Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kezdetnek jó? Szeretnék...

Kezdetnek jó? Szeretnék paleóra váltani de nem megy egyik napról a másikra.

Figyelt kérdés

Már a lisztes, zabos ételeket elhagytam. Cukrosat sem eszek és iszok már.

De a sajttal még gondba vagyok.

Másik kérdés úgy tudtam a paleo ch szegény, de egy db almában 22 gramm ch van. Hogy lehet ezt alacsonyan tartani? Szeretem nagyon a zöldalmát és a körtét is. Terem a kertben. De nem merek mindennap enni belőle.


2013. aug. 20. 21:36
 1/5 Julie S ***** válasza:

Paleózni lehet szénhidrátszegényen is, de nem kötelező. Viszont nyáron a gyümölcs szezonban, akinek nem muszáj (pl ketogén miatt), az miért hagyná ki a gyümölcsöket?!


A sajt pedig szerintem az egyik leggyakoribb lazítás a paleón belül. Ha nem vagy beteg, akkor néha belefér. De szokás kérdése csak és lassan ez is leépíthető.

2013. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Igyekezni fogok. Számomra az is nagy dolog hogy nem kívánom a kenyeret és a régen úgy szeretett zabkása sem esik már jól. Sőt már nem ízlik. Innen tudom hogy eljött a váltás ideje.
2013. aug. 20. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A sajt jó dolog, én is szoktam enni (mert a párom nagy sajtrajongó és van, de nekem egész pici is elég), a testemnek nincs vele baja, míg a gluténen érzem, hogy nem nekem való :) Szerintem teljesen természetes, hogy ha viszonylag hirtelen váltasz, akkor sem hagysz el minden nem paleót, ha egyszer szereted, nem látod rossznak, nem esik rosszul a testednek, ilyesmik. Pont a legjobb lépéseket tetted meg a glutén és cukor elhagyásával s a leírásod alapján a tejtermékekből is csak a sajt maradt, szerintem ez remek irány :)


A paleo lehet szénhidrátszegény, de szénhidrátban viszonylag gazdag is (a keményítődús dolgok tiltólistára helyezése miatt kicsit nehezebb 3-400 g CH-t bevinni, mint normál táplálkozással, de közel sem lehetetlen. 200-at pedig akkor is meg tudok csinálni, ha nem eszem gyümölcsöt, s nem is nagyon igyekszem, hogy magas legyen).

Teljesen OK gyümölcsszezonban gyümölcsöt enni. Én azon igyekszem, hogy minél többet egyek a finom saját gyümölcseinkből, de nehéz, mert nagyon pici a gyümölcsigényem.

Miért ne ehetnél mindennap gyümölcsöt? A ketogén napjaimon is ettem, igaz, az pár szem málna volt :D

Ha fogyni akarsz, akkor lehet, hogy jó visszafogni még a gyümölcsöt is, nem tudom, de 1-2 alma és körte bizonyára nem sokat tud akadályozni.

2013. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A paleo nem vallás, ha valaki jól érzi magát, nem lesznek bőr vagy más panaszai, akkor valószínűleg nem lesz beteg némi sajttól.. Bizonyára itt is lehet a legjobbra törekedni, például kizárni a sajtokat, vagy érlelt NEM TEHÉNTEJ sajtot fogyasztani.. De aki már eleve jól eszik, annak nem egy kis sajt fog bajt okozni, általában, szerintem.
2013. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Apukám is a paleolit táplálkozást folyatja, ő a cukorbetegsége miatt tért rá erre. Ő eszik sajtot, és asszem naponta.
2013. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!