Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ecet mehet a paleóban?

Ecet mehet a paleóban?

Figyelt kérdés
Pl. csemege uborka vagy ecetes cékla (frisset ugyanis már nem kapni)?

2013. máj. 25. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Én olvastam már róla, hogy növeli a bél áteresztését.. nem tudom.

Magam részéről eszem, de hogy én mit csinálok.. az nem feltétlen jó. De nem gondolnám komoly betegségkiváltónak, ez biztos :)

2013. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Növeli a bél áteresztését? Annak milyen következménye van? (bocsi, de tényleg nem világos számomra)
2013. máj. 25. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Ne vegyél mérget rá.

Az egészséges táplálkozás (így a paleo is) nyilván figyelmet fordít az ÁBSZ-re, ha már az orvostársadalom túlnyomó része ezt nem teszi.


Ugyanis úgy tűnik, hogy a bélfalunk károsodása és áteresztővé válása az alapvető oka rengeteg allergiának, gyulladásos betegségnek.. tehát amit nem a cukorevés okoz, azt lényegében az ÁBSZ. Meg néha van hogy fertőzést szed össze az ember. Tehát igen fontos kóroknak tűnik és az egészség témájában megkerülhetetlen.


Egyértelműen növelik a bélfal áteresztését a direkt a sejtfalakat károsító növényi védekező anyagok (lektinek, szaponinek, ugye ezért nem ajánlott a burgonya, bab, gabona fogyasztása) de gyógyszerek, tej, alkohol szintén hozzájárulnak ehhez.


És az is lehet, hogy 1-1 alapvetően ártatlannak gondolt anyag is.. Kár, nem kár ez van.

Én úgy tartom, hogy ennyire már nem lehet szőrszálhasogató az ember, és az ecetnek káros hatást tulajdonítani már túlzott fanatizmus. De a paleóhoz ha jól tudom hozzá tartozik, tehát leírtam hogy tudjál róla. Gabona és burgonyamentes étrenden nem látok reálisnak hogy mondjuk az ecetes uborkától áteresztő lesz a bélfal, én ilyenre nem is figyelek. Minthogy szerintem mindenre nem is tud figyelni az ember, és az egészség/életminőség már biztos hogy nem az eceten múlik. Aminek pozitív hatásai is lehetnek, úgy egyébként.

2013. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ.

Ment a zöld kéz.

2013. máj. 25. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Hozzátenném még, kicsit utánanéztem újra a témának.


Ecetet olyan oldalon nem ajánlják, ahol helyette a krumplit igen. Ezek alapján én minden probléma nélkül enném. Sőt, a hétvégén ecetes tojáslevest készítek is szerintem! :)

Jó egészséget!

2013. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond az ecettel :-) eheted :-)
2013. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!