Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 éves gyerekemet jövö héten...

7 éves gyerekemet jövö héten CT-zik altatásban, ő mit fog érezni altatásnál illetve mi fog történni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fog erezni, mivel elaltatják. CT vizsgálat lesz. Konkrétan mi a kérdés?
2019. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy mi a menete?
2019. szept. 12. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek mi a menete? Az altatásnak ? Szúrnak neki egy vénát, kap egy katetert, kabitjak majd altatják. A ct maga egy spéci "röntgen" leegyszerűsítve, kb millió videó van róla fent. De miért nem az orvost kérdezed meg ezekről?
2019. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Éhes lesz, mert az altatás előtt fél napig nem ehet, aztán kap egy szurit, aztán nagyon fáradt lesz. A vizsgálat után is fáradt lesz. Ennyit fog érezni. A vizsgálat menetének nézz utána. 😊 Nekem 5 hetes korában volt a kislányomnak CT, MRI, őt is altatták.
2019. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Mar nem azert de egy 7 evest minek altatnak ct alatt? Azt a kis idot kibirna es nem lenne semmi gond..

Altatas miatt nem johettek csak este haza. Nem ehet ihat tobb mint 1 napig.

2019. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
En sem ertem, hogy a CThez minek kell altatni. Az olyan mint a rontgen. Nyugton kell lenni es fekudni. Semmi sem er hozzad, 0 fajdalommal jar.
2019. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 hetes kislányomnál azt mondták, hogy nagyon hangos a gép és ezért kell altatni. Egész nap aludt akkor még, de a hang megijesztette volna, máshogy el se vállalják a vizsgálatot. Egy 7 éves gyerkőc sem arról híres, hogy percekig mozdulatlanul feküdjön, főleg, ha számára ijesztő helyzetben van.
2019. szept. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
44%
Az én kisfiamnak 6 évesen (2013-ban) és idén júniusban, júliusban és augusztusban,igen 3x csináltak koponya MR-t (hogy kizárják az agydaganatot) és egyszer se altatták. Együtt néztük meg a neten,hogy néz ki a gép,hogy kell mozdulatlanul feküdni,milyen hangos,fémes csattogó,kalapáló zajjal jár a vizsgálat.Kapott fül védőt és 2013-ban beengedték és a labfejét fogtam,ő pedig egy beépített tükörben látta,hogy ott állok.A 2.-3.MR-nel egyedül ment be, csimalta végig,az utolsónál benn voltam, megint a lábánál,mert már idegileg volt ki,kellett a lelki támogatás.Decemberben jön a következő koponya és gerinc MR.Ha nyugodt a kisfiú,meg lehet próbálni elmagyarázni neki és megkérdezni, hogy még tudja e ébren csinálni?El kell mondani,hogyha elmozdul,akkor újra kell csinálni.Van egy nyomogomb, amit a kezébe adnak,azzal tud a személyzetnek jelezni,ha nem bírja és leállítják a vizsgálatot.
2019. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az altatás nem játék, pláne nem egy gyereknél. Ha a szakemberek úgy döntöttek hogy elaltatják a gyereket ehhez a vizsgálathoz, akkor arra szükség van. Laikusként lehet jönni a beszéld meg vele dumával, de mivel halovány lila fogalma nincs itt róla senkinek, hogy mi az ők, teljesen felesleges ilyen idiótaságot javasolni. Egy autistát pl a büdös életben nem fogsz tudni megnyugtatni, ahogy egy epilepsziásnal se tudod kizárni a rohamot egy "megnézzük videón és fogom a kezed"-del
2019. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem Ct-ztek, semmit nem érezni.Olyan mint egy röntgen, azt sem érezni. A lényeg, nem szabad mozogni, hogy jó legyen a felvétel. Az altatás ami rossz, utánna 2 órát remeg az ember, fázik...az nagyon kellemetlen
2019. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!