogy egy ideje tartják magukat a diétához, de egyik nap pl. szülinap miatt megették a szokásos tízszeresét és most kétségbe vannak esve, hogy nem lesz hatásos a diéta. Holott az a jó diéta, ami egész életen át tartható, így nyugodtan belefér néha egy-egy ilyen alkalom. De akik ezt nem látják be és ezért feladják a fogyókúrát és azt amit elértek, nah nekik való a 90 napos például.

2013. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez a szarból várépítés elve. Aki nem képes lemondani ezekről a dolgokról a jobb egészség és kinézet érdekében, abból hiányzik az akaraterő. Tudod mihez nincs akaraterő? Amit nem akarunk igazán. Az ilyenek nem lefogyni akarnak, hanem hencegni a barátnőiknek hogy x kilót fogytak. Ez a jobbik eset. A rosszabbik, aki csak alibit keres, hogy ő mindent megtett, de mégsem tudott lefogyni... remélem érted mire célzok.


Egyébként én valahogy nagyon finoman, és ezerféleképpen el tudom készíteni többek között a csirkemellet. A halról meg már ne is beszéljünk. Ha valaki egészséges ételeket is megtanul jól elkészíteni, nem biztos hogy annyira hiányozni fog az a pizza. Más dolog, hogy néha még az is belefér. Sokan tartanak heti 1 csaló étkezést, amikor azt esznek amit akarnak. Így elég önkontrolljuk van a diétához. Persze ezek csak ötletek.


Mondjuk első lépcsőfoknak tényleg megfelel a 90 napos is az általad említett horrorkajálóknak, de aztán illene tovább lépni a rendszerességhez szokás után. Nekem az b@ssza a csőröm, mikor úgy állítják be, hogy ezzel 3 hó alatt 15kg zsírt lehet lefogyni. Na az nem igaz.


Egyébként tényleg csúsztattam, tényleg nem az összes leadott kiló izom. Van abban 1-2kg víz, és glikogén is :D

2013. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!