Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ez szerintetek mennyire jó?

Ez szerintetek mennyire jó?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok 189 centi és 95kg, küzdősportot űzök, nemrég kezdtem el konditerembe járni és elfogok kezdeni esténként futni menni. Ha tartom azt a módszert amit olvastam, hogy ha sportolok, ráadásul küzdősportot űzök, akkor az étrendemet úgy kell alakítani, hogy 1. fehérjék 2.szénhidrát 3. zsírok. És ha úgy alakítom az étrendem, hogy ezek így is legyenek, akkor mellette fogyni is fogok vagy nem nagyon.


Röviden: Karate heti 3x, kondi: heti 2x, futás: heti 3x edzés előtt. Étrend pedig 1. fehérje, 2. szénhidrát, 3. zsírok.


2014. jan. 8. 18:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és: Cukros dolgokat kerülni fogom, 6 óra után nem fogok enni, és sok folyadékot kell inni.
2014. jan. 8. 18:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokat sportolsz, tehát bátran egyél 6 után!! Nem csak azt kell betartani, hogy a fehérjéből vigyél be a legtöbbet...stb. A mértékre is figyelj oda! Annyira sok felesleg nincs rajtad, tehát szerintem menni fog így.
2014. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sowilo ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "1. fehérjék 2.szénhidrát 3. zsírok"?

Tehát hogy fehérjéből a legtöbb, zsírból a legkevesebb? Hát, ez így nem egészen jó.


Alapvetően a zsírt és a szénhidrátot fel kellene cserélni a sorrendben. A zsír tulajdonképpen kiváltja a szénhidrát szerepét, mivel tökéletes energiaforrás, a gabonák viszont nem a legmegfelelőbb táplálékok, nem adnak hosszútávú energiát, és még a fogyást is gátolják. Tökéletesen elegendő az a szénhidrát, amit zöldségekből és gyümölcsökből beviszel. És így fogyni is fogsz.

2014. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem a magagasságodhoz teljesen jó a sulyod,és ha tényleg ennyit sportolsz,szerintem azt eszel amit akarsz és annyit amennyi belédfér!!!
2014. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sowilo ***** válasza:

"ha tényleg ennyit sportolsz,szerintem azt eszel amit akarsz"


Hát, ha kenyeret, virslit, meg kakaós csigát akar enni, akkor az állításod maximum a sportteljesítmény romlása mellett lehet igaz.

2014. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!