Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Melyik a rosszabb fogyókúrázó...

Melyik a rosszabb fogyókúrázó embernek, a kenyér/zsömle, vagy tepertő?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 24. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Tepertő, még ketogén diátban is rossz zsír, a kenyér/zsömle meg lehet teljes kiőrlésű, így a szénhidrátcsökkentett diétában ideális társ, szóval ha már mindenképpen muszáj enni, én azt választanám. Ettől függetlenül még mindig rengeteg szénhidrát van bennük, könnyű átlépni a napi limitet.
2015. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Egy fogyókúrázó ember ne egyen teperőt és kenyeret, ennyi.
2015. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Kenyér/zsömle a rossz. A tepertőtől még fogyni is lehet, ha nem szénhidráttal eszed.
2015. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, de ha valaki megeszi a tepertőt kenyér nélkül, hát minden elismerésem! :)
2015. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

A zsemle. A teljes kiőrlésű mióta szénhidrátszegény? Plusz gluténes is, ami sokaknak érezhetően nem jó.


A tepertővel nincs bajom, ha házi, fogyókúrához speciel ideális, ha az ember nem eszik sok szénhidrátot. Simán meg lehet enni kenyér nélkül, van, akinek magában is megy, menne nekem is, de zöldségekkel jobb :)

Bár nem szoktam tepertőt enni, egyszer fordult elő az elmúlt években.

2015. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
A disznó származékai eleve a legrosszabb zsírok közé tartoznak, nem csak azért, mert telített. Amúgy nem írtam, hogy nincs benne szénhidrát, viszont tedd fel magadnak a kérdést, hogy a teljes kiőrlésű jobb-e, mint a fehér lisztből készült. A kérdező feltett két borzasztó lehetőséget, én arra feleltem. Márpedig ha már enni kell, jobb, ha sokáig telíti el, mintha magára kenné.
2015. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rossz étel. Fogyókúrázónak se. Rossz mennyiségek, rossz arányok vannak. A fenti két kaja pl. mindegyik eltolja az ideális arányt, de ha kombinálod őket, mindegyik "jó" lehet. Egyél tepertőt, TK kenyérrel, mellé egy csomó zöldséget a rost miatt, tegyél hozzá vmi fehérjeforrást is, mondjuk bab- v. gombasaláta, sonka, vagy valami..és máris tökéletes, kiegyensúlyozott kaját kaphatsz...
2015. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kenyer, zsomle ha feherlisztes
2015. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6: A teljes kiőrlésű lassabb szénhidrát, ennyit tudok. Nekem ízre sokkal rosszabb, amúgy pedig ugyanúgy glutén és nem enném meg. De nem azt kérdezték, hogy a teljes kiőrlésű vagy a fehérlisztes jobb, hanem a zsömle vagy a tepertő. Számomra nyilván a tepertő. Egy házi disznó húsa és zsírja, bármilyen is (ehhez nem értek, nekem finom, s elég ritkán eszem ahhoz, hogy ne számítson sokat), csak jobb lehet, mint a glutén. Bolti tepertőt megintcsak nem ennék.

Viszont a kenyértől kicsit rosszul lennék (nem vagyok különösebben érzékeny, csak amennyire egy normális test az. érzem, hogy mi esik jobban, könnyedebben, mi nem nyom le. plusz elszoktam az ilyesmiktől) és tuti nem laknék vele jól, bármilyen is. A szénhidrát sokunkat rosszul laktat, a zsír jobb.

Fogyás szempontjából is nagyságrendekkel jobbnak tűnik a tepertő (s ez volt a kérdés), feltéve persze, amit már többen írtunk, hogy nem szénhidrátdús az étrend. Zsírbontás irányába megyünk el, jobban laktat... Fogyásra jobb. Már úgy általában, mert aki nem bírja megenni kenyér nélkül, annak nem.

2015. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A zsír jobb, de nem ez a zsír.
2015. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!