Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » 2 deci zabkása kb hány gramm?

2 deci zabkása kb hány gramm?

Figyelt kérdés
Vagy úgy is kérdezhetem hogy egy evőkanál zabkása hány gramm. Mérleg nincs, azért kérdezem.
2011. okt. 15. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Zabkása, vagy zabpehely? Mert az egy e.k. gabonapehely az 2 dkg. Az egy deci gabonapehely pedig 5 dkg.
2011. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Zabpehely. Rosszul irtam :)

Tehát 2 deci (1 pohár) zabpehely az 100gram kb.


Akkor jól saccoltam.

2011. okt. 15. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ emkkora az a pohár, de én most direkt neked kimértem, hogy mi mennyi, és a dl-es mérőpoharam szerint ha 2 dl-ig töltöm és aztán lemérem mérleggel, az 10 dkg, 100 gramm. Az evőkanál biztosabb, mert nem lehet púposan mérni.

Egy e.k. liszt pl. már 2,5-3 dkg, 1 decinyi liszt pedig 6 dkg.

2011. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(úgy értettem, hogy a gabonapelyheknél biztosabb a kanállal való mérés, mert úgyis lecsúsznak a pelyhek a tetejéről és nem lehet púposan mérni, nemúgy mint a lisztet ami tapad, vagy mint a pohár, aminek az űrmértéke eltérő lehet)
2011. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2011. okt. 15. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Tehát 2 deci (1 pohár) zabpehely az 100gram kb.

Akkor jól saccoltam."


Kedves kérdező: meg is mérhetted volna.

2011. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!