Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » Szénhidrátból vagy zsírból...

Szénhidrátból vagy zsírból lesznek a felesleges kilók?

Figyelt kérdés
Melyikre kell jobban figyelni? Hallottam olyat, hogy nem a zsírtól rakódik le a testünkben a zsír, hanem a szénhidráttól, ez igaz?
2012. máj. 20. 08:48
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
69%
Zsírt, kolbászt, szalonnát, mindent ehetsz nyugodtan(legjobb a mangalica ezekből is), csak a szénhidrátot mellőzd (fehérkenyér, barna kenyér, teljes kiörlésű kenyér), ha zöldséggel, salátával eszed, és sportolsz mellette, abból nem lehet baj. Én update1-es kenyérrel szoktam enni ezeket, mert annak csökkentett a szénhidráttartalma, persze azt is mértékkel. Én rízst sem eszek, és krumplit is csak délig, kizárólag főve vagy héjjában sütve!
2012. máj. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ugyanezt csinálom én is, mint te, csak azért ingottam most meg a dologban, mert 2 hete csinálom, első héten 5kilót adtam le, másodikon meg 1 grammot sem.
2012. máj. 20. 09:03
 3/40 anonim ***** válasza:
57%
A kalóriafeleslegből lesz a zsír.
2012. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
47%

a zsírt is és a szénhidrátot is(amennyiben túl sokat fogyasztasz belőle) zsírként fogja elraktározni a szervezeted. A fehérjét azonban nem képes tárolni.

tökmindegy hogy zsírból vagy szénhidrátból viszel be teszem azt +3000 kalóriát, az ugyanúgy rádrakódik. Viszont zsírból könnyebb bevinni, mivel kétszer annyi kalóriát tartalmaz mint a szénhidrát.

2012. máj. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
17%

"Zsírt, kolbászt, szalonnát, mindent ehetsz nyugodtan(legjobb a mangalica ezekből is), csak a szénhidrátot mellőzd (fehérkenyér, barna kenyér, teljes kiörlésű kenyér), ha zöldséggel, salátával eszed, és sportolsz mellette, abból nem lehet baj. Én update1-es kenyérrel szoktam enni ezeket, mert annak csökkentett a szénhidráttartalma, persze azt is mértékkel. Én rízst sem eszek, és krumplit is csak délig, kizárólag főve vagy héjjában sütve!"


Na ennyi marhaságot is ritkán olvasni egy helyen. Mindegyik zsírként rakódik. Csak a kolbászból még koleszterined is lesz. Krumpli helyett a rizs jobb, mert megfelelőbb szénhidrát forrás. Meglepetésedre igen, a krumpli is szénhidrát. Mondjuk az update kenyér + szalonnához csak gratulálni tudok.


Viszont szénhidrátra is szüksége van a szervezetednek -sok más mellett-. Az egyik legjobb szénhidrát forrás pedig a rizs.

2012. máj. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy oltári nagy baromság, de így fogytam le két év alatt 37 kg-ot, ugyhogy joggal gratulálhatsz úgy gondolom!! Szép napot neked is! :)
2012. máj. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
67%
Lehet hogy 1g gramm zsírnak kétszer akkora az energiatartalma, mint 1g szénhidrátnak, de szénhidráttal nem fogsz jól lakni, 2 óra múlva már megint éhes leszel és zabálsz. zsírral ugyanezt nem tudod megtenni, mert laktat! A végén több kalóriát eszel szénhidrátból és állandóan éhes leszel.
2012. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon érekes dolgokat írtok.
2012. máj. 22. 12:15
 9/40 anonim ***** válasza:
6%
Komolyan nem értem titeket mivel varázsoltak el így, hogy kolbásszal, meg szalonnával álltok neki fogyózni.
2012. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%
Talán azért, mert gondolkoznak és tájékozódnak is, és nem csak benyalják a sok kiskegyed szintű fogyókúrás tanácsot. :)
2012. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!