Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szendi Gabor egy altudos?

Szendi Gabor egy altudos?

Figyelt kérdés
Csak mert szamtalan olyan dologra hivatkozik, amelyet nem igazoltak tudomanyosan, pl szivargo bel szindroma, vagy a Dr. Mercola weboldal. A paleolit dieta sem feltetlenul megalapozott, ami az elmeleti hatteret illeti,mas kerdes hogy hatasos, de az Atkins is az,ami mogott nincs mindenfele tudomanyosnak hato magyarazat.
2014. nov. 1. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Ez azért így általánosságban nem állítható, ugyanakkor elképzelhető, hogy egyes elméletei, nézetei tudományosan nem helytállók ill. nem kellően igazoltak, inkább csak teóriák (feltevések).
2014. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Szendi összeszedett egy csomó nem elfogadott,de divatos ötletet különféle külföldi helyekröl, és ezeket terjeszti jó pénzért.


Tudósnak nem nevezhetö, semmilyen ideillö képesítése sincs (eredetileg informatikus, de amilyen irányban van képesítése, ott sem volt elfogadható, minden eddigi helyéröl kirúgták)


Amiket ír, annak semmi alapja sincs, egyetlen egyet sem lehet bizonyítani, csak értelmetlenül összehordott dolgok.

2014. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az hogy jon ide, hogy minden eddigi helyerol kirugtak? Attol nem lesz valaki altudomanyos, ez nem erv, ezt valszeg olvastad vagy hallottad valakitol, es most szajkozod, pont ahogy a paleosok Szendit, valaki ertelmesebb valaszoljon mar ha lehet. Koszipuszi :)
2014. nov. 1. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Az, hogy mindenhonnan kirúgták, úgy jön ide, hogy amit elvileg tanult, ahhoz sem ért, ezért kezdett mindenféle hülyeséget összeollózni és ebböl megélni.
2014. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezer oka van annak, ha valakit kirugnak valahonnan, a szakertelem hianya csak egy a lehetseges ezer ok kozul, eseteben valoszinuleg egeszen mas okok jatszhattak kozre, pl tul sokat pofazott, vagy osszeutkozesbe kerult a fonokseggel, ezek mind olyan tenyezok,amelyeknek altalaban semmi koze a szakertelemhez onmagaban, de megis kirugashoz vezetnek altalaban. Konkretan engem a mondanivaloja igazsagtartalma erdekel, es nem az, hogy hogy viselkedik a munkahelyen. Ez a teny semmiben sem cafolja az elmeleteit, masreszt lehet, hogy nem is igaz.
2014. nov. 2. 09:28
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A paleo és a mögötte lévő elméletek nem Szendi "ötletei".


Rengeteg a paleotól független tudós is foglalkozott ezen témákkal és rengeteg létező kutatás van, ami igazolt ezt-azt. Hogy mindegyik megalapozott-e azt nem tudom, én nyilván képtelen vagyok ezt megítélni.


De mondok neked egy példát. Nem tudom ismered-e a GAPS diétát. Ezt egy orvos nő fejlesztette ki a saját autista gyereke számára. A nő nyilván nagy lelkesen, hogy segítsen a gyerekének ISZONYAT ALAPOSAN végigolvasott mindenféle TUDOMÁNY kutatást. Modern kutatásokat és ezekre építve alakított ki a diétát.


És hogy jön a GAPS a Paleohoz?


Úgy, hogy gyakorlatilag szinte egy az egyben azonos dolgokat mond mnd a két diéta. A gluténról, a cukorról, a túl sok ch-ról, bélről, toxinoktól.


Ez a hölgy orvos és nem anekdotákra épített, hanem orvosi kutatásokra...aminek jó része el lett "felejtve", "temetve", mert merőben más következtetésekre jutottak benne, mint ami alapján a mostani orvostudomány "gyógyít".


Ez a nő nem valami "összeesküvés elméleteket" gyártott, vagy le akarta húzni a leplet a "nagy hazúgságokról", hanem szimplán volt egy autista gyereke és neki szeretett volna egy jobb életet. Nem a sarki fűszeres tanácsaira alapozott, hanem komoly tudomány kutatásokra.


