Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A szénhidrát tényleg jobban...

A szénhidrát tényleg jobban hízlal?

Figyelt kérdés

Anyam szerint (most ketogen diétát tart, azt mondja 4 kilot fogyott 2 hónap alatt)

A szénhidrát hízlal, a kolbász tepertővel, Zöldséggel az nem hízlal...

Szerintem ez marhaság, mert a kalória a lényeg, nem az hogy mit eszek.

Ehetek én zsemlét is egész nap, ha nem léptem túl a kaloria felhasználásomat...

De ő szerinte ez a marhaság... A fehérje meg a zsír nem hízlal...

Na mondom akkor miért nem eszik mindenki csak azt?

Ő mostmar tisztában van az anyagcsere folyamatokkal, és ez így van.


2023. júl. 16. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván anyukád egy laikus hölgy, aki kamu forrásokból tájékozódik táplálkozás témakörben. Élből a mondatok megfogalmazása és maga a szóhasználat rámutat a hozzá nem értésére, de ezzel nincs semmi baj, amíg nem térít másokat butaságra.

Amíg a szénhidrát (és egyébként a fehérje is) 4 kcalt tartalmazz grammonként, addig a zsír 9 kcalt (az alkohol amúgy 7 kcalt), így a kérdésedre válaszolva fél kiló kolbász sokkalta jobban "hízlal", mint mondjuk fél kiló zsömle, de amíg ez a dilemma, hogy a kolbász VS zsömle, addig nem igazán van miről beszélni, plusz még mindig nem egyik vagy másik élelmiszer hízlal, hanem ha a komplett étrendednek hála tartós kalóriatöbbletben vagy.

2023. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Ha azt állítja, hogy a fehérje és a zsír nem hízlal, akkor mondd neki, hogy egyen végtelen mennyiségben szalonnát és kolbászt / húst, 2 hét után pedig nézze meg a súlyát..


Nem hízlal a szénhidrát. Ezt a nagy keto guruk (lásd, Schobert Norbert) találták ki. Eleve hülyeség, mert amíg a szénhidrát és fehérje 4 kalóriát tartalmaz, addig a zsír 9 kalóriát..

A szénhidrát olyan esetben "hízlal", hogy vizet tart vissza tőle a szervezet. 1g szénhidrát 3-4g vizet köt meg a szervezetben, ezért van az, hogy valaki az első 2-3 hétben több kilót is lead, mert ilyenkor a kalóriadeficit miatt kevesebb a szénhidrát is, emiatt pedig a víz távozik a szervezetből, de ez csak víz, nem pedig zsír. Sok influenszer pedig ezt kihasználja a csoda 6-8-12 hetes kihívásaikkal és a hozzá nem értőket átverik.


Anyukádnak fogalma sincs a kalóriával, mint fogalom, sajnos.

2023. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy mondták előttem is, 1 gramm zsírban van kb. 9 kalória, 1 gramm szénhidrátban pedig 4 kalória van. Persze nyilván a végén az összkalória fog számítani, szóval ez a "x dolog jobban hizlal", ez így butaság, mert igazából tényleg csak azon múlik, hogy a végén mennyi az összkalóriabeviteled, mindegy hogy azon belül mennyi zsírt, fehérjét vagy szénhidrátot vittél be. 1500 kalóriát bevihetsz csak zsírból vagy csak szénhidrátból is, a végén az ugyanúgy 1500 kalória marad, mindegy hogy melyikből vitted be. De amúgy ha valaki ennyire okoskodik, nyugodtan meg lehet mondani, hogy 1 g zsír több kalóriát tartalmaz, mint a szénhidrát, de aki szerint a szénhidrát a nagy ellenség, az valószínűleg úgy se fogja ezt elhinni.


Amúgy sokan akik ketoznak, elhiszik ezt sajnos. Mármint persze van aki tudja, hogy a kalóriától függ minden, de sokan akik ketoznak, azok úgy vannak vele, hogy a szénhidrát rossz, de amíg zsírt eszik, addig rendben van.

