Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ugye ez nem számít koplalásnak?

Ugye ez nem számít koplalásnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az elvem az, hogy csak akkor eszek mikor igazából éhes vagyok, és nem csak "bekapnák valamit", paleósan persze :) mellette igyekszem aktívan élni, tesiórák, suliba gyalog, és általában itthon is tornázok. Nem számolok kalóriákat, lehet hogy kéne, de a kérdésem az, hogy ugye így nem fogok visszahízni? Én ezt nem pár hónapos diétának tervezem, hanem életmódnak, mert egyszerűen szeretem csinálni, és betartani sem nehéz. Lehet, hogy néha csak 900 kalóriát eszek, úgy saccra, viszont lehet hogy néha meg 1400-at is, de ha éhes vagyok, sose koplalok.
2015. szept. 6. 10:07
 1/7 A kérdező kommentje:
bekapnék* Ja így átolvasva kicsit paradoxonnak tűnik, hogy azt mondom, sose koplalok, közben meg azt kérdezem, hogy ugye ez nem koplalás, de értitek hogy értem :D szóval például valaki megkínál, lehet hogy meg tudnám enni, de nem eszek, mert még nem érzem éhesnek magam.
2015. szept. 6. 10:10
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a testednek extrém kevés a kalóriabevitel, úgyhogy hosszabb távon már elkezdi lelassdítani az anyagcserét, akkor koplalsz. A számok egyediek, az éhségérzet pedig nem megbízható. Sok ember soha nem éhes, de enni akkor is kell. Ez azért extrém dolog, a legtöbben azért legalább napi egyszer legalább valami kis gyenge éhséget érzünk... :) Engem nagyon megkavar, amikor nulla éhségem és étvágyam van napokig, mondjuk attól még ugyanúgy eszem, mert üzemanyagra szükségem van.


Aktív élet mellett a 900 kcal kevés, akármekkora is vagy. 1-1 kósza nap nem gond, főleg, ha előző nap jelentősen többet ettél, olyan előfordul, nem vagyunk gépek.

2015. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem koplalás , én is így csinálom de azért úgy kb számolom a kalóriákat , nem kell pontosan de azért szerintem az sokat segít ha tudod hogy ma pl 1000 kalória körül ettem.
2015. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy csináljátok, hogy nem vagytok éhesek egész nap? Én mindig éhes vagyok, kivéve étkezés után közvetlenül, de az is csak akkor, ha teleettem magam.
2015. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Akkor se hízol vissza, ha a napi szükséges kalóriamennyiséget megeszed, ami akár 2000-2300 kalória is lehet. Ezt könnyen megtudhatod, pl.a kaliriabazis.hu-n. :)
2015. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: Ezt én sem értem. Tegnap ettem valamit ebédre, utána kiszámoltam, 2400 kcal, de mivel még éhes voltam, ettem még. Szerencsére nincs mindennap ilyen, de kis semmivel jóllakni, amit mások csinálnak... Az fura.

Viszont nagyon sok múlik az étrenden, ha szinte csak zsírt eszem, vagyis az inzulinszintemmel szinte semmi nem történik, akkor 1000 kcal is bőven elég (persze ez egy nem tartható böjt, extrém esetekre, de másfél napra kipróbáltam, érdekes volt).

2015. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyél ha éhes vagy,szerintem bőven megbízható egy idő után.Nekem is van ,hogy egy-két hétig nincs étvágyam igazából ,de aztán a szervezet sem hülye,utána szerintem beverek 2500-3000 kalóriát egy nap . Nőknél a menstruációs ciklus szerintem nagyon meghatározza,milyen az étvágyuk :-/ Nálam mindenesetre működik,lefogytam,és tartom a súlyom ezzel a módszerrel,én nem tervezek kalóriát számolgatni ,beleőrülnék még (jó esetben) 60 évig :)
2016. febr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!