A hölgy egyik fő elmélete, hogy rengeteg betegség, közte pszichés is a BÉLBŐL indul ki... pont a szivárgó bél szindróma miatt. Egy csomó toxin gyülemlik fel a szervezetben és ez mérgezi szó szerint pl. az agyat, meg úgy általában a testet.


Tehát van sok bizonyíték. Hogy minden állítás helyes-e, ami mögötte van, azt nem tudom. Biztosan vannak olyan dolgok, mikről majd kiderül rosszul gondolták...a fejlődés nem áll meg :-D.


Minden estre én sok olyan paleost ismerek személy szerint, akinek a paleo óriási segítség volt a gyógyulásában. De biztos sok olyan is van, akinek nem segített...

2014. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Szendi egy értelmiségi, nem tudós.


Talán kutatónak még lehetne nevezni, amennyiben.. adott témák szakirodalmának áttekintése kutatásnak számít.


Azzal kapcsolatban, hogy az ő általa hitelesnek talált elméletek tudományosan mennyire is megalapozottak.. erről igen sokat lehetne beszélni.


Szerintem a lehetőségekhez képest jól összeszedi az információkat.


Vannak témák, amikről én is szívesen látnék egyértelműbb vizsgálatokat, de van ami nem megy. A gyógyszeriparnak van anyagi forrása valóban jelentős vizsgálatok elvégzésére, tesztelésre sok alanyon, kettős vak próbával.. ez tök jó, azonban azokat a lehetséges gyógymódokat nem lehet ilyen módon letesztelni, amelyek nem gyógyszerekkel kapcsolatosak.


Így maradnak a kisebb vizsgálatok, teóriák, tapasztalatok. Ezek alapján a paleó egy igen jó dolog, szerencsére a gyakorlatban elég jól működik, sok embernek segít. Ehhez képest elég jó szakirodalma van, bár egy gyógyszer hatásait sokkal több emberen, jobban tudják vizsgálni. Pedig sokszor nem is gyógyít.. de ott a pénz. Tehát a jó dolgok nem is lesznek 'eléggé tudományosak', hiszen nincs mögöttük elég lobbi.



Nem régen leírták nekem, hogy nem létezik áteresztő bél szindróma (ez egyébként egy mérhető jelenség, mindegy valakinek a szubjektív világképében ez nem létezik).


Nem vitatkoztam vele (hiányolták is az érveimet) aljas módon csak annyit válaszoltam, hogy annak mondja ezt, aki kigyógyult az ÁBSZ-éből és az amiatt kialakult betegségeiből. Ennyi.

2014. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
A paleo diéta jó, ettől függetlenül Szendi Gábor áltudós. Ügyesen felkapott egy működő módszert, majd lehúzott róla jó sok bőrt. A tudomány nála addig terjed, amíg be kell bizonyítani a legújabb csodabogyóról a fantasztikus gyógyhatásokat. Nézd meg az oldalán hemzsegő reklámokat. Ennek már nem sok köze van a paleóhoz. Ez szomorú. De vannak vicces mellényúlásai is, nemrég pl. a melltartó viseléséről vezette le, hogy rákkeltő. De ahogy a vele egyet nem értőkkel kommunikál az végképp nem méltó egy gondolkodó emberhez, egy tudóshoz.
2015. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
34%

"Szendi összeszedett egy csomó nem elfogadott,de divatos ötletet különféle külföldi helyekröl, és ezeket terjeszti jó pénzért."


Sajnos azt tapasztaltam, hogy nemcsak hazánkban, hanem nemzetközi szinten is a "tudósok 99%-a összeollózza az éppen valahol divatos elméleteket, lefordítja, és jól összekavarja, így "csinálják" a tudományt, azaz fűrészelik a f*ngot.


Sajnos ez a "tudomány" manapság.

2018. ápr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
49%
Szendi Gábor egy kókler! Nárcisztikus és csaló. Szerinte csak az ő valósága létezik, meg kell tudni oldani mindent és csak akarni kell. Nincs benne empátia és nem látja, hogy nem ugyanaz a válasz és a megoldás a különböző betegeknél. Magánrendelése katasztrófa! Büdös és koszos az ember és a lakása is. Átvág és lehúz embereket. Rosszabbul éreztem magam az órája után. Becsapva, megalázva, és a 20,000 Ft-os órája semmit nem ér! Óva intek bárkit, hogy elmenien hozzá!
2022. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!