Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ti hogy kezdtetek neki?

Ti hogy kezdtetek neki?

Figyelt kérdés
Paleozni szeretnek. Elkezdtem a 140-160 grammos dietat, ( nem orvosi utasitasra, csak gyanakodtam a Pcora) de egy dekat se fogytam, csak az elejen ami ugye valoszinuleg csak viz. Nem birom mar a tk tesztat es a kenyeret. Alapbol semmihez nem eszek se kenyeret semmihez. Ti hogy kezdtetek neki? Mit etettek es mennyit? Mennyit fogytatok? :)

2016. febr. 2. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen elhagytam az elhagyandókat :)

Eleinte nem fogytam semmit (persze igyekeztem keveset enni, hisz anélkül nyilván nem megy), akkor lecsökkentettem a szénhidrátot s úgy már egy ideig lassan tudtam fogyni. De ez egyéni dolog, nem mindenki eszik annyit, mint én, a testépítők is elhűlnek néha a megfelelő topikban...


Miért eszel lisztet, ha nem bírod? :D


Mivel én szinte sosem eszem húst, eleinte bajban voltam és évekig jobbára magkenyéren éltem. De most már kielégítő tojásforrásom van s ma már tojáson élek. A sok zöldség és a sok zsír világéletemben alap volt, manapság a zöldség nem olyan sok (elvégre az sok szénhidrát lenne, de ha kívánom, akkor nem érdekel az ilyesmi. nyers zöldségből viszont kevesebb is elég), de azért gondolom, jóval többet eszem abból is, mint az átlagember. Az olajos magvakkal óvatosabban bánok ma már, de azért alap, de azokat is világéletemben ettem, csak mostanában, hogy alig maradt pár táplálékcsoportom (de azok elégségesek a megfelelő táplálkozáshoz), fontosabbak.

Erre másnál rájön a hús, pár keményítő, gyümölcs, amennyit akar... Sokféle stílusban lehet enni így is.

A fogyáshoz pedig kalóriadeficit kell, én fogynék cukorral is, csak akkor éheznem kellene mellette, mert az nem laktat, sőt.

2016. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Simán lehet pl. zsírból is annyit bevinni, hogy hízz, szóval nem törvényszerű a fogyás.
2016. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem viszel be szénhidrátot, akkor ehetsz annyi húst, zsírt, amennyi csak beléd fér. Nem fogsz hízni tőle.

Nekem épp az volt a bajom, hogy nem tudtam súlyt felszedni, tömeget növelni, pedig naponta megettem egy fél lovat.


Az a fontos, hogy sok folyadékot vigyél be, szinte minden órában igyál valamit és emellett, hogy kerüld a tésztát, a kenyeret, burgonyát, de a rizst is.

Ha nagyon hiányozna a szénhidrát, akkor ezt CSAK rizs formájában vidd be. Ha lehet vedd az olcsó szemetet, mert annak energiatartalma is kisebb mint a branded rizseknek.

Egyél sok zöldséget. Párolva, sózva elég jó ízűek, legalábbis én szeretem.

2016. febr. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

"Ha nem viszel be szénhidrátot, akkor ehetsz annyi húst, zsírt, amennyi csak beléd fér. Nem fogsz hízni tőle."


Már miért ne tudna?? Szerinted a feleslegben bevitt zsír majd kiteleportál az űrbe vagy mi? A szervezet simán átalakítja, majd elraktározza.

2016. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

A feleslegesen bevitt zsír, hús (fehérje) nem épül be, ha nincs mellé elégséges szénhidrát.

Nem, nem repül el, széklet formájában távozik.


