Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam az újszülött...

Hogyan altassam az újszülött babát?

Figyelt kérdés
Megszoptatom és beteszem a kis bölcsőjébe (ágyunkkal egy szintben van) pár perc múlva felkel. Ahogy kézbe veszem vagy magam mellé fektetem megnyugszik elaszik. Nem kell ringatni, sem sétálni vele csak a közelségemet igényli. Ösztöneim szerint adjam meg de sok helyen azt olvasom így ezt köti össze az alvással. Mit tegyek? Még csak egy hetes.

2016. máj. 16. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Aludj mellette, ha ezt igényli.

Annyira furcsa nekem, hogy az emberek azt gondolják, hogy ha kialakul bármilyen szokás, akkor azt majd "örök időre" úgy marad.

A babák folyamatosan változnak, így az igényeik is, ahogy érik az idegrendszerük. Egy hete még folyamatosan Benned volt, miért olyan furcsa hogy most is melletted szeretne lenni?

Hidd el, nem marad ez így!

2016. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tedd, amit jónak látsz, és persze, amit a férjed is annak lát. Mi nem alszunk vele, ő magától elalszik a saját helyén és mi sem tudunk pihenni, ha velünk van éjjel (próbáltuk már, mert nem lett volna ellenünkre, de ő és mi se szerettük meg).
2016. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es egy szóval nem írtam, hogy ez furcsa volna számomra. Teljesen érthető, ugyanakkor nem szeretnék olyan szokást kialakítani, amit hosszú távon nem tudunk fent tartani. Ergo azt hogy az ágyunkban aludjon. Egyrészt mert van egy másik gyerekünk is plussz nem tudok én se pihentetően aludni mert nem merek sem elfordulni sem mélyen aludni nehogy ráfeküdjek.

2-es éppen azért kérek tanácsot mert nem tudom mi lenne a legmegfelelőbb hosszútávon. Szeretnénk hogy a saját helyén legyen (az nem baj hogy velünk egy szobában), de nem szeretném sem mellhez sem az ágyunkhoz kondicionálni.

2016. máj. 16. 21:12
 4/14 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy elalszik ha ilyenkor visszateszed az àgyba.

Nàlunk ilyenkor büfi vagy puki volt vagy csak eszébe jutott,hogy cicizne még. Utàna visszatettem az àgyba és aludt reggelig.


De magadra hallgass,akkor nem rontod el. Ha vele akarsz aludni,akkor tedd azt.


Kedves màsodik,a gyerekeknek biztonsàg érzetet a napi rutin ad, ezért van az,hogy amit megszokott azt vàrja. Ha ez az együtt alvàs akkor az,ha a cumi akkor az stb... Ezért nem kell csodàlkozni,hogy 4 évesen nem akar külön aludni. Miért is akarna?! Meg kell tanìtani rà,csak a mikor a kérdés. Nem véletlenül van pl pelenkàról leszoktatàs. Ezt miért kell? Mert ahhoz van szokva,hogy hordja. Aztàn megérik rà,hogy wcbe végzi a dolgàt. Ahogy a különalvàsra is. Persze ahogy van 5 éves pelenkàs,úgy van 5 éves szülőkkel alvó is,de persze ez a szélsőséges példa.

Tehàt nincs igazad egyàltalàn.

2016. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hallgass az ösztöneidre. 1 hete még 24 órában veled volt minden nap. :)

Ha nem kell ringatni, az nagyon szupi, jó, ha csak a közelséged elég neki. Add meg neki! Nem sok mást igényel ezen kívül. Te jelented neki a világot. :)

2016. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es írtam, hogy azt szeretnénk hosszú távon, hogy külön aludjon.

5-ös igen ezt értem és természetes hogy bármit megadok neki, de azért vagyok a magam mellé vételben bizonytalan mert az ő érdeke is hogy ne alakítsak ki rossz szokást. Tapasztalatból beszèlek, mert a naggyal 3 éves korára rendeződtek az éjszakák. Ha most tehetek valamit amivel jobbá tehetem a család jólétét azt megtenném hisz a kialvatlanság mindenkire rányomja a bélyeget.

2016. máj. 16. 21:27
 7/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Akkor meg szorgalmasan pakolgasd vissza az ágyba, ha elaludt, majd megszokja. :)

Oda is van húzva a bölcső az ágyatokhoz?

2016. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4#es vagyok

Igen ìrtad. Velem egy időben ìrtàl. Nem olvastam.


De a tanàcs ugyanaz. Felébred kiveszed cici vagy büfi,simi simi és visszateszed.

2016. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen persze, de rögtön érzékeli ha az ő matracára kerül:-)

Utolsó: köszi:-)

2016. máj. 16. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Én kb 4 hetes koráig ölben altattam, ritkán úgy hogy magam mellé tettem, és amikor elaludt a helyére tettem. Aztán egyszercsak elaludt magától, és még mindig így van, most lesz 11 hetes. Sokszor leteszem úgy, hogy ébren van, de szépen elaszik 10 percen belül. Tehát benne nem maradt ez meg, de lehet azért mert elég korán leszoktunk az altatásról. Viszont a fogzástól eléggé tartok, biztos felborul a kis rendszerünk, de ha segítség kell neki majd, akkor végigringatom az éjszakát, vagy amíg bírom testtel és ésszel.
2016. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!