Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Kezdő "paleosként" sok elvárás...

Kezdő "paleosként" sok elvárásom van és sok a kérdésem is. Szerintetek hogyan kezdjem, mit tegyek, hogyan és mit egyek?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, én is belekezdek a paleo diétába. Vettem egy doboz kókuszolajat, egy csomag paleos tésztát, péksütit (szezámmagos zsemléhez hasonlító terméket) és D-vitamint (ajánlották a boltban). Este olvasgattam a neten pár receptet, hasznosnak tűnő gyakorlati útmutatásokat, stb. A fő célom a fogyás (minimum 10, de jó lenne, ha 20 kg is lemenne), bőröm szépülése és visszanyerni az erőmet (mostanság kicsit lusta vagyok, sajnos). Mit ajánlotok egy kezdő paleosnak, akinek semmi ötlete sincs egy komplett menü elkészítéséhez? Szerintetek lehet ezzel a fajta diétával fogyni? Szénhidrátcsökkentés sem ártana, sajnos PCOS-ám van. (Rizs, krumpli, tészta, csoki, stb. kilőve... A paleo alapelveivel tisztában vagyok, asszem. :-) Sport?! )
2015. febr. 19. 23:03
 1/10 anonim válasza:
35%
2015. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

azzal kellene kezdened,hogy nem helyettesítő termékeket veszel,mint a paleo tészta,meg paleo süti,hanem kivonod a fenébe az ilyesmit.

húst vegyél,tojást és zöldségeket.

és receptek?

kisütöd a húst,lepárolod a zöldséget,rántod a tojást és eszed.

bonyolult mi?

ha meg fogyni akarsz,akkor az egészet ki kell számolni kalóriára és deficitbe tenni.

2015. febr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Lehet, hogy fogysz a paleoval, de előtte kérdezz meg egy orvost, hogy mennyit ártasz vele a szervezetednek. Inkább tőlük kérj tanácsot, milyen diétát érdemes követned.
2015. febr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

igen.

az elhízott 60 éves életében nem sportoló háziorvos biztosan tudja,hogyan kell helyesen étkezni.

a logika 1. pontja-

étkezési tanácsot csak olyantól fogadunk el,aki jobban néz ki mint mi,ne adj isten pont olyan testtel rendelkezik amilyen a célunk.

2015. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Julie S ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz vagyonokat költeni, akkor ne a helyettesítő termékekre állj rá, hanem hagyd el, amit el kell, és a megmaradtakból hozd ki azt, ami számodra jó. (A kókuszolaj mondjuk hasznos, én szeretem használni.)

Süss húst+zöldséget, főzz leveseket (ha szereted őket), egyél nyersen is zöldségeket, tojás sütve/főzve, fűszerezz változatosan. Sokféle hús van, zöldségből is rengetegféle van, nem kell utánzatokat készíteni a régi megszokott ételeidről, csak úgy kell elkészíteni ezeket, hogy szívesen megedd. Gyümölcsöket is ehetsz, bár ha sokat akarsz fogyni, akkor lehet, hogy jobb mértékkel enni őket. (Engem mondjuk pont nem hátráltattak a fogyásban.)


Lehet-e fogyni? Én 20 kilót fogytam. Ennek már több mint öt éve. Azóta szültem egy gyereket is, szoptatok is gond nélkül. Ne higgy az itteni károgóknak, mert ha nem egyoldalúan eszel, akkor semmi bajod nem lesz a paleótól. Semmi olyat nem tilt ez az étrend, ami nélkülözhetetlen lenne. Ésszel kell ezt is csinálni, mint mindent az életben.


A D-vitamin kell, azt jó, hogy vettél! Én úgy gondolom, hogy manapság mindenkinek szüksége lenne vitamin- és ásványianyag pótlásra, akár paleózik, akár nem. "Csodálatos fejlődés" ment végbe az utóbbi évtizedekben a növénytermesztésben, csak a jó és kiszámítható terméshozam és a tökéletes külső nem feltétlenül hoz magával értékes beltartalmat is. A húsoknál is hasonló a helyzet.


A mozgás pedig fontos. És lényeges, hogy olyan mozgásformát válassz, amit szívesen csinálsz, amiben örömödet leled. Mégpedig azért, hogy ne unj rá, ne hagyd abba akkor sem, ha már lefogytál.

Sok sikert!

2015. febr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a segítő hozzászólásokat. Kedves Utolsó! (#5) Anyukám főz még ránk, mivel a szüleimmel élek, és így kicsit nehéznek érzem a saját szám íze szerinti főzést. Bár hármunk közül csak én szorulok fogyásra, és alapvetően nincsenek nálunk félkész ételek, minden nap főz anyu, változatosan, több főzelék-kevesebb tészta arányban. Szerinted ilyen körülmények között (nem én főzök magamra), hogyan lehetséges a paleo diéta szerinti legmegoldhatóbb étkezés? Pl. ha rizs van itthon, akkor párolt zöldséget egyek, vagy ha krumplifőzelék, akkor mást is kérjek anyutól (mivel ezek magas szénhidráttartalmúak)? Esetleg meg lehetne azt is oldani, hogy a szokásos ételeinkből sokkal kevesebbet, de egyek (tészta, krumpli, rizs, tejtermékek kilőve) valamennyit? Kicsit össze vagyok zavarodva, és leginkább ezek a kérdések motoszkálnak bennem. :-) Jelenleg itthon tornázom olyan gyakorlatokkal, melyeket a youtube-on találtam, és képes vagyok véghezvinni őket. Ez is megfelel szerinted, illetve séta? :-)
2015. febr. 21. 21:30
 7/10 anonim ***** válasza:

80% étrend, 5% alvás, stressz, stb, kb 15% az edzés, úgyhogy annyira nem számít :)


szerintem nyugodtan csinálj magadnak kaját, nem hiszem, hogy rádszólnának. Veszel húst, megsütöd serpenyőben zsíron vagy tatárbeefsteak, hozzá nyers zöldségek, sütni se kell, teljesen jó :)

2015. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Nem kell túlgondolkodni a történetet. A legtöbb húsos ételes receptet át lehet alakítani olyanná, hogy paleós legyen. Ha már ennyire receptekben gondolkodsz.


Beszéld meg a szüleiddel, hogy te ezt szeretnéd csinálni. Ebben legalább erkölcsileg támogassanak, segítsenek abban, hogy tudj így enni. Egyébként csak jót tudok én is mondani erről az "irányzatról". 25 kiló minuszt köszönhetek neki. Egy jobb életet, sokkal jobb egészséget. :)

2015. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű receptek: keto.hu


Edzés /fogyásban 15%, egészséges életben már inkább 50%/ én taichizom. Ez magába foglalja a nyújtást, ízületek mozgástartományának megőrzését, fő izomcsoportok és mély izomzat erősítését (gyógytorna), relaxációt, önvédelmet, test megerősítését (kókusz törés kézzel, edzett csontok, fizikai sérülésekkel szembeni ellenállás). Aerob és anaerob mozgás, önvédelem..


Én nagyon 'paleós' edzésnek tartom.

2015. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem amiket vettél arra nem igazán van szükség a paleóban. Más nem kell mint ami hentestől zöldségestől beszerezhető. Ha fontos a bőröd egészsége, ne egyél paleotésztát és péksütit, ezek ronthatják a helyzetet. Ha túl sok kókuszzsírt eszel, nem lesz energiád. Egyél szalonnát, kolbászt, húslevest, belsőségeket. Ha a pénztárcádat is kímélni szeretnéd a fölösleges kiadásoktól, akkor meg egyébként is itt találhatók a legjobb receptek: [link]
2015. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!