Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » S. O. S.! Milyen útközben...

S. O. S.! Milyen útközben megehető paleo ételek vannak?

Figyelt kérdés
Nem sokára megyek külföldre városnéző körútra, a reggelit és vacsorát még eltudnám intézni, de városnézés közben nem akarunk beülni kajálni egyet valami étteremben, mert nagyon drága lenne, ezért a kérdés végül is csak az, hogy milyen olyan kaja van, ami könnyen elfér egy táskában és bármikor megehető útközben? :) Vagy csak egyszerűen készítsek valami paleo kenyeres szendvicset? Csak az nem hiszem, hogy olyan hosszú ideig eláll, meg még túl kezdő paleo palánta vagyok ahhoz, hogy egyelőre finomnak találjam a paleos kenyereket.

2013. júl. 22. 21:19
 1/8 anonim válasza:
áttila
2013. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alma, banán, aszalt gyümölcs, diák csemege... Napközben ezekkel simán el lehet lenni, ha a reggelit és a vacsorát el tudod intézni. Kis helyen elférnek, laktatók. Éééééssss rengeteg folyadék, mert azzal is telíted a gyomrod, így csillapul az éhség.
2013. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcs, paleo palacsinta
2013. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2: Ezek jók, de rengeteg embernek nem felelnek meg, mint étel. A banántól hamar éhes leszek (de egy ideig vagy kiegészítésnek jó, én is sokszor eszem a többnapos túráimon, amúgyis szeretem), a többiek is inkább csak kiegészítők (de annak jók), az olajos magok zöme nekem csak úgy enni túl száraz. A párom pedig még sokkal kevésbé lakik jól az ilyesmikkel, igaz, ő nem paleós, itthon rizsezik, másutt péksütizik, pedig alapból nagyon nagy ívben kerüli a glutént, de valamit ennie kell.


Nos, attól függ, mennyire hosszú lesz az út, az első napokban én a magkenyerekre szoktam alapozni, mivel semmi mástól nem laknék jól, ami paleós. A legelső napra még viszek tojást, zöldséget is, s az egyetlen, ami végig kihúzza az olajos magvakon és aszalt gyümölcsökön kívül, az a ketogén desszertem, mogyoró és kókuszzsír felesben keverve, amit célszerű valamivel enni, mert magában kissé tömény :) Gyümölccsel pl. teljesen jó nekem.

Nem vagyok teljesen paleós, ha Te sem vagy igen szigorúan az (vagy tényleg nincs mást enned), sokat segíthet némi jóféle érlelt sajt is.


Tegnap csak a szervízbe vittük a motort, néhány órás út, na arra ilyen lángosnak nevezett cuccot vittem, ami hasonlatos a magkenyérhez, csak több benne a tojás és serpenyőben sül, emlékeztet a rántottára, főleg, ha kevés benne a mag... Ebben sok volt, hogy mégis tartalmasabb legyen. A nagyobb tojástartalom miatt finomabb a magkenyérnél, bár én azt is szeretem, ha megfelelő anyagokból készül (de pl. mandulából sosem csinálnám, az feleslegesen drága, csupa íz és élvezet a táplálkozásom egy egyszerűbb és sokkal olcsóbb kenyérrel is). A szezámosért különösen odavagyok, az igazából sós süti, felvert tojásfehérjével, s lapos korongokként sütöm, de összetétele akkor is olyan, mint a magkenyereké.

A kenyerek pár napig állnak el, hosszabb utakra nagyon ritkán megyek, na ott már borul a paleo, ha addig nem. Én sem vagyok még nagyon-nagyon tapasztalt.

Aki eszik bolti húst, annak, úgy gondolom, könnyű, hús, zöldség, kész. Én nem eszem ilyet.

2013. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, a gyümölcsök nekem is eszembe jutottak, de azt hittem talán vannak kifejezetten ilyen városnézésre, kis táskában könnyen elférő ételek is, mondjuk amúgy a palacsinta egyáltalán nem rossz ötlet! :)

A gyümölcsökkel amúgy inkább az a bajom, hogy igen, nem igazán rendes táplálék, és a másik meg, hogy múlt héten is voltam már külföldi körutazáson, ahol csak reggelit meg vacsorát kaptunk, és akkor is 1 héten keresztül csak gyümölcsöt ehettem napközben, meg magokat, ami egy idő után azért kicsit egyhangú, meg nem is túl változatos :) Hát ez van!


Neeem, nem vagyok egyáltalán szigorú paleós, egyelőre csak ismerkedem vele, és ha itthon vagyok és megtehetem, igyekszem betartani a "szabályait". Egyelőre amíg szülőkkel élek, és nincs saját keresetem, nem is tehetem meg, hogy teljesen átállok, mert hétvégén mindig egyfajta ebéd van az asztalon, amit a többség szeret, különcködni meg nem akarok, mert abból csak a vita lenne, sajnos. Mondjuk annyit sikerült már elérnem, hogy ilyen franciasalátás köret mindig legyen az asztalon, persze minek, mert azóta már kiderült, hogy a hüvelyesek is árthatnak :D


Kedves #4-es, akkor neked tényleg sokkal nehezebb lehet, én még elképzelni sem tudom, hogy hogy a csudába lehet paleózni hús nélkül!, hússal is elég nehéz :) (nekem azért is, mert előtte mindig készen kaptam a kaját, most így viszont magamnak kell elkészítenem az ételeket, szóval ez még egy plusz nehézség :D még ha csak salátát készítek a húshoz, az van vagy fél óra, pedig csak salátáról van szó)


Amúgy ha mégis készítek paleós kenyeret, magokkal és tojással, akkor az mennyi ideig áll el nagyjából?

