Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mitől lehet a puffadásom?

Mitől lehet a puffadásom?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja kezdtem paleózni, előtte is puffadtam, reméltem ettől az életmódtól elmúlik, de rosszabb lett. 1 hete rákontráztam ketogén paleóval és nem gondoltam volna hogy lehet ennél rosszabb, de úgy lett. Nem beszélve arról, hogy eddig naponta volt nagydolog, most meg csak 3 naponta. Allergiateszten voltam az negatív lett, lehet ételintolarenciám van? Amúgy PCOS-es vagyok egy éve hagytam abba a fogamzásgátlót, azóta nincs menstruációm, se peteérésem, a hormonértékeim viszont nem voltak rosszak, sőt inzulinrezisztencia csak nagyon enyhe volt kimutatható. A doki diétát javasolt és 75mg letroxot szedek az 1,9-es TSH-mra.
2014. júl. 14. 08:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! A puffadással én is így voltam, de amióta még a reggeli kávémból is száműztem azt a pár korty tejet, azóta jobban vagyok!

A nagydolog téma érthető, hiszen a keto miatt kevesebb rostot viszel. Ez majd visszaáll, ne aggódj.

2014. júl. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem miért kezdtél ketogénezni?

PCOS-re jó lesz a paleo, de akár sok időbe is telhet míg helyreáll. Fura, hogy csak enyhe az inzulinrezisztenciád, én úgy tudom ha valaki PCOS-es, akkor szinte garantált, hogy egyben IR-es is.


Ha IR-es vagy, akkor nem biztso hogy olyan nagyon jó ötlet ez a ketogén. Szerintem egyáltalán nem az.


A másik tök fura dolog, hogy gyógyszert szedetnek veled a 1,9-es TSH-ra??? Miért? Most épp gyerek projektben vagy?


Az 1,9-es THS szerintem tök jó, minek rá gyógyszer?


Nekem a 3-4-esre sem ajánlottak soha gyógyszert, más kérdés hogy be sem vettem volna.


Ami a puffadást illeti, néha előfordul...valószínűleg nem jól emészted a húst, mert nem elég savas a gyomrod.


Én egyrészt nem ketogéneznék a helyedben, csak sima paleo.

A másik, hogy nagyon tud segteni a probiotikum, vagy hogy minden nap eszel egy kis savanyú káposztát, vagy uborkát, akár a levét is megiszod...ez is probiotikum. Biztosan fog segíteni.

2014. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Savanyú uborkát csak olyat, ami kenyér nélkül készül!

Simán lehet otthon csinálni...fincsi :-)

2014. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Gombás, bakteriális fertőzés? Van, akinek a tojást, halat nem tolerálja a szervezete, de fűszerekkel is lehet gond.
2014. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A TSH-m azért rossz, mert jódozott sót, illetve multivitamint szedtem amiben jód van és ez becsapta az eredményt. Ezek lettek a hormoneredményeim, és az inzulinom:

Tesztoszteron totál 0,33 nmol/l (0,22-2,9)

Prolaktin: 589,50 mU/l (102-496)

LH: 1,3 U/l (ciklusfüggő)

FSH: 5,4 U/l (ciklusfüggő)

DHEA-S: 4,67 umol/l

SHGB: 49,18 nmol/l (58-110)


Glükóz 0perc: 4,6 mmol/l (3,4-6,1)

Glükóz 120perc: 4,6 mmol/l (<7,8)

Inzulin 0perc: 5,05 uU/ml (2,6-24,9)

Inzulin 120perc: 28,86 uU/ml


PM UH: 4mm átmérőjű, echoszegény, solid képlet a bal lebeny felső harmadán.

2014. júl. 14. 19:57
 6/17 A kérdező kommentje:
A doki is meglepődött az IR-en, azt mondta, hogy ő mindig ajánlja a gyógyszert, de most inkább nem adna, elég lesz a diéta. Kicsit az az érzésem fogalma sincs mi okozza nálam a bajt. A ketogéndiétát azért kezdtem el, mert a pcos miatt feljött +5 kiló, ami nem ment le paleoval se, és iszonyatosan zavar.
2014. júl. 14. 20:05
 7/17 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje paleoztál, mikor ketora váltottál?

Nagyon érdekes...nekem a sima paleotól jött rendbe a prolaktinom (igy az IR is)...3 hónap után már normális volt. Többször is nézettem és még mindig az.

Akkor ha jól értem volt már sokkal rosszabb TSH-d is?


De ez komoly, hogy csak a multivitamintól javul a TSH és az ÁL JAVULÁSNAK számít?


Jódra szüksége van a szervezetnek :-/...


Na várj, most látom hogy másfél hónapja paleóztál...

Ez még nagyon kevés idő a javuláshoz.


Ezt a labort mikor csináltattad?

Paleo előtt, vagy után?

2014. júl. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Paleo előtt, de hiába lenne most jó a prolaktinom, ha nincs menstruációm lassan 1 éve.
2014. júl. 15. 22:41
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem volt rosszabb a TSH-m sőt másfél éve csak 1,2 volt. A jód nem gyógyítja a pm alulműködést, csak becsapja a vérvétel eredményét.
2014. júl. 15. 22:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Minden multivitamin tartalmaz jódot is, nem a többi vitaminnal van gond.
2014. júl. 15. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!