Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Igaz, hogy "most jött ki a...

Igaz, hogy "most jött ki a dzsungelből egy eddig nem ismert népcsoport"?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm folyton cikiz a paleóval, én meg rendre azt válaszolom neki, hogy lám, a természeti népeknél nincsenek civilizációs betegségek. Erre legutóbb diadalmasan ezt vágta a képembe, hogy most találkoztak egy eddig nem ismert törzzsel, amelynek a tagjai mégis ilyen betegek voltak. Hallottatok erről, vagy blöff az egész?
2013. szept. 14. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

"a természeti népeknél nincsenek civilizációs betegségek"

LOL

2013. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem hallottam, másfelől valami konkrétumot tudna esetleg mondani az ismerősöd?


Mert ősember, természeti népek ide vagy oda, én tudok konkrétumot mondani.


Például egy skizofrén beteget gyógyszerekkel teljesen tönkre lehet tenni, de pl. paleóval ki lehet gyógyítani.


Soroljak még, gyakoribb betegségekre is írjunk példákat?

2013. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
No hát ez az, hogy semmi konkrétat nem tud, csak "hallotta". Én viszont nem akartam úgy okoskodni, hogy ilyen nincs, hogy nem jártam utána.
2013. szept. 14. 23:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként tök jó lenne, ha igen, sorolnánk példákat. Nekem van egy ex-cukros ismerősöm, aki mióta paleózik, végre nem kell, hogy inzulinozza magát. De így látatlanban sokan azt hiszik, kamu az egész. Most pl nagyon jól jönne nekem, ha egy konkrét emberre tudnék mutogatni, hogy "ő paleóval/ketogénnal gyógyult ki a rákból". Két hete veszítettem el egy kedves barátomat, aki nem hitt nekem, és a hagyományos orvosi módszereket választotta. Egyre jobban legyengült a kemoterápiától. És most van egy távoli ismerős kislány, még csak 12 éves, róla is kiderült, hogy rákos. A szülei szintén vaskalaposak -de ha tudnék nekik mutatni valakit, aki csupán étrendbeli változtatásokkal meggyógyult, talán elgondolkodnának, hogy lehet, hogy ebben van valami...
2013. szept. 14. 23:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Először is ne akarj bárkit is meggyőzni erről. Csak magadért csináld , ne másért. Valamint fogadd el a másik ember döntését még akkor is ,hogyha a döntés önmagában rossz .
2013. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is láttam nemrégen olyan filmet, ahol mutattak olyan törzseket az esőerdőből, vagy Amazonas-mentén stb. stb. amelyek eddig még "elkerülték" a civilizáció áldásait.

Persze azért az túlzás, hogy náluk semmi betegség nem jelentkezik, de az is biztos, hogy elhízott embert nehezen találnánk köztük.

2013. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, igaz, hogy találtak, de még nem tudják pontosan, hogy ismert-e vagy sem. A külseje alapján eddig az az álláspont, hogy nem ismert.
2013. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!