2023. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ma már a legradikálisabb ketogén megmondóemberek (pl. Lakatos Péter, Sáfrán Mihály, Rácz András, stb.) is elismerik, hogy nem a szénhidrát hízlal, hanem a tartós kalóriatöbblet, illetve hogy a kalóriák menedzselése a kulcs egy diétában, mert 2023-ban már az ő körükben is cikivé és tarthatatlanná vált ezen szakmai alaptény ignorálása. Akkor anyukád hol tud még mindig ilyen ostoba forrásokat találni, ahol ilyeneket olvas?
2023. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na most azt mondja hogy a ketogennel is be kell tartani az 1200-1500 kalóriát ugyanúgy...

Amúgy ugyanezeket mondom neki hogy mindegy mit eszik csak kevesebb legyen mint amit felhasznál...

De azt mondja nem mindegy, mert a fehérjét és zsírt nem raktorozza a szervezet!

Egyszerűen nem lehet neki megmagyarazni hogy ez hülyeség. Meg YouTube videókat mutat hogy ez tudományos alapokon van.

Mondom neki hogy én meg sok szénhidrátot eszem (én most vegan életmódot próbálok egészségügyi okokból, de nem hiszem hogy ez lesz a megoldás) és mégsem hizok! Sőt fogytam, mivel csak zöldség, gyümölcs alapú az étkezésem így kevesebbet is eszem...

2023. júl. 16. 20:42
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

"a fehérjét és zsírt nem raktorozza a szervezet"

Ennek a mondatnak semmi értelme biokémiai szempontból, meg semmilyen szempontból sem. Hogy jön ide a raktározás, meg egyáltalán ez mit jelent dietetikai értelemben? De amúgy most te azt szeretnéd, hogy asszisztáljunk szerencsétlen és megvezetett anyukád szétoltásában?

2023. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nemtudom, csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről, tényleg én tudom rosszul mint ahogy ő állítja?
2023. júl. 16. 20:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én dietetikusom azt mondta, hogy a szénhidrát akkor okozhat problémát a fogyásban, ha vele kapcsolatos anyagcsere problémája van valakinek. Ezt pl tapasztaltam is.

Emiatt vagyok 5. éve szénhidrátcsökkentett diétán,és mivel megválogatom mit eszem, ezáltal nyilván a kalória is kevesebb lett. Már lefogytam, de ugyanúgy tartom a diétát, mert nem szeretnék visszahízni, és rosszabb közérzetet se akarok.

Én azt érzem jót tesz nekem a kevesebb szènhidrát/ több fehérje és zsír, mert kevésbé vagyok éhes így, jobban élvezem az ételeimet is, ezért könnyebb is betartani.

Itt le is szögezném a szokásos kötözödőknek, hogy a saját tapasztalataimról fogyással kapcsolatban nem vitatkozom senkivel. Én megéltem és nekem ez pont elég bizonyíték. Számomra a szénhidrátcsökkentés a lehető legjobb dolog volt, amit valaha javasoltak nekem és ennyi.

Általánosságban a kalóriatöbblet számít, de vannak esetek amikor nem kizarólag csak az a lényeg. Anyagcsere betegség, fenntarthatóság, egészség szempontjából viszont nem csak az számít. Ez Mind mind fontos tényező, ha valaki tartósan szeretne lefogyni. Egyik sem elhanyagolandó.

2023. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Benne van a nevében, hogy hidrát, tehát hidratál. A hidratálás egészséges.
2023. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

"mert a fehérjét és zsírt nem raktorozza a szervezet!"

Igen, épp ezért pusztul ki minden ragadozó állat, mert képtelenek voltak raktározni...


Egyébként a ketogén-diétának is vannak hosszútávú kockázatai, pl. növeli a vastagbélrák valószínűségét, ahogy a keringésre is károsan hathat. Szóval mondd meg anyukádnak, hogy járjon rendszeres szűrésekre.

2023. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!