Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleoban van valami ellenjaval...

Paleoban van valami ellenjavallat a napi 2-3 tojas elfogyasztasaval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor kb milyen gyakran ajanlatos fogyasztani?
2014. szept. 26. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok paleós. Napi 2 x 4 sült tojást szoktam enni minden nap. Szóval a napi 6 kajálásból 2 az tojás. Vérképem, vérnyomásom, koleszterin szintem. tökéletes. Számomra teljesen jó, minden esszenciális aminosav benne van. (mellette súlyzós edzés van)


Akinek tojásallergiája van annak nyilván nem tesz jót :)

2014. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ellenjavallat, annyit eszem amennyit kedved tartja :-D...kivéve, ha allergiás vagy rá.
2014. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel, én aztán nem próbálom korlátozni a tojásfogyasztásomat, de napi néhányban azért megáll. Ma úgy ötöt ettem. Nekem elég fontos is, mivel húst szinte sosem eszem. Finom, sokoldalú, értékes tápanyag. Semmi rosszat nem tudok róla, én rendesen tartott házit szoktam enni, ami különösen ízletes.
2014. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtato, koszi a valaszokat. Legszivesebben en is hatosaval ennem egy nap :D
2014. szept. 27. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A paleo egy hatalmas tévedés. Az ősember nem ezért volt sovány, mert paleosan evett, hanem azért, mert azt meg kellett szereznie. Te egy mozdulattal leveszed az áruház polcáról a fél kiló magot, de ő ezért 1 napig gyalogolt, leszedte, megszárította, közben védte magát, hogy vegyék el tőle, megkergette egy tigris, futnia kellett, stb. Kíváncsi vagyok, mikor fullad ki ez a hülyeség.
2014. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lol
2014. nov. 1. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Többet sportolunk mint a természeti ember mozog.

Persze sok ember tényleg nem túl aktív. Én napi 2-3 órát edzem, a nyugati ember általánosságban nem mozog kevesebbet, mint az ősembernek kellett. Csak mi edzésnek hívjuk, és nem egész nap végezzük viszont akkor aktívan (pl. küzdősportok). Egy intervallumos edzés összes energiafelhasználása bőven annyi, mint nap közben gyűjtögetni bogyókat a természetben, esetleg elejteni egy állatot, vagy kagylót keresni a tengerben.


Tehát utolsó kommentelő, a feltételezésed nem túl meggyőző.

2014. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!