Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Cukorbetegek elkezdhetik a 90...

Cukorbetegek elkezdhetik a 90 napos diétát?

Figyelt kérdés
2007. szept. 18. 13:42
 1/7 anonim válasza:
86%

Szerintem elég veszélyse lenne!

Inkább kérdezz emg egy diabetológust.

Nyilván nem kell elmagyaráznom neked, hogy milyen kövtekezményekkel jár, ha leesik a cukrod, vagy ha naygon felmegy!

inkább sportolj!

2007. szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

NEM!

A párom cukorbeteg és tudom mi mivel jár.

A víznapon mit csinálsz?

Ha jól tudom a napi 5x-i étkezés minden cukorbetegre vonatkozik. Tehát a víznap már alapból kilőve.

2007. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a víznap nem lehet kizáró ok..a rendes 90 naposban 1 havi víznap van, ha cukorbeteg, akkor azt kihagyja, attól függetlenül ugyanúgy fog fogyni, a gyümölcsökben pedig van cukor, de tényleg orvostól kell megkérdezni, hisz ez függ attól is, mennyire súlyos már a betegség.
2007. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen nem a válasz. Ha jól tudom, a cukorbetegeknek szigorúan meg van szabva, hogy hányszor és mit ehetnek. A 90naposban szintén szigorúan meg van szabva, hogy melyik nap milyen típusú ételt ehetsz, de nem hiszem, hogy a kettő fedné egymást. Úgy gondolom, hogy káraosíthatod az egészségedet ha belekezdesz. Például ami egy egészséges szervezetnek meg sem kottyan -hogy mondjuk gyümölcsnapot kell tartani - lehet, hogy a cukorbetegség miatt veszélyes. Igaz, hogy a gyümölcs tartalmaz cukrot, de szerintem abból sem mindegy, hogy mennyit eszel, meg hogy milyet (pl. ha egész nap dinnyán mag almán élsz könnyen leeshet a vércukorszinted.. ha meg mondjuk csak banánt eszel, lehet hogy több cukrot veszel magadhoz mint amennyit szabadna...)Biztos van viszont olyan diéta, végezhetnek cukorbetegek, szerintem kérdezd meg az orvosodat. Azt javaslom, hogy enélkül semmilyen fogyókúrába ne fogj bele!!
2007. szept. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

én cukros vagyok, mégis egyszer végig csináltam már, a víznapot tényleg el kell hagyni, de a többi szerintem nem gond.. A gyümölcsökből nem a banánt edd kilószámra hanem inkább az almát meg ilyeneket.. De ez attól is függ hogy inzulinos vagy, vagy gyógyszeres... HA lefogysz még lehet az is hogy tünetmentes lehetsz, Apu 3 év inzulin után lefogyott és azóta sem szúrja magát..

Szóval szerintem ha vigyázol akkor csinálhatod. Ez az én véleményem nekem semmi bajom nem lett tőle.

2008. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

eszedbe ne jusson! kb. háromnegyed éve vagyok cukorbeteg, előtte csináltam a 90 naposat. ma már önmagában is egészségtelennek tartom, de cukorbetegeknek teljesen káros. a cukorbetegeknek a bevitt szénhidrátmennyiségre oda kell figyelni, illetve arra is, hogy az adott táplálék milyen mértékben emeli meg a vércukrot. Pl. gyümölcsnapon valószínűleg csupa olyan ételt enne, ami nagyon megdobja a vércukrát, a fehérje napon alig vinne be szénhidrátot, a keményítőnapon meg csupa hízlaló, szénhidrátdús kaját fogyasztana.


én sokat szenvedtem a kilóimtól, mielőtt diagnosztizálták a betegséget. utána viszont, hogy a doki által előírt kúrát csináltam, három hónap alatt magától lement rólam 25 kiló, utána pedig szép lassan még 3-5 kiló. elkezdtem mozogni is, és a karfiolos fenekem egész kifeszült. szóval, én inkább a cukorbetegek részére előírt diétát és a testmozgást ajánlom.

2008. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha diétázni szeretnél, olyan étrendkiegészítőbe vagy élelmiszerbe gondolkodj, amiben van inulin. Illetve amiben csak inulin van.

Az inulin ugyanis édes, és nem kell beleszámolni a napi szánhidrátba.

Többet itt:

[link]

2009. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!