Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hol aludjon az újszülött...

Hol aludjon az újszülött baba? Velünk egy szobában vagy külön?

Figyelt kérdés

Kis dilemmában vagyok. Egy 52 nm-es lakásunk van (1-1,5 év múlva megyünk nagyobba). Sajnos a hálószobánk nem elég nagy ahhoz, hogy a franciaágy mellé beférjen egy kiságy vagy akár egy babaöböl. Viszont én nagyon ellene vagyok annak, hogy a baba külön szobában aludjon. Ezért arra gondoltam, hogy a franciaágyunkat átvisszük a nagy szobába ami a nappali viszont van kialakítva egy úgynevezett hall rész ami függönnyel el van választva, itt lenne az ágyunk illetve a kiságyat is ide tennénk és a hálóba vennénk egy kihúzhatós kanapét, hogy ha a párom éjszakás tudjon ott aludni mi pedig ellennénk a nappaliban a babával. Szerintetek ez így jó ötlet? Ha elköltözünk lehet már saját szobája? Ti hogy oldanátok ezt meg?

28 hkm



2019. aug. 3. 23:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
35%

#11 erre nem is lehet mit mondani.... 😂 Az én önzőségem, hogy a baba velünk aludt egy légtérben? 😂 Te nem vagy ép. Ezzel be is fejeztem.

Törlöm is a kérdést a listámból.

2019. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Én a külön szobára szavazok. Amikor a nagy született szoba-konyhában laktunk 1 légtérben a babával ez 1 évig még elment, de utána mindig felriadt, ha mi felkeltünk, vagy a párom ment dolgozni. El is költöztúnk, már sajátba vállaltuk a kicait. Kb 2 hetes koráig aludtam vele a nappaliban, aztán ment a tesója mellé a szobába. Akkor már csak 4 óranként kelt, a nagy egyáltalán fel sem ébredt rá,a nyekergésére felkeltünk, 5 lepéssel ott voltam, kivettem, megetettem, megbabusgattam, és aludt is tovább. 3 hos kora óta 13 orát alszik éjjel, saját ágyban, külön szobában. Nem tudtam volna egy ágyban aludni vele. Persze ez az én véleményem, ha nektek így jó, akkor így jó, ne hagyjátok, hogy bárki beleszóljon.
2019. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

Az én önzőségem, hogy a baba velünk aludt egy légtérben?


Igen, a tiéd. Nem ő kérte, nem az ő igénye, te magad írod, hogy nem lennél képes elviselni, ha nem lenne melletetd nullahuszonnégyben. Ha te nem bírsz egy lépést sem tenni éjszaka, akkor mégis miért szól másról, mint rólad?

2019. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
33%

tessék, megkerestem neked, 21, ezt írtad: Biztos megőrülök ha nem egy lépésre van tőlem és minden alkalommal át kell mennem az egész lakáson.


Ez hol szól a gyerekről???

2019. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15%
24# mondjuk arra nem gondoltál, hogy azért őrülne meg, mert éjszaka 6x kell félkómásan átvánszorognia egy másik szobába? Ha mellette aludna barba öbölben, akkor meg lehet elég egy simi... Másrészt én attól is félnék, hogy ott ragadok a baba szobában.. Annál pedig semmi nem rosszabb az én megítélésem szerint.
2019. aug. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
15%

17. Szerintem nem kellene arra rafogni egy házas élet tonkremenetelet, hogy együtt alszik valaki a gyerekével. Persze vannak pro kontrak.

Amugy kérdező, ilyen kis lakásban máshogy nem is lehetne megoldani. Ha nektek így jó.

2019. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
62%

25, de azért őrül meg, mert át kell menni. De ez nem a gyerekről szól, hanem róla, igaz? Ő nem akar mászkálni...

Mondom, szíve joga vele aludni, de ha azért teszi, mert neki ez a kényelmes, akkor ne csomagolja már bele mindenféle ideológiába, hogy így jó a gyereknek. NEki jó, neki kell, ő akarja.

2019. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
38%
Én a kisszobát rendezném be babaszobának és vennék bele egy fotelágyat is, hogy ott tudjak vele aludni az első időszakban, vagy később is, ha szükséges.
2019. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt részünk mindkettőben. Az első 6 hétben még a kislakásban laktunk, ahol bizony egy szobában voltunk, ami egymagában funkcionált halóként és nappaliként. Magyarán a gyerek mikor elaludt 8 körül, mi választhattunk a konyha, a fürdő és az előszoba között, ha nem akartunk némán egymás mellett feküdni a sötét szobában. Nincs egy film, nincs egy beszélgetés, egy kis csintalankodás, játék, esti simizés, a szexről meg ne is beszéljünk. Igen, valóban meg lehet oldani a konyhaasztalon is, de valljuk be, nem a legkényelmesebb, mi nem "megoldani" szeretnénk. Természetesen a gyermek az első, az ő igényei a legfontosabbak. De azért nem szabad feladni teljesen a saját szorakozásunkat sem, a házasság fenntartásáról meg ne is beszéljünk. Mert akármennyire is elnézőek a felek és toleránsak, végtére is nő és férfi vagyunk. Egyébként meg éjszaka 6-8 alkalommal ébredt, ha a férjem felhorkantott, ha susogosabb volt az ágynemű, ha megnyikordult az agy valamelyikük alatt, azonnal ébren volt. Ráadásul a babánk "hangos" alvó, nyöszörög, dünnyög álmában, én meg minden nyikkanására ébren voltam. Katasztrofális éjszakák voltak.

Aztán átköltöztünk a nagyobb a lakásba ahol neki is, nekünk is saját szobánk van a nappalin kívül, ez egy áldás így. Békésen végig alussza az éjszakát, mi is nyugodtan vagyunk. Légvonalban 1 méterre van tőlünk a fal túloldalán, egy nyitott ajtó választ el tőle. Ha éjjel megébredek, szinte ki sem kell mászni az ágyból, hogy ránézzek. Mégis saját, privát szférája van nekünk és neki is. Boldog, vidám, mosolygós, eszméletlen jó baba.


De ez csak a saját sztorink, valószínűleg a tiétek másképp fog kinézni. De indulj el valahogy, lásd meg hogy működik a rendszer, aztán majd utólag még tudtok módosítani.

2019. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem forgatnám fel és rendezném át az egész lakást, minden maradna úgy, ahogy volt, a babaágy meg menne a nappaliba. Én a külön szoba híve vagyok, szerintem sokkal jobb így, szokja a gyerek is első perctől a saját ágyat, saját szobát..!
2019. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!