---


A zsíroktól nagyon szeretnek félni az emberek, hiszen a zsír az, ami hizlal. Ezt egyrészt onnan lehet tudni, hogy a reklámokban mondják, hogy a zsír nem jó, másrészt meg onnan, hogy ami a csípőn és combon tél végére masszív narancsbőr formájában megjelenik, az is finom, puha, remegős zsír. Tehát akkor nyilván abból a zsírból lesz, amit megeszünk. Ez tévedés. A zsírnak valóban megvan az a tulajdonsága, hogy a másik két makronutrienshez képest iszonyatosan sok energiát tartalmaz (egész pontosan grammonként 9 kCalt, szemben a CH 4, és a fehérje szintén 4 kalóriájával, ráadásul az utóbbi időben egyre többen sürgetik a számok felülvizsgálatát, főleg a protein esetében), tehát ha sok zsírt fogyasztunk, akkor nagyon könnyen érjük el a pozitív kalóriamérleget, aminek hízás lesz a vége. Csakhogy a zsír önmagában nem hizlal. A telített zsírsavaknak ugyan megvan az a rossz tulajdonságuk, hogy csökkentik a sejtek inzulinérzékenységét, és így közvetve hozzájárulhatnak a szénhidrátokból nyert energia zsírban raktározásához, de ennyi.


Hogy a zsír mennyire nem alkalmas önmagában a hízásra, talán jól mutatja, hogy míg magas zsírbevitelen alapuló diéták léteznek és kifejezetten hatékonyak (ezek az ún. ciklikus ketogén diéták), addig magas szénhidrát alapú diéták nincsenek.

2016. febr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Márpedig ketogén diéta mellett is lehet hízni. Ott a remek energia, bolond lenne a test elpazarolni (bár egyeseknél azért megteszi). A ketogén sem mágikus diéta, kalóriadeficit kell a fogyáshoz, bár ennek ellenkezőjét senki sem állította. De többletben lehet hízni s persze izmot felszedni is, ez utóbbira elég sok példa van s főleg nem értem, miért ne lehetne, ha egyszer van kariatöbblet és terhelés. Nyilván izmot növel a test.

A háj trükkösebb s el tudom képzelni, hogy meg van nehezítve kissé a dolog, de azért ez nem tuti. Csak mert az inzulinszint alacsonyan van, el tudja raktározni a test a zsírt, az embernél éppúgy, mint azoknál az állatoknál, akik zsíros cuccokból híznak fel télre. De azért viszonylag könnyű nem elhízni ketogén diétában. Fogyni sokkal nehezebb, persze abban is sokat tud segíteni a legtöbb ember esetében.


A ciklikus ketogén diétában pont rengeteg szénhidrát van egyes napokon (szinte csak az, ha jól emlékszem, szerintem borzalmas), a normális ketogénben nincs. A ciklikust nem is tudom ketogénnek tekinteni, de ez lehet, hogy az én bajom.


S kevés szénhidrát mellett is meg lehet dobni az inzulint, az is ott van a pakliban. Pl. a fahéjat sem ajánlják ketogénben, talán az édesítőszereknél is egyik ok az inzulinszint növelése, ami lehet, hogy emberfüggő, de hogy bekavar-e, az tuti az.


Amúgy aki megeszik egy fél lovat, az betesz a ketózisnak s persze az inzulint is bizonyára igen erősen megdobja. Ketogén étrendben nem szabad sok fehérjét enni. Igen kevés ch, elegendő fehérje, kalóriaigény szerinti zsír kell hozzá.

2016. febr. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ott a remek energia, bolond lenne a test elpazarolni"


Már pedig a test "elpazarolja". Pontosabban, fel sem dolgozza. Az, hogy valaki hízik, vagy arra hajlamos, sok dolognak a függvénye.

Maga a szervezet egy önszabályozó biokémiai üzem. Ami egyénenként eltérő módon dolgozik.


A hízásra való hajlam főbb okai:

- Genetikai hajlam. Ez örökletes, nem lehet vele mit kezdeni.

- Tápcsatorna hossza. Ez is adott.

- Pajzsmirigy működés. Ez befolyásolható.

- Tápanyagbevitel. Szabályozható, elvégre mi döntjük el, mit fogyasztunk el. Itt lényegi az amit írtam, ha adott tápanyag beérkezik, akkor a szervezet csak segédanyagok jelenlétében képes azt feldolgozni. Ilyen pl. a vas felszívódása, amihez c vitamin jelenléte szükséges. Ha C nincs, kevés lesz a szervezetben a vas. A fehérjék a zsírok feldolgozásához kellenek szénhidrátok. Ezek mérsékelt bevitelével tudjuk szabályozni, hogy a bevitt fehárjék, lipidek milyen mennyiségben "hasznosulnak".

