Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Sült tojás (rántotta, tükörtoj...

Sült tojás (rántotta, tükörtojás) ideális fogyókúrában?

Figyelt kérdés
Általába főzve szoktam, azt tudom, hogy jó, ha sütöm, akkor is csak épphogy rakok bele főzőmargarint, egy negyed kiskanállal. Zsírt, olajat nem használok hozzá
2012. szept. 16. 07:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A fözömargarin nagyon káros dolog, tele van transzzsirokkal meg különféle vegyszerekkel, és semmivel sem kevesebb benne a kalória, mint a többi zsiradékban.

Inkább használj teavajat, zsirt, olivaolajat fözéshez, azok legalább nem ártanak.


A tojás meg teflonban sütve - éppen csak kikenve zsiradékkal - nyugodtan ehetö, feltéve, hogy belefér a napi kalóriamennyiségedbe.

2012. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Malaboy ***** válasza:
100%
Én már régen beszereztem egy olaysprét, sokkal egészségesebb, fogyókúrához ideális, mert az a menniység, amit kifújsz, elenyésző, és gazdaságos is, mert fél liter oliva olaj több hónapig bőven elég
2012. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
en szokok ham and eggs-et enni fogyokura alatt, bár en zsiradk nelkul, teflonba nem ég le, de mar csinaltam sendwich sutoben is es nagyon jo ugy is a tukortojas, ajanlom..hozza sok zoldseg, paprika paradicom hagyma...szuper reggeli de vagcsira is, mámnt nekem..
2012. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Olayspré... :D


Azt mondják, a sárgájában sok a koleszterin. Úgyhogy azt tedd félre, vagy csak 1-et rakj a rántottába. A fehérje viszont tökéletes, tele van fehérjével.

2012. szept. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fú az én utolsó mondatom is értelmesre sikerült :))
2012. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
A libazsír hízlal legkevésbé,és az egészséges,ha abban sütöd a rántottát,akkor nem fogsz meghízni tőle,de a sült angolszalonna sem vészes,azon sok a sovány hús,csak a széle zsíros,azt is lehet rántottával együtt készíteni,és akkor a szalonna zsírjában sütöd ki a tojást! Én amióta ezeket használom fogytam is,és a gyomrom is jobb!
2012. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezen az "olayspré"-n én is nevettem, már többször láttam leírva itt...

Jegyezze meg a kedves rendszeres válaszoló, hogy az olaj nem veszti el a "j"-t és nem kerül "y" a helyére: olajspray.


Na, nem akarok offolni.

Az olajspray nagyon jó, pár gramm olajjal meg lehet olajozni a teflont, így egyáltalán nem tapad le és a sültes íz is megmarad.

A margarin a transzzsírok miatt nagyon egészségtelen, de erről már írtak előttem.

Viszont arról nem, hogy miért használnak olivaolajat...

Ha az íze miatt, akkor megértem, de ha az egészségügyi hatása miatt, akkor fölösleges pénzkidobás a napraforgóolajhoz képest, ugyanis a telítetlen zsírsavak nagy részét elveszti az olivaolaj hő hatására.

Hidegen (pl. sálátára öntve) kiváló esszenciális zsírsav forrás, én is gyakran fogyasztom így.

De omega3 forrásnak lényegesen jobb a lenmagolaj (szintén nagyon hőérzékeny, csak hidegen használható erre a célra).

2012. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

"Azt mondják, a sárgájában sok a koleszterin."


A koleszterin a vérzsírnak egyfajtája a tricglicerin mellett, eléggé érdekes lenne, ha ez lenne egy tojásban..vérzsír:D A mondat úgy helyes, hogy "A sárgájában sok a zsír, ami növeli a magas koleszterin szint kockázatát"

2012. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm a pontosítást. Minden nap tanul valamit az ember.:)
2012. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A tojássárgája tartalmaz koleszterint!
2012. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!