Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paeloban szabadon lehet...

Paeloban szabadon lehet fűszerezni? Pl fokhagyma nélkül nem tudok élni. Sózni lehet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés:

Ki tud fokhagyma nélkül élni? Elvetemült fajzat lehet.

Aki nem sóz, annak jó eséllyel sóhiánya lesz. Nemcsak lehet, de kifejezetten ajánlott NaCl-ot pótolni. De vigyázat, manapság divatos hamisítani a konyhasót, és ez nem biztos hogy túl jót tesz nekünk..

2013. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyat, aki tud fokhagyma nélkül élni :(((
2013. máj. 23. 23:15
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom ne engedd a hátad mögé :-)))
2013. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy igen olvasmányos szakácskönyv alkotója szörnyen fújt még a könyvében is a fokhagymára, bár a sima hagymára is, ha nem csak nyomokban használjuk. Vannak fura emberek.

Miért lenne baj a fokhagymával? :) Sok ételről olvastam már, hogy ne együk, mert árt, de a hagymafélékről sosem.


A manapság divatos túlsózás biztosan nem egészséges, a normálisabb szintről mit se tudok, de akármi is van, só nélkül nagy bajban lennék, így alkalmazom.

Ha csak nyers növényeket ennék, akkor alapvetően nem ennék sót, mert azokhoz nem kell, de nem tudom, eljutnék-e odáig, mint a kecskék vagy meglennék a növényekben levő sómennyiséggel (bármekkora is az, lövésem sincs), mint sok más állat.

2013. máj. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Nem véletlenül nevezik "sóháztartásnak" a sóháztartást :) Bonyolult szabályzó mechanizmus van mögötte, és nem a többet eszek, több lesz bennem ovis szintű elképzelés szerint működik. Sózz nyugodtam...
2013. máj. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ovis szintű elképzelés.

Ez eléggé elítélő vélemény a modern orvostudománnyal és dietetikával szemben! :)

2013. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Az bolti olcsó finomított konyha só káros. Helyett tengeri sót kell venni, ami drágább, de szinte minden értékes ásványi anyaghoz hozzá jutsz belőle. A tenderi só kifejezetten egészséges, de persze mértékkel.

A Grow Youthful című könyvben olvastam. Az az én paleo bibliám.

2013. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Ha frissen téped le a levelét egy cserepes bazsalikomnak, (vagy bármilyen fűszer növény lehet) az nagyon egészséges. Amit zacskóban árulnak, abban már nem sok hasznos dolog marad, de a semminél jobb.

az előző voltam.

2013. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szabad sózni, ahogy előttem írták és igen szabad, sőt ajánlott fűszerezni :-), persze nyilván nem vegetával :-D :-D :-D...bármilyen természetes fűszerrel :-)
2013. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
erős paprika legfinomabb
2013. máj. 25. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!