Ha a segédanyag (szénhidrát, kalcium) hiányzik, a tápanyag bizonyos része nem lesz megemésztve, kiürül a szervezetből a vizelettel, bélsárral, egy kisebb része pedig a bőrön keresztül távozik.

2016. febr. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy aki megeszik egy fél lovat, az betesz a ketózisnak s persze az inzulint is bizonyára igen erősen megdobja."


Kora gyermekkorom óta így táplálkozok. Magyarán, mindig is rengeteget ettem. Pl. négy teljes sült csirkecomb elfogyasztása után egy órával már tudok enni, sőt, négy csirkecombbal (plusz bőséges köret) leginkább jól sem lakok. Többnyire vörös húsokat fogyasztok, éppen azért, mert a fehér húsok, alacsony kalóriatartalmuk miatt nem jók. A vércukorszintem, bár nem mérem minden héten, mindig tökéletes volt (5-5.1).


Zsírra ugyanakkor szüksége van az emberi szervezetnek, hadd ne mondjam, a hormonháztartás, az ízületek megkivánják, megkövetelik adott mennyiségű zsír bevitelét. Aki ezt nem veszi figyelembe, annak komoly ízületi problémái lehetnek akár 40 éves korára. Fizikai terheltségtől függően, persze.

2016. febr. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Még valami annak, aki fogyózik.


A fogyókúrához azért szükséges a mozgás, mert a passzív fogyókúránál, amikor nem mozog valaki, de nagyon alacsonyan tartja az energiabevitelt, akkor a szervezet a terhelés függvényében nyúl hozzá a zsírraktárakhoz. Ha nincs terhelés, akkor az izomtömeget kezdi el felélni. Ha viszont van, tehát mozog valaki, akkor a zsírtömeget fogja felélni a szervezet, hogy biztosítsa az energiát.

Az is fontos, hogy nem szabad önkínzásba átmenni, nem szabad koplalni, mert ezzel a szervezet tönkremegy.

Mozogni kell, ami nem azt jelenti, hogy meg kell mozgatni napi 100 tonnát, hanem azt, hogy mozgásban kell maradni. Nem múlhat el egy fél óra sem teljes tétlenségben. Ekkor a szervezet alkalmazkodik a feltételekhez és zsírt kedz el égetni. Ha azonban, mint mondtam is fentebb, nincs mozgás, akkor a szervezet leépíti az izomzatot és megmarad a háj.


A sok folyadék pedig a szervezet átöblítéséhez (méregtelenítés) kell, valamint ahhoz, hogy az éhségérzet minél kisebb mértékben - és persze ritkábban - jelentkezzen.

2016. febr. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"széklet formájában távozik."


Emésztés során a test felszívja, amit fel tud, nem méri mennyi kell neki, nem áll le.

A zsírt is átalakítja a szervezet, majd a felhasználásig a zsírszövetben raktározza. Mivel a sejtek hajtóanyaga a glükóz, így elsődlegesen azt használja a test, az emellett bevitt zsírok azonnal mennek a raktározó szövetekbe.

Pár éve már azonosították azokat az allélokat, amelyek növelik a zsírtól ill. a szénhidráttól való hízékonyságot.

Olvass utána a lipolízisnek és lipoproteineknek stb.


Ha igazad lenne, nem kellene pl. LPL-hiányosoknak szigorú, zsírszegény diétát tartaniuk.


"magas szénhidrát alapú diéták nincsenek."

Dehogy nincsenek! Még sikertörténetek is kapcsolódnak hozzájuk. Nézz utána pl. a 80/10/10 diétának.

Sőt, olyan ellenőrzött vizsgálat is volt, amiben azt tapasztalták, hogy a kevesebb zsírt fogyasztók fogytak jobban. Szóval bizonyítottan van olyan, akit hizlal a zsír, bár ezt a biológiához értők mindig is tudták.


Ha a zsírt nem lehetne raktározni, akkor állandóan kellene enni, mivel a testnek folyamatosan szüksége van tápanyagokra, ezért fontos a valóságban, hogy raktározni tudjon. Inuitok (eszkimók) nem is maradhatnának életben.

2016. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!