Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Így is működik a jótékony...

Így is működik a jótékony hatás, ha nem teljesen állok át, bőv. Lent?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a paleo, mert elítéli a fehér lisztet és a bolti teletömött édesítős-cukros-begyszeres konzerveket. De pár dologgal nem értek egyet.


Zabmegengedő paleós akarok lenni, illetve minimális tejtermékeket fogyasztani fogok, max. hetente 2szer. Ha vendégségbe megyek ott nem lehet megoldani a paleózást, ezért arra gondoltam, hogy heti egyszer krumplit és rizst fogok enni, de nem minden nap mint eddig.


Szerintetek így is sikerül megszabadulni a narancsbőrtől és az emésztési problémáimtól? Nem szeretnék teljesen átállni, mert sok helyen olvastam, hogy hiánybetegségek is kialakulhatnak.


2013. ápr. 30. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

A te döntésed, hogy mit hogy csinálsz.

Egyébként a paleótól semmiféle hiánybetegség nem alakul ki.

2013. ápr. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell próbálni, csak úgy tudod eldönteni.

Nincs semmi kőbe vésve. A paleoból hasznos dolgokat meríthetsz, de nem kell betűről betűre betartani Szendi Gábor könyvét, hanem az egyéni igényekhez lehet igazítani a józan ész mellett.


Én se teljesen paleo szerint étkezem, pl rizst, zabot, paradicsomot eszem. Ez nem vallás, csak ajánlás.

2013. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy mások is írták.

Én szép lassan hagytam el a "dolgokat", de krumplit, paradicsomot, kukoricát, babot néha eszem, vagy vendégségben, hogy ne sértsem meg a házigazdát.

De nekem már pl. az sokat segített, hogy a lisztes cuccokat és a boltos kész-nasikat teljesen elhagytam.

2013. ápr. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és én azóta nem puffadok, rendszeres a napi nagydolgom. :I
2013. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem lesz gáz így :)
2013. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

"Nem szeretnék teljesen átállni, mert sok helyen olvastam, hogy hiánybetegségek is kialakulhatnak."


Krumpli és rizshiány. El tudom képzelni milyen lehet.


Mindenképpen jó irányba változtatsz, hogy mennyire lesz hatékony neked, azt majd várd ki a saját bőrödön.


A narancsbőr nem csak zsír, hanem nedvesség is. A búza és a tej nem csak simán 'szemét', hanem nedvesítő hatású anyagok. Azaz több vizet köt meg miattuk a test, ezt 'mindenki tudja'.


Kínában rizst esznek, nem volt narancsbőr. Mi búzát és tejet, ezek alapvetőek a rücskös bőrhöz. Te rendszeresen maradnál a tejterméknél, ki kell próbálni de ha nem szűnik meg szépen a narancsbőröd, akkor azért tudni fogod hol keresd a hibát, igaz?

2013. ápr. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem voltak különösebb problémáim, de eléggé zabolátlan, "majdnem paleo plusz kivételek" stílusban is tapasztaltam pozitív változásokat :) Ami logikus is.

A paleónak tökmindegy, hogy fehér-e a liszt :D Az nekem is szimpatikus volt, mert én sem látok nagy különbséget s éreztem, hogy nekem nem esik jól a liszt, a párommal ugyanez volt, közünk nem volt a paleóhoz...

Csak mert paleózol, nem leszel hiánybeteg, mert nem hagy ki semmiféle szükséges tápanyagot, nyomelemet, miegymást. Lehetsz hiánybeteg/egészségtelenül táplálkozó paleóval is, de arról nem a paleo tehet. De az oké, ha nem állsz át hirtelen, én elég gyorsan kerültem hozzá közel, de ha egyszer hirtelen éreztem meg, hogy bizonyos nagyobb ételcsoportokat ki kell zárnom, mert nem esnek jól. De ha valamire nem vagyok felkészülve vagy nem értek vele egyet, azt nem erőltetem. Éhezni se fogok, csak mert nem tudom, mit is egyek, nekem ez egy folyamat volt, most már nem okoz gondot egy teljesen paleós nap, ha nem is mindig azok a napjaim. Szerintem ez így jó, nem mindenki tud rögtön fejest ugrani egy étrendbe még akkor sem, ha a végén azt fogja követni.

2013. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!