Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Előtte vagy utána?

Azleey kérdése:

Előtte vagy utána?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem el ezt a diétát. (165cm 70kg) Egyik nap 35 perc bicikli + előtte és utána gyújtás melegítés. Másik nap pedig hasizom, mellizomerősítő,fekvőtámasz, gugolás. Ezeket heti 5 nap + egyik nap néptánc 2,5 óra. A kérdésem hogy ezeket a mozgásokat vacsora előtt ( 6:30-7:00) vagy vacsora után végezzem ?? Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 14. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A hasizom vacsora után abszolút nem ajánlatos, hacsak nem vársz utána minimum 2 órát. A teli gyomor megfeszül, kényelmetlen lesz mozogni, ráadásul ez a technika kárára mehet. Egyébként pedig, ahogy érzed, ahogy neked kényelmesebb.

Egyébként vacsora után mennyi idő, mire lefekszel? Mert személy szerint én kicsit úgy érzem, hogy soká van, én inkább 17:00-17:30 közé tenném a vacsit.

Egy komolyabb edzés után azonnal mehet egy könnyebb vacsora, gyorsabban felszívódik, a még dolgozó szervezet gyorsan hasznosítja a tápanyagokat ott, ahol kell.

Szóval én a helyedben délután 4 körül csinálnék egy edzést, utána egy könnyű vacsora és ennyi.

2015. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fél 11 előtt sosem fekszem le , sőt.Az a baj hogy normális ebédre is csak 4 körül van időm de sokat nem eszek. Vacsorára még annyit se. Csak annyit hogy ne éhezzek. Vacsora után várnék 1 órát legalább:) nekem jobb lenne utána de nem tudom ez mennyiben segítene a fogyókúrámban?!
2015. jan. 14. 15:29
 3/6 Sowilo ***** válasza:

Az elsőre ne hallgass, női magazinokon nevelkedett, biológiából megbukott.


Ezt a diétát ne kezdd el.

[link]

Csinálj normális diétát.


Biciklizni fölösleges, ha néptáncra jársz, annyi aerob mozgás elég. Fogyáshoz sokkal jobban az erősítő edzések, legjobb ha edző segítségével elkezdesz konditeremben edzeni, súlyokkal. Jó segged kizárólag súllyl guggolástól lehet. Az otthoni edzés is jobb a semminél, de akkor mindenre edzz. Teljesen elhanyagolod pl. a váll, hát, karizmokat, ez aránytalansághoz, és súlyos tartáshibákhoz fog vezetni.


Összesen kéne vagy napi 5 étkezés, inkább húsok és zöldségek, és csak minimális szénhidrát menjen, az is minőségi, ne kenyér és társai. Evés után teljen el egy óra, mielőtt edzenél. Vagy kettő. De edzés után minél hamarabb enni kéne, főként fehérjét. Az utolsó étkezésed lefekvés előtt 1-2 órával legyen, itt már ne egyél szénhidrátot egyáltalán, hús vagy tojás menjen zöldséggel. Ez azért kell, hogy alvás alatt ne éhezzen a szervezeted, és ne kezdjen el izmot bontani zsír helyett.


Soha, semmilyen körülmények között ne hidd el, hogy este nem szabad enni. Csak akkor legyen az utolsó kajálásod 4-kor, ha 5-kor már fekszel.

2015. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Attól félek hogy ez a sok erősítés tényleg csak erősít mert a csonotzatom is vastag . És ha fogynék is vissza jönne izomban nem ?:/ szóval nem érenék el semmit csak a testem kicsit átformálodna de fogyás nem igazán látszana.vagy?
2015. jan. 16. 18:04
 5/6 Sowilo ***** válasza:
100%

Nostehát. Ahhoz hogy zsíros legyél, rossz étrend kell. Ahhoz hogy fogyjál, szálkásító diéta kell. Ahhoz hogy izmosodj, tömegnövelő étrendre van szükség. Az utóbbi kettőben ugyanazok az alapanyagok szerepelnek, csak az arányuk más. Az előbbiben kevesebb a szénhidrát, az utóbbiban több. Röviden. Ehhez olvasd el a sárga kapszula c. könyvet, ingyen letölthető.


Namármost. Edzésnek a súlyzós edzés a legideálisabb. Erősítő edzésre van szükség, de az is jobb a semminél ha otthon csinálod. Ennek hatására a szervezeted energiát használ fel(=zsírt éget ha jó az étrend), és ez nem csak edzés közben történik, hanem még akkor is folytatódik, mikor edzés után otthon tévézel. Ezért milliárdszor jobb bármiféle kardiónál, kocogásnál, meg rubintrékánál.


Remélem világos, miért röhögtem most el magam, mikor olvastam, hogy lefogysz, és visszajön izomban. Edzeni mindig ugyanúgy kell, az, hogy fogysz vagy izmosodsz, az étrendtől függ. Szép is lenne, ha ilyen könnyű lenne izmot építeni...:D Igazából viszont baromi nehéz. Milliószor nehezebb, mint zsírt leadni. Ha valamennyit izmosodsz is, attól kizárólag jobban fogsz kinézni, hiába nő majd a súlyod. Az adja a tested formáit. Jó segged a farizomtól lesz, az pedig guggolással kell építeni.


A csontozatodnak pedig az ég világon semmi köze ehhez az egészhez, megnyugodhatsz.


Még egy dolog: SOHA ne súlyban mérd a fogyást. Csecsemőkor után nem kell neked mérleg. Ott a tükör.

2015. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak taps, szépen leírta.
2015. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!