Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Értelmes, Okos embereket...

Dad bed kérdése:

Értelmes, Okos embereket keresek a következő kérdéshez ( kókuszzsír)?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem.

Azt mondják, a kókusz zsír 90 feletti %-ban telítetlen zsírsavakat tartalmaz és a vékonybélben felszívóik... Akkor most napi 100g mellett igazából 15 g-nak felel meg vagy bekéne számolni azt a 700 körüli kcal-t???


A második.

Állítólag hiába eszünk zsírt ha valaki nagyon kemény szénhidrát diétát csinál akkor nem tud felszívódni mert csak szénhidráttal szívódik fel. (20g szükséges a léthez, tehát kb 40-50g napira gondolok itt. Persze tudom, hogy 100at azért jó lenne bevinni csak az elmélet kedvéért írtam ezt.)


Várom gondolatokat! köszi


2014. ápr. 1. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért felelne meg 15 g-nak? 100g 100g zsírnak felel meg s nem 700, hanem majdnem 900 kalória :)

A tápanyaghasznosulás rejtelmes világában nem vagyok itthon, de hogy ne szívódna már fel? Jó, nem tudom, mi van, ha valaki tényleg nem visz be szinte semmi szénhidrátot, de egy normál ketogén diétán élő ember nem fogy csontvázzá... A zsír teljesen működő energia, nem dobálja el a test.

2014. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A telített és a telítetlen zsírsavak között nem kalóriabeli különbség van. A zsírnak bárhonnan szívódjon is fel, 9kcal/g az energiája ( sőt pontosan 9.1kcal/g).

Más kérdés hogy a szervezet amikor a zsírokat bontja ketonokat csinál belőlük, és végülis csak 7kcal-t nyer grammonként, tehát ennyit kell "elégetni" 1g zsír felhasználásához.

Tehát igen, a kókuszzsír is 900kcal/100g.

A zsír magában is felszívódik. Ugyanakkor ha nincs elég szénhidrát, akkor természetszerüleg felhasználásra kerül.

CKD-ban pl. 30g alatt szokás tartani a szénhidrát szegény napokon a CH-t... ilyenkor beindul a ketózis.

De, a CKD-ban is be kell tartani a kcal-okat is...

2014. ápr. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Küldtem egy linket ide, itt leírják amiről beszéltünk, hogy a ketogén diétában is van olyan ahol magas zsír-t eszünk és ugye kevés szénhidrátot. a többi a linkben. De jövőhéten letesztelem egy héten keresztül csak rántott csirkét fogok enni kókuszzsírba kisütve és persze rizs lisztel tojásos tejjel és rozsmorzsából. elméletileg így napi 100g zsírt kell megennem kb. ugyan ennyi fehérje a szénhidrát kicsit kevesebb. persze vitamint és proteint iszok még hozzá. Ha igazatok lesz ebben akkor híznom kell, ha nem akkor fogynom. Én bevallom őszintén, én is a ti oldalatokra hajlok, hogy hizlal, de szeretem megadni az esélyt a cáfolatnak is. :)

2014. ápr. 3. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány kiló vagy, milyen magas, mennyi idős, milyen nemű stb. így csak az átlagos napi 2000kcal-ás étrendből kiindulva:

100g zsír = 900kcal, + 100g fehérje = 400kcal + mondjuk mennyi legyen a kicsit kevesebb, 80g? szénhidrát = 320kcal -> 1620 kcal/nap, tehát igen így fogyni fogsz, és valószínűleg kalóriadeficitben is leszel, tehát a fogyással nem cáfolsz, ha jól értettem amit írtál...

De ettől függetlenül hajrá!

2014. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem írtuk, hogy hizlal, csak azt, hogy sok kalória a zsír :) Egyetlen ember kísérlete még nem jelent oly sokat, rengeteg faktora van a fogyásnak. Akármi is van, sokunknak bejön a szénhidrátcsökkentés, de azért 3000 kalóriás ketogénnel én aztán nem fogynék (kb. 12-14 kiló feleslegem van). A 2000-2200 kalóriás zsírdús táplálkozás (csak 60-70% zsír, nem 80 fölötti, mint rendes ketogénnél) is csak régebben volt hatékony, most már stagnálok vele, viszont nagyon jólesik.

Elkezdek kísérletezni én is, mostanság lazáztam, jöhetne egy ketogén időszak, bár zöldségimádóknak kissé necces az.


S igazából akármit is mondanak a számok, az a biztos, amit tartósan tapasztalunk, azt hiszem, nincs más módszer, mint kitapasztalni, hogyan reagál a testünk bizonyos étrendekre.

2014. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi igaz nem írtam adatokat: 24 F/ 80kg 174cm magas és kb olyan 8-10 kiló feleslegem van. És igen pont így gondoltam, de igazad lehet.Az a baj, ha betartod és 100g alatt maradsz vagy 100g-on a CH-val akkor hacsak nem iszol folyékony olajat nemigazán tudsz annyi kalóriát bevinni amivel kimutatható lenne ennek az állításnak az igaza.... :)
2014. ápr. 10. 13:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, én a múltkor ettem pl. olyan sonkát, aminek 100g-jában van:

238kcal

28g fehérje

0g szénhidrát

14g zsír

Mivel a zsír 9,a fehérje meg 4 körüli,ebben pl. több a zsírból bevitt kalória mint a fehérjéből, szénhidrát meg nincs is benne...

No meg a tojásban is kb. ugyanannyi a fehérje mint a zsír, tehát az még jobb, szénhidrát meg nagyon kevés van benne...

Szumma-szummárum hajrá húsvét! Sonka-tojással :D

2014. ápr. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!