Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Valóban ennyire magas az alma...

Valóban ennyire magas az alma szénhidráttartalma? (25 gramm/1db közepes alma)

Figyelt kérdés

inzulinrezisztencia miatt 150g szénhidrátos diétát csinálok. Gondoltam, hogy ma megeszek egy almát tízóraira, mert annak biztosan nem vészes a szénhidráttartalma...


Most megnéztem a [link] oldalon és leesett az állam!


Valóban 25g (!!!) szénhidrát lenne egy közepes almában?

Reggelire megettem egy szendvicset 2 paradicsommal és egy tejes kávéval és az volt 24 g szénhidráttartalmú!


Lehetséges, hogy az oldalon nem megfelelőek az adatok?

Ha igen, tudnátok linkelni egy megbízható szénhidrátot is tartalmazó ételtáblázatot?


2014. júl. 7. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, valoban nagy a gyumolcsok cukortartalma, pont ezert sem ajanlottak fogyozashoz.


Ime meg nehany forras, ami a 25 grammot megerositi:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez annyira hihetetlennek hangzik! Akkor miért lehet mindenhol azt hallani, hogy érdemes húst, zöldséget, és gyümölcsöt enni (kivéve: pl.:banán,krumpli) ?


Közben pedig egy sima alma magasabb szénhidráttartalmú, mint egy szendvics...

2014. júl. 7. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Alacsony szenhidrattartalmu dietaba eddig sem fertek bele gyumolcsok, ugyanakkor az egeszseges etrend reszet kepezik a vitamin, asvanyi anyag es rosttartalmuk miatt. De akkor sem korlatlanul, hanem alkalmankent elvezve.
2014. júl. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi fér bele egy alacsony szénhidráttartalmú diétába? Csak a fehérjék?
2014. júl. 7. 12:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Almát inkább uzsonnára egyél.

Tízóraira kell lassan felszívódó szénhidrát is.


Egyébként a táblázatban amit a dietetikustól kaptam 7g CH/100g-al számolják az almát. Tehát egy közepes, sőt egy nagyobb almát is nyugodtan meg lehet enni.


Amit így fejből tudok gyümölcsök CH tartalma 100 g-ra vetítve:

eper, alma 7g

szeder 6 g

sárgabarack 10 g


Cseresznyéből egy uzsonnára ami nekem 20g CH, 140 g-ot ehetek, meggyből 180-at, szilvából 154-et.

2014. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Okosabb, ha nem az egy DARAB CH-tartalmát nézed, hanem a 100 g-ra vonatkozatottakat. Ugyanis a egy darab azért nem feltétlen ugyanulyan súlyú.


De ettöl függetlenül a megadott linkben rossz érték szerepel, itt a helyes - ez a fele annak, amit te találtál (technikai okokból még nincs kicserélve a keresöben):


[link]

2014. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyümölcsök tele vannak cukorral (szárazabb helyen vízzel), hogy odavonzzák az állatokat, akik megeszik, majd a magvakat szépen elpotyogtatják.
2014. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A gyümölcsök szénhidrátban gazdagok, igen. Az alma ilyen közepes, van durvább és szolidabb is. A málna a legjobb, abból ráadásul pár szem is élmény, szerintem. Ketogén napon ő a gyümölcsöm :D

Nemcsak fehérjét lehet enni, zsírt is :) Szinte csak fehérjéből bevinni a szükséges kalóriát nem egyszerű, bizonyos étrendeknél eléggé lehetetlennek is tűnik.

Mondjuk 150g CH rengeteg az én szemszögemből, abba igazán belefér egy alma, persze nem úgy, hogy mellette egész nap szénhidrátot eszel.


A kalóriabázisban amúgy összecserélték az almát a körtével, ennyire azért nem cukros.

2014. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nisse válasza:
Az alma szénhidráttartalma - tisztán mérve - 10-15 g/100 gramm. A magyarországi dietetikusoknál keringő 7g/100g adat abból jön ki, hogy a teljes almát nem eszed meg, hanem megmarad a közepe és így ha egy 100 grammos almát fogyaszt el valaki, abban kb 7 g szénhidrát lesz.
2019. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!