Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo étrenddel mennyire...

Paleo étrenddel mennyire lehet valaki izmos?

Figyelt kérdés

Most ilyen vagyok: [link]

(vagyis már ennél jobb, mert ez már több mint 2 hetes kép és mostanában edzettem:) )

Az a fura, hogy kg-ban semmi változás, de mégis látom magamon, hogy erősödöm. Van valakinek tapasztalata, aki paleózik és szép, izmos? Bármilyen ötletnek örülök :) amúgy paleon kívül szoktam enni zabpelyhet pl reggelire.


és még egy kérdés, hátha valaki tudna segíteni: valami ötlet, hogy ne csak a mellem külső része izmosodjon és a tricepszem(az nagyon elkezdett és nem akarom) ne? Vagy lassan a belső rész is hozzánő? a belső, felső rész nem tetszik nekem, és nem akarok ennél nagyobb tricepszet mert szerintem az csúnya. Milyen gyakorlatot tudnátok nekem? köszönöm szépen :)



2012. aug. 31. 03:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem, hogy túl sok paleolitos testépítő rohangál itt, de ha betartod a tömegnövelés alapszabályait, akkor lehetsz izmos. Ha jól tudom a húst eheted ezerrel, így a fehérjeszükségleted tudod fedezni proteinturmix nélkül is, de a szénhidráttal bajban leszel, bár a zabpehely az nagyon jó, de rá kéne, hogy fanyalodj a rizsre, különben csak szálkásodni fogsz, hiába a sok fehérje. Nyilván ezt látod most is, hogy szálkásodsz, a tónusok jobban kirajzolódnak. A képed alapján bőven mehetne a tömegnövelő étrend ezerrel. 2-2,5g fehérje testsúly-kilogrammonként, illetve 5-6g szénhidrát, bár az alkatodból ítélve Te a nehezen hízók táborába tartozol, simán mehetne a 6g/tskg.

Az izomcsoportok szeparált edzését pedig nagyon egyszerűen meg tudod oldani. Tricepszre ne eddz amég nem látod, hogy most már a többi izomhoz viszonyítva rendben van.

A mellizommal kapcsolatosan, hogy hol "vastagodik" az nagyobb részt genetika, kisebb részt az edzés. A tárogatás kimondottan belső mellizomra van például.

Szvsz. eddz normálisan mindenhova, mert - bár nem tudom mi a célod - van még mit felpakolni magadra, 2 hét az még semmi. :-)

2012. aug. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
tudom, de ha rendesen edzek, így is izmosodom, érzem :) az izom fehérjéből van főleg, a szénhidrát miért olyanfontos? amúgy sok gyümölcsöt eszem, zöldséget és mézet pl, ezekben van :) és köszönöm a válaszod! ha elég fehérjét eszem, van miből nőnie az izomnak, vagy miért kell a szénhidrát? energiám van :)
2012. aug. 31. 04:38
 3/45 anonim ***** válasza:

A szénhidrát azért fontos, mert az a tested "üzemanyaga", abból nyersz energiát elsősorban. Ha nincs elég szénhidrát, akkor viszont zsírt és izmot éget el a tested, illetve a bevitt táplálékot, ami jelen esetben fehérje, így a napi bevitt fehérjéd nagy része nem izmot fog építeni, hanem energiát ad. Magyarul "pocsékba megy".

Mivel elég vékony vagy, ezért gyakorlatilag még 1-2 hónapig akkor is izmosodnál, ha gumicukrot ennél (persze ez csak vicc). De lényegesen hatékonyabb lennél, ha betartanál néhány dietetikai szabályt. A további fejlődésedhez pedig egyszerűen kikerülhetetlen lesz. Ha nagyon szigorúan akarod venni ezt a paleo dolgot, akkor próbáld a napi szénhidrátszükségleted lencsével, főtt burgonyával fedezni, ez is egy elfogadott alternatíva még és azt hiszem ez belefér az étrendedbe is.

2012. aug. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
lencse nem paleo és a krumpli se. de a zsírokból mint kolbász, szalonna ezekből is sok energia jön, meg a gyümölcsökből is.
2012. aug. 31. 05:07
 5/45 anonim ***** válasza:
Jó, csináld akkor ahogy a paleo megköveteli, bár említetted, hogy a zabot is megeszed, az mégsem paleo. De egyébként nem kötözködés, de a kolbász, ami egy feldolgozott húskészítmény, miért "jobban" paleo, mint a burgonya? :-)
2012. aug. 31. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
kolbászból van olyan amiben csak hús van meg só, szóval ami nincs agyontömve adalékanyaggal az jó :)
2012. aug. 31. 05:21
 7/45 anonim ***** válasza:
Nem így értettem a "feldolgozott hús"-t, hanem hogy a kolbász nem rohangál csak úgy a mezőn illetve nem a fán terem. Ledarálják, tisztított bélbe töltik, füstölik. Nem értem én ezt a paleo kajálást. :-DDD Na de mindegy, nem akarok eltérni a tárgytól, hátha kapsz hasznos választ is. :-)
2012. aug. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
Meg lehet, hogy rosszul értelmezem? A Paleo étrend alatt nem azt értik, hogy vissza az őskorba? Pontosabban ahogy annak idején táplálkoztak, tehát a természetben fellelhető tápanyagok, kiszűrve a modern kor vívmányait. Tehát a főzés, és sütés jelenlegi konyha technikáit nem alkalmazzák, az adalékanyag mentességre törekednek, stb. Az abban a korban használt fűszerek.
2012. aug. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
0%

Az eredeti paleo táplálkozás az valami olyasmi lenne igen. Minden roston süt, csak olyan kajákat fogyaszt, ami az őskorban elérhető lett volna. Csak rájöttek, hogy kivitelezhetetlen egy átlag ember számára és akkor legyen ez a csak hús és zöldségek. Na ilyenkor látszik az, hogy nem állja meg a helyét az az állítás, mi szerint a ch-t teljesen előállítja magának a test, ch nélkül edzéssel kb ez az a testalkat, amit el lehet érni és tartani lehet. Olyan, mintha 95ös benzinre tervezett autót csak 88as oktánszámúval hajtanál. A 98-asnak sincs értelme, de a kisebbet megérzi az autó.

Ha testet akarsz építeni, muszáj lesz ch-t bevinned, a testalkatodhoz képest lehetsz olyan 70 kg, ehhez legalább 400g ch kéne, hogy fejlődj. Így csak a bevitt fehérjét bontod energiára, ami még ráadásul egészségtelen is. Viszel be ch-t de az is fruktóz, semmi köze ennek az egészséghez.

2012. aug. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
A paleo táplálkozás ideológiája szimpatikus, de legfeljebb vidéken, önellátó gazdálkodásban kivitelezhető. A hús-állatok többsége hormon/antibiotikum kezelésen megy át, a zöldségek agyon vannak vegyszerezve...akkor meg már nem mindegy, hogy eszik-e egy kis rizst/lencsét/burgonyát az ember a hús mellé? :)
2012. aug. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!