Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Már nem tudom megnyugtatni/ela...

Már nem tudom megnyugtatni/elaltatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos a fiam. Nagyon keveset alszik napközben, ezért sokszor elfárad, nyűgös lesz, sír. Amíg kisebb volt nagyon szépen meg tudtam ilyenkor nyugtatni, sokszor az is elég volt ha kézben cipelgettem, de ha nem, akkor ott volt a szopi, vagy a cumija, és azt is imádta ha énekeltem neki. Megnyugodott, elaludt ezektől. Újabban viszont tojik mindenre... Ha túlfárad egyszerűen üvölt...szopit kifejezett ordítással visszautasítja (ha éhes akkor eszik, de máskor nem kéri), cumit sem kéri, meg se hallja az éneklést. Egyetlen dolog nyugtatja meg, ha bekapcsolok neki zenét, akkor 2 perc alatt elalszik... kénytelen vagyok ezt csinálni, mikor már végigzongorázom mindent és még mindig üvölt, de azt sem akarom hogy hozzászokjon a zenehallgatáshoz.


Plusz érzelmileg ez nagyon megvisel most engem, eddig "kellettem", kellett az érintésem, hangom neki, most meg nem érdekli, nem nyugtatja meg, nem altatja el, csak egy gépről szóló zene? (jó, hallgatás közben is a kezemben van, de akkor sem örülök hogy minden más megnyugtatási módot leváltott erre)

Mit tudnék csinálni hogy ne zenére aludjon el? Mindig kipróbálom a cicit és az éneklést is, de egyértelmű elutasítást kapok...


2019. szept. 6. 07:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tulporogve, mire altatnad? Nekem akkor csinálja ezt a gyerekem, ha nem kapom el azt a pillanatát, amikor nyugi a el tudná aludni és pl előtte jól felprogott, plusz magát is. Én értem, téged ez zavar. Csak egy ötlet.. Legyszi ne pontozzatok már le.
2019. szept. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A babák változnak. Szerintem meg ez így normális. Elhiszem, hogy rosszul érint,de tedd túl magad rajta. Örülj neki,hogy elalszik és van ami megnyugtatja. A zene nincs rá rossz hatással. Az én lányom most 6 hónapos. Egyáltalán nem marad meg a kezemben,ha álmos. Mászik el, végig vergődik az ágyon ordítva, aztán kidől hirtelen. Én ilyenkor hagyom,mert,ha felveszem csak feszíti magát. Én ennek inkább csak örülök, hogy önállóan ringatás nélkül elalszik. Egyedül esti altatásnál szereti,ha ölbe van és simogatom, akkor bepótoljuk az egész napit. Ne vedd ennyire a szívedre,mert,ha elkezd majd mászni és felfedezni a világot, akkor minden fogja érdekelni és állandóan menni fog és enni sem lesz "ideje".
2019. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Igen, gondoltam rá, hogy túlpörög, emiatt próbáltam is, hogy már a jelek előtt elkezdem altatgatni... lehetetlen, nézelődik, nevetgél, kalimpál, szóval semmi jelét nem adja, hogy elkezdene elaludni. Pedig, volt hogy egy órán keresztül altatgattam így, hasztalanul, aztán amikor letettem hogy oké, akkor játszunk, 5 perc múlva elkezdett ordítani a fáradtságtól... szóval ő ilyen végkimerülésig érdeklődő és játékos, de aztán ha eléri a holtpontot akkor vége...


#2 rendben, igyekszem. Egyébként az esti altatás az egyetlen, amikor még szopival alszik el, hálistennek ez még megmaradt.

2019. szept. 6. 08:05
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Valószínűleg megmarad.Te vagy az anyukája téged szeret a legjobban, akkor is,ha már csak így alszik el. :)
2019. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyit van naponta szabadban? Sok gyereknél csodát müvel, ha elalvás elött legalább egy órát sétálsz vele.


Mellesleg a zenére elalvás nem rossz, nem másabb, mint ha énekelsz neki, csak nem hangosan menjen neki, akkor egyáltalán nem probléma.

