Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hónap várakozás után végre...

7 hónap várakozás után végre beköltözött hozzám a pocaklakó, de állandóan attól rettegek nehogy valami baj legyen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az állandó izgulással és félelemmel is ártok a babának, de képtelen vagyok kiverni a fejemből, hogy mi van ha történik valami vagy ha nem lesz egészséges? Az egyik barátnőm nemrég elvetélt, egy másiknak a kisfia pedig szív rendellenességgel jött a világra és én is folyton ilyesmiktől félek, hiába próbálok nem gondolni rá.


8 hetes pocaklakó kismamija


2008. júl. 30. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülni kell a hírnek és csak pozitivan.Próbáld elfoglalni valamivel magadat és ne foglalkozz a barátnőid negatív példáival mert így valóban nehezen lehet átvészelni egy terhességet.
2008. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer, ha nem gondolsz ilyenekre!A gondolat sajnos teremtő erejű!Mi 2 évet vártunk a kisbabára, én is sokat olvastam, hogy milyen veszélyes az első trimeszter, milyen bajok lehetnek, és tessék, a 9. héten dőlt belőlem a vér!Nem mondom, hogy ezért volt, de jobb, ha eszedbe se jut ilyesmi!!

Boldog és nyugodt babavárást kívánok!

16 hetes kismama

2008. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj nem aggódni, én is az elejét végigaggódtam, hogy ne vetéljek el, utána meg hogy egészséges legyen, de minden rendben volt.

Ha megszületik, utána életed végéig aggódhatsz érte.

Én rákerestem a vetélést kiváltó tényezőkre, és próbáltam kerülni őket.

Pl ne vegyél forró fürdőt,ne emelj nehezet, az első harmadban én nem sportoltam, az orvos javaslatára megszakított közösülést választottunk ( a spermiumok is bekavarhatnak), szedtem a folsavat, az csökkenti a nyitott gerinc esélyét stb.

Gratulálok a picihez!

2008. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen gondolatok szerintem minden kismamának átfut az agyán, valamilyen szinten természetes ez az aggódás. De vigyázni kell, ne vidd túlzásba, ne szorongj, mert bizony ezt megérzi a babád...és az tényleg nem lenne jó!

Azért, mert sajnos így jártak a barátnőid, még nem egyenes következménye, hogy így járj Te is.

Muszály pozitívnak lenni, mert különben belebolondulna az ember az aggódásba. Perszed, hogy mindenki aggódik! De miért éppen veletek történne valami rossz??

Fontos, melyik orvost választod magadnak. Olyan legyen, akivel ezt is meg lehet beszélni. Ha aggódsz, fogadjon, nézzen meg többször UH-n, hallgasson többször szívhangot... Egy humánus, jó orvossal mindent meg lehet beszélni.

Szóval nyugi, én is aggódok, de próbálok felülkerekedni a negatív gondolatokon!

Boldog babavárást!

2008. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Minden anyuka aggódik az első trimeszterben a vetélés miatt, ez természetes. Főleg, hogy a barátnőd is így járt, így megértem, hogy nagyobb a szorongásod. Csak annyit tudnék javasolni, hogy minél kevesebb szakirodalmat olvass az első trimeszteri problémákról, ne ásd bele túlságosan magad kismama oldalakba (persze tudom, hogy ilyenkor az ember kiváncsi...). Éld az életed, ne minden a terhesség körül forogjon. Járjatok mindenféle rendezvényekre, élvezd a hobbijaidat, stb. Én is ezt tettem, és így egész gyorsan elment az első 12 hét.

Sok sikert a babához!

2008. júl. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!