2013. júl. 23. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Annyira nem nehéz, mondom ezt így több hónap próbálkozás után :D Az elején előfordult, hogy ott álltam napközben éhesen s nem tudtam, mi a csudát ehetnék... Túl drasztikus életmódváltást végeztem és nem tudtam visszacsinálni, mert tudtam, hogy nekem jobb így... De valahogy most már könnyebben jóllakom könnyebb ételekkel is, nem tudom, a nyár tehet-e róla.

A nyersvegánoknak és a paleo vegánoknak a nehéz, nekem van tojás. Szinte mindenhez használom s bár napi 3-4 tojás mit se számít a jóllakásban, magokkal, zöldségekkel, zsírral elég finom és laktató ételeket képez.

A magkenyér néhány napig áll el. Ha nincs hűtve, sőt motoron hurcolássza az ember, fekete táskában, amire napközben rátűz a nap (éjszaka viszont nem volt meleg), akkor is jó elkészítés után 3 nappal, de utána már érzem, hogy nem az igazi. Egyszer spenót is volt benne egy csomó, az gyorsabban romlott valamivel, ez logikus is. A magok ugye elvannak, de a tojás romlandó.

2013. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen sajnos nálam is előfordult egy párszor, hogy nem tudtam mit enni, aztán van, amikor felteszem magamnak a kérdést, hogy minek is csinálom én ezt, de azt hiszem visszaállni én sem tudnék, mert már én is tudom, hogy amit eddig normális tápláléknak gondoltam, az igazából egy lassú méreg. Inkább az a bosszantó, hogy itt nyugaton szinte mindenben megtalálható a gabona, és társai, még az egészségesnek mondott ételek (zabkeksz, zabpehely) sem jobbak. Keleten viszont, nincs a gabonának, tejnek, és hüvelyeseknek ekkora kultusza, ott tulajdonképpen a rizsen kívül minden igazi tápanyag a szervezetnek, olyan környezetben biztos sokkal könnyebben lehetne betartani a paleot :)


Ma amúgy elkészítettem a magkenyeremet, de olyan nem evilági íze van, hogy délután már landolt is a kukába :( Szóval holnaptól egy hétre megint annyi a paleonak, sajnos!

A tojásokat illetően Te biztos tudod, de mivel én nem rég kezdtem el naponta tojást enni, és eddig nem foglalkoztam ezzel, ezért számomra új volt azaz információ, hogy mit is jelenthet pontosan az a piros számsor a tojásokon. Itt van egy kis jelmagyarázat:


Az első számjegy az alkalmazott állattartási technológia kódja:


0 – biotojás, ökológiai tartásból;

1 – szabadtartás, kifutós tartási rendszerből;

2 – alternatív vagy mélyalmos tartási mód;

3 – ketreces tartásmód


Köszönöm a segítséget! :)

2013. júl. 24. 22:48
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Tudtam ezeket a tojásról, viszont én nagyon igényes vagyok, nekem egy kofától vett ismeretlen tojás se kell...

Én személyesen ismerem a tyúkokat, akik tojását eszem, az egyik szomszéd kertjében laknak, jó sok tucat négyzetméteren, bakonyi fák alatt kapirgálnak, egyébként kiselejtezett tojótyúkok voltak, akik kaptak még egy esélyt egy kis jobb életre. A tojásaik íze pedig sokkal jobb, mint a sima piacokon kaphatóké, megunhatatlan. Jó helyre költöztem, mit mondjak ;)

Részvétem a kenyeredhez, nekem sosem kellett kidobni őket, legfeljebb nem a hedonizmus csúcsa volt, de pl. a sima bolti fehérkenyérnél mindig jobb volt. Szerintem próbálkozni kell :) Ha nem vagyok biztos a receptben, először mikróban szoktam sütni egy pici adagot. Ott persze kicsit más lesz, mint sütőben sütve, de az ízén azért kijön, hogy ehető lesz-e.

Nem tudom, keleten milyen egy bolt kínálata (nem hiszem, hogy sokkal jobb lenne), de inkább csak az ilyen útközben táplálkozásnál számít nekem ez, alapanyagokat lehet venni itthon is s abban legalább adalékanyag nincs, ha már pl. a permetezőszereket nehéz kikerülni :( Már a paleósodásom előtt is elsősorban zöldségesnél vásároltam, hosszú ideje fokozatosan leépítem a bolti vackokat. Van pár termék, ami lehetne akár jó is, de nem az, úgyhogy feladtam, hogy boltban értelmes kész dolgokat vegyek. Van pár üdítő kivétel, ami ha nem is teljesen paleós, de jobb, mint a többi: étcsokis kesu, amit Csehországban ettem. Remek kombináció, a házi csokimba is teszek kesut, mert sokat javít rajta (konkrétan finom lesz :P). Itthon többnyire csak olajos magvat és zöldség-gyümölcsöt tudok venni útközben a boltban, esetleg sajtot (nagy boltokban van fahéjas, cukros, nem tudom, milyenes olajos mag, de étcsokis kesut még nem láttam).

2013. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!