Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valoban nem veszelyes a paleo? MIndenhol szelektiven csak a pozitiv hatasairol beszelnek.

Figyelt kérdés
Mi van, ha mar vannak olyanok is akik sulyosan megbetegedtek tole, csak a sok paleo hivo hallgat rola sunyi modon?
2015. jan. 20. 11:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nézd, az emberek nem egyformák, van, akinek jó a paleó, van, akinek meg nem. Ez annyira egyénfügg, hogy erröl nem érdemes vitatkozni.


Ha valaki úgy érzi, próbálja meg, már pár hét múlva észreveszi, hogy neki jobb lett a közérzete vagy rosszabb.


A paleóval szerintem sokkal nagyobb probléma az, hogy egyesek a túl eröszakos "térítéssel" próbálkoznak és az sokakban visszatetszést kelt.


Nemrég volt olyan kérdés, hogy van-e olyan valaki, aki megbetegedett ettöl, és arra elég sok válasz jött.

Viszont akinek megfelel, az miért írna arról, hogy másnak esetleg nem jó!

2015. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ok nem ezt mondjak. Ok azt allitjak, hogy egyontetuen mindenkinek jo mert genetikailag a Homo Sapiens ehhez alkalmazkodott szazezer evekre visszamenoleg. Ez igy mint allitas, meg akar logikus is lehet, de ha mar ala kellene tamasztani, akkor megy a szelektiv gondolkodas. Ha pedig valoban veszelyes, akkor arrol tudnia kell mindenkinek, aki elkezdi kovetni. Nem elhallgatni meg mismasolni, mert konkretan ezt teszik, mivel szektasok.
2015. jan. 20. 11:32
 3/27 anonim ***** válasza:
48%

:-D


Akkor mindenki aki rá akar beszélni valamire ami szerinte jó, az szektás. Pl a porszívóügynök, meg a biztosítási alkusz, és az autónepper is.


Tulajdonképpen az egész világ egy nagy szekta és az egerek irányítanak mindent...

2015. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
igen azok mind szektasok, agymoso technikakkal veszik ra oket arra, hogy hazaljanak es tukmaljanak
2015. jan. 20. 12:01
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni :)

Én szerintem semmi sem egészséges, ami szélsőséges és kategorikusan kizár egyes élelmiszercsoportokat. (Kivéve ha vmilyen betegség miatt szükséges.)

2015. jan. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy picit a "másik" oldal: [link]

2015. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok komment van arról hogy ki mennyire lett beteg tőle, tegnap vagy tegnapelőtt is volt ilyen kérdés. Csak azokkal meg az a baj, hogy nem tudni hogyan. Lehet hogy amúgy minden zöldséget utál és csak húst evett, hát nem csoda hogy beteg lett. Mondom ezt úgy hogy nem vagyok paleós.
2015. jan. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
De a paleosok azt is allitjak, hogy akar 100% allati eredetun is lehet egeszsegesen elni, es olyankor mindig az eszkimokkal jonnek.
2015. jan. 20. 12:25
 9/27 A kérdező kommentje:
abban a linkben csupa baromsag van. Vannak aggastyan csontok a kokorszakbol, meg minden lenyeges korszakbol is, honnan veszi az infokat hogy nem? Tudatlan informalatlan emberek vitatkoznak a tobbi tudatlan informalatlannal, ez kiabrandito. Ha valaki oskorrol oszt eszet, miert nem veszi a faradtsagot, hogy utana nezzen rendesen...na es mi van ha van laktaz enzimunk meg amilaz, ez hogy cafolja a paleosok elmeleteit? :D ilyen, amikor a hulyeseg ket tabora talalkozik, csodas...
2015. jan. 20. 12:30
 10/27 anonim ***** válasza:

"na es mi van ha van laktaz enzimunk meg amilaz, ez hogy cafolja a paleosok elmeletei"


Szerintem ez éppen azt cáfolja, hogy ugyanolyanok vagyunk, mint x millió évvel ezelőtt és semmit sem változtunk és nem vagyunk képesek alkalmazkodni.


És ez független attól, hogy szerintem jó-e vagy rossz vagy semleges a paleo. Ez csupán a logika miatt jutott eszembe :)

2015. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!