Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Meg lehet szokni a szénhidráts...

Meg lehet szokni a szénhidrátszegény étrendet?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, elvonási tüneteket vált ki, pl. ingerlékenység stb.

2012. jún. 20. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, és nem is szabad. A szénhidrát az elsődleges energiaforrásunk, csak nem a finomítottat ill. feldolgozottat kell enni, hanem a teljes értékű növényt, amiben található.
2012. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én már 4 hete nem eszem szénhidrátot de ha mégegyszer ilyen kérdést raksz fel megkereslek és ledugom a torkodon azt a kib@szott billentyűzetet! Megértetted???!!


Komolyra véve a szót, mióta fogyózom nem eszek se tésztát se krumplit se fehérkenyeret, csak abonetet és meg lehet szokni nekem nem hiányzik. Bár ma is ette tescos sajtos nemtom mit, mert guszta volt és olcsó:D Fáj is a hasam, lehet, hogy attól:D

2012. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szénhidrát szegény étrendet irt, tehát eszik csak nem sokat. én nagyon nehezen birom, eddig nem sikerült megszoknom.
2012. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet nélküle élni, csak nem érdemes.
2012. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 40 g alatt tartom a napi szénhidrátot átlagban, ami 20-50 g között változik, ez zöldségekből és néha gyümölcsből jön össze, semmi finomított szénhidrát.

Az átállásnál a második héten voltak poblémáim: fáradság, fejfájás, magasabb volt a vérnyomásom - ilyenkor több sót kell enni, és helyre jön. Egyetlen mellékhatás maradt meg hosszabb ideig: ha sokáig guggoltam és hirtelen felálltam, nagyon leesett a vérnyomásom, ez még kb két hétig tartott.

Azóta viszont semmi gond, sőt.

Én nem voltam ingerlékenyebb, de a ketózisra történő teljes átálás után gondolom az is elmúlna.

2012. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy betegség miatt táplálkozol így, vagy fogyni szeretnél. Én betegség miatt tartok 160-as CH diétát, de a 40-et nagyon kevésnek találom :S Az agynak ugyebár az az "üzemanyaga", és mivel minden összefüggésben áll vele, nem érdemes ilyen mértékben megvonni tőle.
2013. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet simàn szokni. 1 év 3 hónapja élek így. Teljesen jól vagyok, jobban mint bàrmikor koràbban. Nekem akkor voltak pàr napig elvonàsi tüneteim mikor a legelején lejöttem a fehérlisztes, ipari cukros szemét kajàkról.

Semmi szükségem sok szénhidràtra. 80-85g körül szoktam maradni. Hàlisten sokat fogytam is.

2020. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!