Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogy lehetseges a paleo...

Hogy lehetseges a paleo dietaban, hogy nem kell kaloriat szamolni?

Figyelt kérdés
En ezt nem ertem..minden dietetikus minden sportolo, minden hozzaerto azt mondja, hogy muszaj kaloria deficitet tartani ha fogyni akarsz, de akkor az megis hogy lehet hogy a paleo ilyen sikeres es ennyien egy csomo zsiros kajatol joval a kaloria deficit folott is fogynak???
2013. febr. 17. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
nem telejsen így van. Ha betartod a paleo piramist, akkor nem zsíros kajákon fogsz élni minden nap. Az étrend alapja legyen a zöldség, utána jöhet a hús, tojás, aztán a gyümölcs és a magvak. Zsírt csak annyit használj, amennyivel nem ragad le az étel. Pl én 2 tojást egy-két borsónyi sertészsíron sütök ki. Az se jó, ha az aszalt gyümölcsöket részesíted előnyben (ami a piramis csúcsa). Én ezzel bukok el mindig, úgyhogy mostantól heti 1x eszek egy keveset belőle. Mézzel is ugyanaz a helyzet: mértékkel. Egy paleo orvos napi max 2 teáskanállal javasol. Xilittel ugyanez a helyzet. Én még a magokkal is elbukok mindig, és csodálkozok, miért nem fogyok. Azon is szigorítani kell, heti 1x fogok ezentúl enni belőle. És azért nem kell számolni a kalóriákat, mert értelmetlen. Eszel 200g párolt narancsos lila káposztát, és majdnem kipukkadsz, annyira tele lettél, holott irtó kevés kalória van benne. Én azért olykor olykor nyomon követem a kalóriabázisba, de értelmetlennek tartom én magam is :) Napi 1100 kalória felé nem megyek, mégis tele eszem magam zöldséggel, hússal , tojással (utóbbiakból mértékkel). Napi 1 alma nagyságú gyümölcs megengedett nálam.
2013. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerű, a dietetikusok óriási tévedésben élnek. Ha ismernének jobb táplálkozási szokásokat mint amit ők tanulnak, akkor már ők sem hinnének a kalóriamérleg elméletben.
2013. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
A miért pedig: biológia. Az embernek nem természetes, egészséges folyamata a hízás. Kóros állapot, betegség amit nyilván az egészséges táplálkozás segít elkerülni, segít visszafogyni.
2013. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő de a cikkekből amiket olvastam,azt vettem ki hogy a szénhidrátok nagy inzulinreakciót eredményeznek és ez gyorsítja a zsír lerakódásának folyamatát. A paleós ételek ch-ban szegények így nincs mi generáljon zsírraktározást :) Amúgy meg nekem az a lényeg hogy működik,végre ehetek finom szalonnás-kolbászos rántottákat,olajos halat,tepertőt anélkül hogy híznék (sőt még szálkásodtam pedig korábban sem voltam elhízva 170 cm/59 kg,most 57 vagyok). Én a gyümölcsöket sem csökkentem le annyira szigorúan,általában 2 közepes almát eszek,vagy 1 narancs/1 körte+1 alma. A reggeli kávémhoz le szokott csúszni 1 kávétejszín és egy kocka étcsoki,szóval engem meggyőzött hogy ilyen "engedményekkel" is hatásosabb mint a hagyományos kalóriaszámolgatás (ami egy agyrém) :D
2013. febr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pedig amondó vagyok,hogy nézzen utána mindenki a kalória szó fogalmának.

Mivel mindenkinek vagy egy alap kalószia szükségletre,érdemesebb kiszámolni.

Ha több kalóriát fogyasztasz,mint amit elhasználsz: hízol.

Ha annyit,amennyi elő van írva a súlyodhoz: megtartod.

Ha kevesebbet:fogysz. Logikus,mindenki tudja.


Egy dietetikus jobban ért a fogyókúrához szerintem,mint itt bármelyikünk.

Már nagyon - nagyon unalmas számomra,amit itt sokan hangoztatnak,hogy sok fehérje hús blabla kevés ch-val, tök mindegy mennyit eszel.

De itt nem mindenki fitness modell,testépítő,hogy e szerint kéne étkeznie.Egyen az így,akinek 8 anyja van.


Én (magamból kiindulva) inkább fogyok úgy,hogy azokat eszem,amiket szeretek,minthogy hónapokon keresztül húson,rizsen,zöldségeken éljek.

Amit szeretek,abból a felét megeszem,így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.Figyelem a kalóriát,nekem nem megterhelő 5 perc alatt kiszámolni,hogy mibe mennyi van. Inkább fogyok úgy,hogy élvezem és nem csinálok hülye paleo,fehérje,ch szegény,90 napos és még sorolhatnám milyen diétákat. Egyszer élünk,hadd élvezzem már a fogyást is.

Van ch-m ,ami miatt nem gyengülök le a sportoláshoz, fehérjém is,ami az izmokat táplálja, és megengedhetek magamnak néha-néha azt,amit megkívánok. Mivel nem az Arnold kupára és hasonló versenyekre készülök,hétköznapi ember vagyok,engedtessék már meg az,hogy kicsi boldogság is van a fogyásban. Egy normális embernek nem kell annyi fehérje megtartania az izomzatát,mint a gyúrós társainknak.Ha mozogsz,mozog az izom,igénybe van véve,utána egy shake táplálja.Így is úgy is fogysz izomból,de akinek nincs sok,azon nyilván nem fog látszódni.

Fogyás közben meg nincs alakformálás, nem lesz kerek feneked,maximum feszesebb,ahhoz tömegelni kell.

Hát ennyi az én véleményem és ami nekem használt.

2013. ápr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!