Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleolit étrend TELJESEN...

A paleolit étrend TELJESEN cukormentes? Vagy egy nagyon kevés cukrot (pl. szőlőcukor) azért megenged?

Figyelt kérdés
És ha már itt tartunk: paleolit diétán élők esznek néha gluténmentes lisztből készült termékeket? Vagy azt sem?

2013. okt. 3. 12:55
 1/9 Mi közöd Tőle ***** válasza:
88%
Ízesíteni lehet nyírfacukorral. Kicsit drága, de megéri, mert alig alig emeli a vércukrodat. Jobbára magvakból részesített lisztet részesítik előnyben a paleósok és ebből csinálnak paleó kenyeret/muffint/süteményt. Én gyakorló paleósként mondjuk nem eszek ilyen cuccokat, legalábbis maglisztes dolgokat. Egyszerűen nincs rá igényem. Amikor meg nagy ritkán esetleg megkívánok valamit, akkor meg eszem a rendes süteményt, vagy ilyesmit. Azzal a kevés nem odaillő anyaggal nem foglalkozom.
2013. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a cukor nem fér bele, csak éppen sokan nem csinálnak nagy ügyet abból, hogy pl. az általuk szeretett mustárban van... De az akkor sem paleo. A paleo "cukor" a xillit, az eritritol, a stevia...


A gluténmentes gabona sem paleo, gondoljunk a rizsre... (Nálam a zab se fér bele, viszont a szigorúan paleót már túlzásnak tartom. Bár én csak majdnem paleós vagyok, de a szénhidrátszintemet zöldség-gyümölcsből viselem el magasan, nem keményítőből...)

Ha valaki kenyeret akar, ott vannak az olajos magvak :)


Ha valamit rosszul írtam, majd kijavít valaki, de legjobb tudomásom szerint így van.

2013. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ kinek, mire kell.


Egészséges embernek több minden belefér (de akkor már nem paleózik), a szigorú paleo elvek viszont nagyon jók. Egészségesek, és gerincet adnak a táplálkozásnak.


A gyümölcsök természetes és 'paleo' cukorforrások, finomított cukrot elveknél fogva nem fogyasztanak paleóban. És ez általánosítva egy jó irány.. lehetne erre törekedni! :)

2013. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Hát én azért néha elkurvulok...
2013. okt. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Elvileg a steviának nagy az inzulinválasza, az eritrit megterheli a májat, a xilit pedig a cukor szénhidráttartalmának a 70%-a (szóval az még sok). Gluténmentes liszt nem jó, csak ha pl kókuszliszt, mandulaliszt, lenmagliszt, szezámliszt, ... az amiről szó van :)
2013. okt. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Nem feltétlenül sok, csak keveset kell használni belőle :) S ha már valamicske kell, az nálam xilit, az ízlik. Ínyenc esetben pedig méz, ami nem kifejezetten paleo, de hol érdekel az engem, ha a hedonizmusról van szó?

De ha eléggé tolom a xillitet (több teáskanál naponta), akkor sem az viszi fel a szénhidrátbevitelemet...

Aki pedig naponta egy csomó sütit eszik, az ne akarjon nagyon alacsony szénhidrátbevitelt. De miért enne az ember naponta sütit?

2013. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor ehet az ember egy jó krémes mézes tojássárgáját is.. Megtetszett ez a hedonizmus dolog.
2013. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én mézet szoktam rakni cukor helyett mindenbe. Nem teljesen paleós, de ez az egyetlen, amiről nem tudok lemondani és elfogadható árú.
2013. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Xilit nekem nagyon bevált, nem is kell belőle sok, pedig édesszájú vagyok. Drága, de megéri!
2014. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!