Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tud aludni rendesen...

Miért nem tud aludni rendesen egy két hetes baba?

Figyelt kérdés

Lassan 1,5 hete vagyunk otthon, az első napokban a szoptatások után, még elfáradt a kislányom (lehet még lassabban jött a tej) ezért könnyedén elaludt, kb 3-4 órákat tudott aludni.

Néhány nap után több lett a tejem, a védőnő tanácsára csak 25 percet hagytam cicin, előfordult, hogy 100-at is megevett. Ekkor kezdődtek a bajok, szoptatások után nem akar/tud elaludni. A párommal ketten felváltva ringatjuk, ami sikerül is 10-20 perc után, de csak addig tart, amíg betesszük a kiságyba és utána lehet megint ringatni. Próbálkoztunk vele, hogy nem vettük ki a kiságyból, de így sem tudott elaludni, inkább csak felhergelte magát és 10-15 perc után sírás a vége. Sokszor előfordul, hogy csak másfél óra tud elaludni.

Nem tudjuk mit csinálunk rosszul, legyen éjjel vagy nappal szoptatások között sokszor alig alszik. Ma is pl. 11:30-tól csak annyit aludt amennyit kézben eltudtunk ringatni ill. utána néhány perc az ágyában.



2019. aug. 30. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Büfiztetés, ne legyen melege, itatni is, próbálni hason is altatni, nálunk a cumi is bevált...
2019. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fájhat a pocakja. Próbáljátok ki az Espumisan csepp+Biogaia csepp kombót. Persze azért kérdezd meg a gyerekorvost erről, mert van még egy pár dolog amit ajánlani szoktak. De ez a kisfiamnál bevált. Ha ez a gond,akkor ez segíthet.
2019. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg büfiztetitek? Lehet, hogy a pocakja fáj. Espumisan cseppet adhatsz neki. Annyit cicizzen amennyit szeretne, ne vedd el tőle. 8 hetes a kisebbik gyermekek, nekem soha nem mondott ilyet a védőnőn, vegyem el tőle a cicit
2019. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyermekem* védőnőm *
2019. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biogaia cseppeket használjuk illetve cseresznyemag párnát, védőnő mondta, hogy valószínűleg hasfájós -> az első héten itthon volt 1-2 kemény sírós nap de a cseppek óta a sírás kevesebb lett. Attól is fájna a kis hasa ha túl eszi magát, és ha 20-25 perc alatt képes 100at szívni, ami 2 hetes babánál nem kevés akkor 40-50 perc alatt nagyon sokat szívni. Az első pár napban 40-50et szívott 40-45 perc alatt, ezért nem merjük tovább rajta hagyni. Böfizés egy szopi alatt 2-szer van, hogy ne fájjon a hasa.

Jelenleg a probléma nem is a sírással van hanem inkább azzal, hogy elaltatjuk kézben és utána a kiságyban kb 5-10 perc után megébred.

2019. aug. 30. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:
A szopizás nem csak evés, hanem megnyugvás is neki, hogy anya ott van. Nekem a lányom cicin alszik el de már csak cumizza nem eszik. 2 hónapos.
2019. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy ő még nem ismeri a társadalmi elvárásokat. Ösztönösen testközelben érzi jól és biztonságban magát. Ki lehet próbálni a pólyát, vagy bármit ami kuckósabbá teheti az ágyat. Én volt hogy textil pelus helyett az aznapi pólómat tettem a feje alá. Mondjuk semmit nem ért, de valakinek bejön.


Az első 3 hónapot egy fotelben töltöttem mert csak rajtam(tunk) aludt. Kiságyban egy percet sem, és bizony nem lehetett megnyugtatni egy kis hát simivel.


Egy ágyban nem mertem vele aludni, és nem is tudtam aludni ha ott volt, mert állandóan azon paraztam vesz-e levegőt.


Kb 3 hónap után egyre inkább le lehetett rakni aludni. Eleinte csak éjszakára, később már napközben sem igényelte ennyire a rajtunk alvást.


Nekem fontos volt, hogy biztonságban érezze magát. Ekkora baba nem manipulál, nem hisztizik, egyszerűen csak félti saját magát.


Ezt az időszakot negyedik trimeszternek is szokták hívni.

2019. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írtak többen..sajnos az a helyzet, hogy ezzel nem tudsz mit csinálni. Az én babám is ilyen volt. Mondjuk neki szerencsére az éjjelek viszonylag normálisan teltek, így főleg nappal kellett küzdeni a túlélésért.

Sajnos én csak 12.hetes koráig tudtam szoptatni, az is nagy kűtdelem volt, többször volt nálunk szoptatási tanácsadó is. Nekem mindenki azt mondta, addig szopizzon amig saját maga el nem engedi. Ha elengedte akkor volt elég. Ezek után pedig a büfiztetés nagyon nagyon fontos (én itt sokat hibáztam, aztán nem értettem miért nem alszik.)

Mondjuk én 3 órànál sűrűbben soha nem etettem, mert ő is nagyon teleette magát és ez még rontott a hasfájáson. És mivel nem volt kissúlyú, ezért éjszaka sem keltettem, hagytam hogy akkor keljen amikor magától megéhezik.

Ami később nekem segített az a babakocsi, abban mindig nagyon jólat aludt, illetve 6 hetes kora után a hordozó kendő. Utóbbit csak naponta egyszer használtam, mert azért nem volt könnyű vele együtt mozogni, de babakocsiban 2x is altattam. Nekem bevált. Volt hogy csak kitettem hogy rálássak a konyhából (igaz ez tavasszal volt) és közben megfőztem.

Egyébként ha nagyon fáradt vagy és te is szeretnél pihenni azt is megteheted hogy magadra veszed és együtt pihentek egyet, persze csak biztonságos környezetben.

Ezek az opciók mindkettőtöknek segíthetnek. De Kitartás! Elmülik majd ez is, és valóban 4.trimeszternek hívják. Ő azt hiszi, hogy még egyben vagytok💞

2019. szept. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!