2019. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te vagy túlfeszülve, túlhajszolva, azt érzi.


Minden kisgyerekes szülő átesik ezek, ki korábban, ki később. Ilyenkor jön a nagymama, kezébe veszi a gyereket minden feszkó nélkül, az addig üvöltő kölyök meg bájosan rávigyorog és 3 perc gügyögés után elalszik.


Anyuka ilyenkor legszívesebben eret vágna, vagy nekimenne a Tiszának, kétségbeesik, hogy milyen xar anya is ő, erre sem képes, egy csődtömeg.


Valójában csak annyi történt, hogy a pihent nagymama nem volt arra ráfeszülve, hogy mi lesz, ha nem alszik el a gyerek, egyébként is felnevelte már a saját gyerekeit, ha balhézik is a gyerek, az ő pihent agya akár órákig képes elhallgatni... Majd elalszik, tudja ő.


A gyerek meg érzi, hogy nincs feszültség, lazaság van, peace, nirvana, és ő is lelazul, jöhet az alvás.


Ha nincs kéznél a nagymama, én leterítenék a földre egy plédet, letenném a gyereket, odakészítenék egy könyvet magamnak és lefeküdnék mellé, olyan elérhető távolságba, de nem fognám kézbe. Aztán pár perc nyűglődés, és ha nálam akar megnyugodni, majd odavergődik hozzám, vagy legalábbis odafordul.

2019. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10 hónapos a fiam.. És állítom, hogy hónapról hónapra nehezebben alszik el. Korábban nekem is elég volt egy kis séta, ringatas, halk beszéd. Most már azt csinálja amit már más is írt. Kifeszíti magát a kezemből, és az utolsó pillanatig vergődik mellettem a mi ágyunkban. Forgolodik, ringatja magát, felül, eldől, feláll, eldől. És egyszer csak nagy nehezen kidől. Ha kézbe veszem üvölt. Mit nem adnék ha zenére elaludna?

Én már Tibeti zen hangtálakat hallgattatok vele este de az se segít.

2019. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 Háromnegyed órákat bír kint, sokszor azt is kézben, nem mindig szeret a kocsiban lenni...már régóta nem is nagyon alszik el a kocsiban sajnos. Azért igyekszem erőltetni a dolgot és mindennap kivinni. Nem figyeltem meg hogy könnyebben aludna utána, de megpróbálhatom majd növelni a kint léti időt, amíg még jó idő van...


#6: Fú, lehet, hogy nagyon igazad van...sajnos nagymama ritkán van a képben, de az utóbbi hetekben az apjával pillanatok alatt elalszik, és még különösen bajlódnia sem kell vele...és az apja is halál nyugalom mindig, én vagyok, aki stresszel... Hát, rám férne valami feszültségoldás az biztos :(


#7: Ajjaj :( Ilyen feszítgetést nekem is kezd csinálni, de ha leteszem akkor még jobban üvölt, rájön, hogy kézben azért jobb, de egy idő után kézben sem jó, meg semmi sem jó...

Hát, úgy tűnik akkor maradunk a zenénél, és örüljünk hogy még működik...

2019. szept. 6. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:

A zenére tudom ajánlani a Chicco NEXT2 Stars projektorát, fél éves kora óta használjuk, sokszor mi is majdnem bealudtunk rajta. Elalváskor mindig bekapcsolom neki, a lányom nagyon szereti, ha hallgatni akarja, sokszor már ő állítja be magának, ha éjszaka megébred. Szerintem jobb, mint a gépi zene és magától kikapcsol. A lányom 2 éves, a bölcsiben is el tud aludni nélküle.

Mindig változnak a babák, most egy ilyen korszakát éri. Jön a fogzás, jön a mozgásfejlődés, semmi sem állandó. Ez természetes, hiszen egyre jobban érzékeli a világot maga körül. Emiatt ne aggódj, semmit sem csinálsz rosszul, csak amikor ő változik, akkor neked is változtatnod kell, ami nem olyan egyszerű.

2019. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!