Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Majálisozáskor valószínűleg...

Majálisozáskor valószínűleg nyaggatni fognak, hogy igyak alkoholt. Én nagyon nem szeretnék, de tudom, hogy ha a barátaim elkezdik "rágni a fülem", előbb-utóbb beadom a derekam. Mi lehetne a kompromisszumos megoldás, amivel nem vágnám gajra a diétám?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, így a tömény alkohol nem jöhet szóba.
2013. ápr. 28. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel paleo... Bor! :) Én a száraz vöröset szeretem :)
2013. ápr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Komolyan, bort lehet inni? :)

Azt hittem, paleóban az összes alkoholos ital ki van lőve, de ezek szerint nem. :)


Köszönöm szépen!


És az mindegy, hogy milyen bor?

2013. ápr. 29. 00:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként én is most akartam megemlíteni a bort, mert olvasom, hogy alacsony a glikémiás indexe.
2013. ápr. 29. 00:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy nem iszol, mert most éppen ilyen-olyan gyógyszert szedel, arra pedig nem lehet, de jól vagy te alkohol nélkül is. Igyál ásványvizet helyette, és kész.
2013. ápr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván ne kannás bor legyen :D

Nem értek nagyon a témához, nagyon ritkán iszom bort (az összes kedvenc alkoholom nem paleós, gabonából van), de azt tudom, hogy egy kicsike mennyiségű jóféle bor nem egészségtelen, sőt :) Őszintén szólva nem tudom, a paleo konkrétan mit szól hozzá, de sosem láttam alkoholtilalmat a listákon. A paleo az egészségtelen vagy magas GI-jű dolgokat próbálja kilőni (egy kivétel, amiről tudok, a méz, amit tudtommal nem tiltanak direkt, a jótékony hatásai miatt, persze a mennyiségre nem árt vigyázni). A dolgokat árnyalja, hogy vannak kérdéses és kompromisszumos dolgok a paleóban, plusz egyesek rájönnek, hogy miért is ne együk azokat a hüvelyeseket, amikben alig van lektin, miközben sok paleós ételben van, mert nem lehet tiltani mindent... Én nem is vagyok paleós, csak majdnem, megvannak a magam szabályai.


S nézd, ha tiltaná is... Te írtad, hogy úgyis beadod a derakad, ebből indultam ki. Akkor már inkább egy kis jóféle bort igyál, mint mást.

Bár ha nem akarsz, akkor szerintem jobb, ha nem. De Te ismered a barátaidat és önmagad, ezért nem szóltam bele eddig :P

2013. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vágná gajra a diétádat -> a paleo, az egészséges táplálkozás nem diéta. Erre mondják, hogy egyszer belefér.


Másrészt, szabad akaratot adott egy Isten, mondják. Biztos ez? :D

2013. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!